Πρότασεις για Home Cinema (ειδικα για σετ ηχείων) για αρχάριο...


Μηνύματα
3.195
Reaction score
776
το philips 630 παιζει mp3 σε dvd οποτε αποκλειεται να μην παιζουν και τα αλλα.Αλλα αν ακους πολυ mp3 ΜΗΝ παρεις philips.Δεν εχουν καλο browser και δεν εχουν shuffle,tag reader τα απλα τουλαχιστον μοντελλα.Πηγαινε σε pioneer/sony...
 


Μηνύματα
7
Reaction score
0
Καλησπέρα ,

Απο οτι φαίνεται εχουμε(ή θα έχουμε) παρόμοια συστήματα (yamaha 650, whaferdale 9,4 - 9.1 - 9cc, yamaha sub 515)...

Αν και το έχω μολις 2 εβδομάδες, θα έλεγα οτι τουλάχιστον ως home cinema αποδίδει πολυ καλα.
Επίσης, μιας και δεν βλέπω να αναφέρεσαι σε sub, η προσωπική μου άποψη είναι οτι θα το χρειαστείς εφόσον θες να βλέπεις ταινίες. Κάνει τη διαφορά , ειδικά στις ταινίες δρασης..

Τώρα στο θέμα του DVD player, τυχαίνει να έχω το μοντέλο που σε ενδιαφέρει :) , το philips 3010...
Αν και δεν έχω δοκιμάσει να βάλω DVD-MP3 , θα έλεγα οτι δεν είμαι και 100% ευχαριστημένος απο αυτό ως τώρα. Παίζει μεν μια χαρα DVD, Divx (υποστηρίζει εξωτερικούς υπότιτλούς αλλα μόνο με λατινικούς χαραχτήρες), αλλα σε διάστημα 2 εβδομάδων έχει κολλήσει 2 φορές και έχει χρειάστει cold reboot(βγάλσιμο απο τη μπρίζα κοινώς..)

Επίσης υποστηρίζει progressive, αλλα εγώ δεν κατάφερα να το κάνω να συνεργαστεί με έναν δανεικό(απο το γραφειο) βιντεοπροβολέα benq 660. Για να πω την αλήθεια βέβαια, πιο πιθανό θεωρώ να έφταιγε ο βιντεοπροβολέας... :)
 

Μηνύματα
804
Reaction score
1
Thanks, αν δοκιμάσεις να βάλεις DVD-MP3 πες μου τα αποτελέσματα θα με υποχρεώσεις :) :)

Για το sub έχεις δίκιο(αν και ακόμα δεν έχω δει ταινία, λείπει το DVD μην ξεχνάμε... :wink: ).Βέβαια τα 9.5 έχουν πολύ καλό μπάσο (από ότι λένε και τα παιδιά που ξέρουν περισσότερα αλλά το διαπίστωσα τώρα και εγώ) και κατά κάποιο τρόπο υποκαθιστά το sub. Θα δείξει.... Αν πάω σε sub πάντως είμαι μεταξύ 215-515 οπότε πάλι στα ίδια θα είμαστε... :lol:

Κοίτα αν μπορείς το θέμα DVD-MP3 αν τα παίζει τα παίζει και RANDOM??, επίσης τα ID TAG των mp3 τα βλέπει??

Ευχαριστώ
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Οκ... για το DVD-MP3 Θα προσπαθήσω να βρω χρόνο να το κοιτάξω το Σαββατοκύριακο...

Οσο για το sub, σίγουρα τα 9.5 έχουν καλύτερο μπάσο απο τα δικά μου 9.4 , όμως έχει άλλη αίσθηση..να βλέπεις πχ starwars και να "τραντάζεται ο καναπές"..!!! :)
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Τελικα το 3010 παίζει και DVD-MP3...

Εχει ένα πρόβλημα οτι πετσοκόβει τα ονομάτα των αρχειων στους 14 περίπου χαραχτήρες αλλα κατά τα άλλα τα παίζει κανονικα..
Επίσης εμφανίζει και τα ID Tags.

Τέλος, Random υποστηρίζει αλλα μονο για τα mp3 που είναι μέσα στον ίδιο κατάλογο.

Αυτά.. :)
 


Μηνύματα
804
Reaction score
1
Τελικα το 3010 παίζει και DVD-MP3...

Εχει ένα πρόβλημα οτι πετσοκόβει τα ονομάτα των αρχειων στους 14 περίπου χαραχτήρες αλλα κατά τα άλλα τα παίζει κανονικα..
Επίσης εμφανίζει και τα ID Tags.

Τέλος, Random υποστηρίζει αλλα μονο για τα mp3 που είναι μέσα στον ίδιο κατάλογο.

