Πυρκαγιές, πλημμύρες, φυσικές καταστροφές


Μηνύματα
21.402
Reaction score
15.411
Ναι, μια χαρά τα κοράκια εξακολουθούν να τρώνε από τις σάρκες των 103, σε κάθε ευκαιρία...

Αυτό να το βλέπεις...

Και μιλώντας για θέατρο, δες και τις φωτό του δικού σου στη Πεντέλη, με τα χάχανα... Πολύ αστείο ήταν φαίνεται. :rolleyes:
 




Μηνύματα
21.402
Reaction score
15.411
Ναι, το διόρθωσα, μην κάνουμε και λάθη...
Εντάξει Σώτο μου. Όλα καλώς καμωμένα λοιπόν. Κυβερνησάρα είχατε. Καταλάβαμε...
Από την πόλη έρχομαι... Για τα κοράκια της ΝΔ λέω φυσικά, δεν λέω ότι όλα εντάξει στο Μάτι, ότι δεν ήταν τραγωδία, ότι δεν υπήρξαν ευθύνες από όλους τους υπεύθυνους. Αλλά η ΝΔ τι έκανε ακριβώς, δεν εκμεταλλεύθηκε όσο παίρνει το ζήτημα αυτό για όφελος της, για ψήφους πάνω στους νεκρούς; Και δεν το κάνει ακόμα και σήμερα σε κάθε ευκαιρία;

Τους υπεύθυνους αξιωματικούς, γιατί τους επιβράβευσε με διάφορες θέσεις και αναβαθμίσεις μετά;
Αδιόρθωτος ζαιος.
Ξινή φανατίλα ΝΔ... 😜
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
3.349
Reaction score
9.744
δεν λέω ότι όλα εντάξει στο Μάτι, ότι δεν ήταν τραγωδία, ότι δεν υπήρξαν ευθύνες από όλους τους υπεύθυνους. Αλλά η ΝΔ τι έκανε ακριβώς, δεν εκμεταλλεύθηκε όσο παίρνει το ζήτημα;
Μετάφραση:

"Εντάξει τα κάναμε σκατά αλλά και εσείς γιατί μας το χτυπάτε;"
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.324
Reaction score
99.221
Αλλά η ΝΔ τι έκανε ακριβώς, δεν εκμεταλλεύθηκε όσο παίρνει το ζήτημα αυτό για όφελος της, για ψήφους πάνω στους νεκρούς;
Ενώ εσείς τι κάνετε σε κάθε φωτιά που δεν θα έπρεπε να μιλάτε καθόλου;
 

Μηνύματα
21.402
Reaction score
15.411
Αν το βλέπεις έτσι... δηλαδή το να επαναλαμβάνει η ΝΔ σε κάθε ευκαιρία, το Μάτι, δεν είναι εκμετάλλευση, δεν είναι κοράκια, είναι φυσιολογικό. Αλλά αν πάει ο Τσίπρας στην Πεντέλη, ρωτήσει για πόσα σπίτια κάηκαν, και πάρει και ψεύτικη απάντηση, είναι ο Τσίπρας που είναι κοράκι...
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.324
Reaction score
99.221
και πάρει και ψεύτικη απάντηση
Και γιατί δε τον έβαλε στη θέση του τον ψεύτη;

Μήπως γιατί δεν ήξερε τίποτα;
 

Μηνύματα
21.402
Reaction score
15.411
Ενώ εσείς τι κάνετε σε κάθε φωτιά που δεν θα έπρεπε να μιλάτε καν;
Ναι ε; Πώς λέγεται αυτό, με μεγάλο ξέπλυμα, ο Μένιος Κουτσόγιωργας σε νέα έκδοση; Δεν δικαιούστε να μιλάτε; ή μήπως η ΝΔ δεν έχει νεκρούς, και πολλούς, σε άλλες παλιότερες πυρκαγιές... όλα καλά για τη ΝΔ όμως.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.837
Reaction score
79.216
Τους υπεύθυνους αξιωματικούς, γιατί τους επιβράβευσε με διάφορες θέσεις και αναβαθμίσεις μετά;
κ από προχθές βλέπω κυκλοφορεί ένα βίντεο το σινάφι σας που υπονοεί ότι όλοι αυτοί επειδή πήραν προαγωγές ήταν σε σχέδιο της ΝΔ για να καεί κόσμος κ να πέσει η υπερκυβέρνηση Τσίπρα

ποιος εκμεταλλεύεται ποιον?




τα χε πει κ παλαιότερα ο καραγκιόζης βέβαια...
αλλά τώρα που πέρασε καιρός κ ξεχάστηκε πήρε μπροστά η μονταζιέρα για να κάνετε το άσπρο μαύρο για άλλη μια φορά.....
λίγη τσίπα λέμε


 

Μηνύματα
21.402
Reaction score
15.411
Και γιατί δε τον έβαλε στη θέση του τον ψεύτη;

Μήπως γιατί δεν ήξερε τίποτα;
Δεν ξέρω, δεν είμαι στο μυαλό του. Εσείς όμως αυτή την ψεύτικη απάντηση φέρνετε, και ξαναβάζετε, και τη χρησιμοποιείτε για να λέτε τα διάφορα για τον Τσίπρα. Δεν ξέρετε πόσα σπίτια κάηκαν, δεν το είδατε πουθενά αυτές τις ημέρες; ΓΙα 3-4 ακούσατε μόνο;

κ από προχθές βλέπω κυκλοφορεί ένα βίντεο το σινάφι σας που υπονοεί ότι όλοι αυτοί επειδή πήραν προαγωγές ήταν σε σχέδιο της ΝΔ για να καεί κόσμος κ να πέσει η υπερκυβέρνηση Τσίπρα

ποιος εκμεταλλεύεται ποιον?




τα χε πει κ παλαιότερα ο καραγκιόζης βέβαια...
αλλά τώρα που πέρασε καιρός κ ξεχάστηκε πήρε μπροστά η μονταζιέρα για να κάνετε το άσπρο μαύρο για άλλη μια φορά.....
λίγη τσίπα λέμε

Α, καλά... Δεν ξέρω τι έγινε, δεν είναι η πρώτη φορά πάντως που γίνεται λόγος για τις προαγωγές αυτές, παρά την ευθύνη που έχουν για την τραγωδία αυτή. Δεν εξηγήθηκε ποτέ από τη ΝΔ γιατί τους έδωσε θέσεις και αξιώματα, την ίδια στιγμή που ουσιαστικά τους κατηγορεί (μέσω και των κατηγοριών στους πολιτικούς προϊσταμένους τους, αλλά και άμεσα νομίζω σε έναν από αυτούς) για το θέμα αυτό.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.324
Reaction score
99.221
η ΝΔ δεν έχει νεκρούς, και πολλούς, σε άλλες παλιότερες πυρκαγιές...
Είχε σε ολόκληρη Πελοπόνησο λιγότερους νεκρούς από μία μικρή περιοχή της Αθήνας.

Δεν λέω ότι ο πλειστέισον δεν έφταιγε, για να μην παρεξηγηθώ.

Ελεεινός ήταν κι αυτός!
 

Μηνύματα
21.402
Reaction score
15.411
Α έτσι πάμε τώρα, γεωγραφικά... οι δικοί μας νεκροί ήταν σε χιλιάδες στρέματα, οι δικοί σας σε 10... άντε ρε ντροπή πια...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.837
Reaction score
79.216
κατανοείς γιατί κάηκε κόσμος στο Μάτι?
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.324
Reaction score
99.221
Άστο 666, δεν βγαίνει άκρη.

Του κατηγορώ και την τότε κυβέρνηση της Ν.Δ. για τους νεκρούς κι αυτός μου λέει ότι κάνω σύγκριση έκτασης/νεκρούς!

Από μένα τέλος.
 

Μηνύματα
21.402
Reaction score
15.411
Κι εγώ κατηγορώ και έγραψα για τις ευθύνες όλων, και της κυβέρνησης τότε, για το Μάτι, αλλά το βιολί βιολάκι...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.895
Μηνύματα
2.921.901
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top