Αυτά..
Ευχαριστώ πολύ!!! :D Σας ευχαριστώ όλους :D :D

Γιάννη, σου 'φεξε πάλι.........
Ναι ρε Γιάννο είμαι ή είμαι τυχερός και πάντα στα post που στέλνω απαντούν τα πιο φιλότιμα παιδιά :wink: ή είμαστε όλοι εδώ, στο forum του παραδείσου. :p



Αλλά και εγώ όμως δεν έμεινα με σταυρωμένα τα χέρια στο θέμα του DVDp... :mrgreen:
Bρήκα μια δνση (σε πολλούς μπορεί βέβαια να είνα ήδη γνωστή) όπου χρήστες από όλο τον κόσμο (κ το εννοώ από ΟΛΟ τον κόσμο) μπαίνουν και postάρουν τη γνώμη τους για το player που έχει ο καθένας αλλά δεν ποστάρουν στο βρόντο, έχει μια σχεδόν πλήρη φόρμα συμπλήρωσης τόσο για να στείλεις γνώμη όσο και για να αναζητήσεις γνώμες χρηστών για αυτό που ζητάς...
Φυσικά ποσταρουν στα Αγγλικά.
Και για τους ρατσιστές δίνεται η δυνατότητα να επιλέξεις να δεις γνώμες μόνο από μια χώρα... :lol: :lol: :lol:

Για όποιον ενδιαφέρεται:

http://www.videohelp.com/dvdplayers

Τα λέμε σύντομα :!:


Α! akops από τον Browser που έχει το 3010 είσαι ευχαριστημένος ?? είναι πρακτικός?
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Τελικα το 3010 παίζει και DVD-MP3...

Εχει ένα πρόβλημα οτι πετσοκόβει τα ονομάτα των αρχειων στους 14 περίπου χαραχτήρες αλλα κατά τα άλλα τα παίζει κανονικα..
Επίσης εμφανίζει και τα ID Tags.

Τέλος, Random υποστηρίζει αλλα μονο για τα mp3 που είναι μέσα στον ίδιο κατάλογο.

Αυτά..
Ευχαριστώ πολύ!!!  :D Σας ευχαριστώ όλους :D  :D

Γιάννη, σου 'φεξε πάλι.........      
Ναι ρε Γιάννο είμαι ή είμαι τυχερός και πάντα στα post που στέλνω απαντούν τα πιο φιλότιμα παιδιά  :wink: ή είμαστε όλοι εδώ, στο forum του παραδείσου. :p



Αλλά και εγώ όμως δεν έμεινα με σταυρωμένα τα χέρια στο θέμα του DVDp...  :mrgreen:
Bρήκα μια δνση (σε πολλούς μπορεί βέβαια να είνα ήδη γνωστή) όπου χρήστες από όλο τον κόσμο (κ το εννοώ από ΟΛΟ τον κόσμο) μπαίνουν και postάρουν τη γνώμη τους για το player που έχει ο καθένας αλλά δεν ποστάρουν στο βρόντο, έχει μια σχεδόν πλήρη φόρμα συμπλήρωσης τόσο για να στείλεις γνώμη όσο και για να αναζητήσεις γνώμες χρηστών για αυτό που ζητάς...
Φυσικά ποσταρουν στα Αγγλικά.
Και για τους ρατσιστές δίνεται η δυνατότητα να επιλέξεις να δεις γνώμες μόνο από μια χώρα... :lol:  :lol:  :lol:

Για όποιον ενδιαφέρεται:

http://www.videohelp.com/dvdplayers

Τα λέμε σύντομα :!:


Α! akops από τον Browser που έχει το 3010 είσαι ευχαριστημένος ?? είναι πρακτικός?

Εντάξει..δεν είναι κατι φοβερο...αλλα κάνει τη δουλειά του....
Βεβαια, εχει το μειονέκτημα οτι εμφανίζει μονο του πρώτους 14 χαραχτήρες απο τα αρχεια....

Για να πω την αλήθεια πάντος, εγώ το DVDp το έχω κυρίως για τα βλέπω ταινίες και οχι για μουσική. Τα mp3 μου προτιμώ να τα παίζω μέσω του ΗΥ(winamp) ...Εχω συνδέσει την ψηφιακή έξοδο του ΗΥ (coaxial) σε μια απο τις ψηφιακές εισόδους του yamaha οπότε η ποιότητα ήχου είναι μια χαρα.. :)

Συνεπώς το πόσο πρακτικός είναι ο browser πιστεύω οτι είναι κατα την προσωπική κρίση του καθενος.. :)
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.093
Μηνύματα
2.888.134
Members
37.984
Νεότερο μέλος
fchristos
Top