Πώς μπορώ να εξηγήσω στους φίλους μου ότι ασχολούμαι με τον ήχο χωρίς να το κάνω να ακούγεται ηλίθιο?

Μηνύματα
6.539
Reaction score
306
Μαλαααααακες το βρήκα!!!! Θα αγοράσω τροχόσπιτο και θα διοργανώνω roadtrips από όλη την ελλάδα προς το σπίτι του κωσταυτιά για demo.
Στον τροχοσπιτο θα εχω και την μαιμού να προσφέρει εδέσματα και κρασιά (τα καλά τα οντιοφιλ όχι αυτά για την μπλέμπα).
Αν καλέσεις στο τροχόσπιτο και τα φιλικά ζευγάρια , τότε έρχομαι
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.155
Reaction score
39.308
Στον τροχοσπιτο θα εχω και την μαιμού να προσφέρει εδέσματα και κρασιά (τα καλά τα οντιοφιλ όχι αυτά για την μπλέμπα).
απο πριγκιπισα ..καμαργιερα.. :boast:-αμα θες να κανς καργιερα -
 



Μηνύματα
13.855
Reaction score
15.727
Καλά (ας πούμε) όλα αυτά που λέτε περί "αντικειμενισμού" και "υποκειμενισμού" αλλά και τα δύο για να κρίνεις προυποθέτουν κάποιου είδους επαφή με audio ανθρώπους. Αυτό όμως είναι ότι χερότερο για εμένα και άρα αποκλείεται να πετύχω υψηλό επίπεδο χωρίς αυτή την επαφή - επικοινωνία. Κάποιος λιγότερο επώδυνος τρόπος δεν υπάρχει ; :D :D

Εκτός ότι σε κάνει οντιοφίλ, θες δε θές. Είτε η κλίση σου είναι πρός τους αντικειμενικούς, είτε πρός τους υποκειμενικούς είτε both. :D:D
Το έχω δοκιμάσει κι αυτό για το στρώσιμο καλωδίων ρεύματος, γιατί εν σειρά με το άσπρο καλώδιο του πλυντηρίου πιάτων το τελικό επιθυμητό αποτελέσματα έρχεται μεν αλλά καθυστερημένα και ο χρόνος είναι πολύτιμος, εκτός κι αν κάποιος στρώνει καλώδια εν σειρά με το καλώδιο της ηλεκτρικής κουζίνας της εταιρείας.
Το τελευταίο το προτιμώ
Είναι γνωστό τοις πάσι ότι το στρώσιμο των καλωδίων θέλει - απαιτεί μεταβαλλόμενο και όχι σταθερό φορτίο. Μην πας να μας παραπλανήσεις με τέτοια τέστ-ερωτήματα. :D 😍
 
Last edited:

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.600
Reaction score
20.174
Εκτός ότι σε κάνει οντιοφίλ, θες δε θές. Είτε η κλίση σου είναι πρός τους αντικειμενικούς, είτε πρός τους υποκειμενικούς είτε both. :D:D
Η λέξη υποδεικνύει μια τάση προς το ταξίδι - έρευνα για υψηλές ηχητικές επιδόσεις - ρεαλισμό.
Όχι απαραίτητα το που έχεις φτάσει.. ;)

Ουσιαστικά για εμένα είναι μια λέξη που είναι κορωνίδα - παράσημο - σκούμτηγμα στον ώμο για όσους ''ξοδεύουν'' για τον ήχο καθώς δεν νομίζω να υπάρχει εφαρμογή της αλλού.
(μπορεί και να κάμω λάθος, ουδείς άσφαλτος όπως είπε και η Άτζελα.. :smoke:)

Πάρτε πάρτεεεε.. :tongue:

Sorry.. :rolleyes:
 

Μηνύματα
13.855
Reaction score
15.727
Η λέξη υποδεικνύει μια τάση προς το ταξίδι - έρευνα για υψηλές ηχητικές επιδόσεις - ρεαλισμό.
Όχι απαραίτητα το που έχεις φτάσει.. ;)

Ουσιαστικά για εμένα είναι μια λέξη που είναι κορωνίδα - παράσημο - σκούμτηγμα στον ώμο για όσους ''ξοδεύουν'' για τον ήχο καθώς δεν νομίζω να υπάρχει εφαρμογή της αλλού.
(μπορεί και να κάμω λάθος, ουδείς άσφαλτος όπως είπε και η Άτζελα.. :smoke:)

Πάρτε πάρτεεεε.. :tongue:

Sorry.. :rolleyes:
Ποτέ sorry εσύ. Ποτέ. 😍

---------------

"Η λέξη υποδεικνύει μια τάση προς το ταξίδι - έρευνα για υψηλές ηχητικές επιδόσεις - ρεαλισμό.
Όχι απαραίτητα το που έχεις φτάσει.. "

Ακόμη χειρότερα δηλαδή. :D :D 😍 Και για την παραμικρή εξέλιξη -βελτίωση πρέπει να έρθω σε επαφή. :D

----------

Υπάρχει εφαρμογή, πως δεν υπάρχει, παντού .... δεν λέμε σινεφίλ ; :D
 


Μηνύματα
6.539
Reaction score
306
Καλά (ας πούμε) όλα αυτά που λέτε περί "αντικειμενισμού" και "υποκειμενισμού" αλλά και τα δύο για να κρίνεις προυποθέτουν κάποιου είδους επαφή με audio ανθρώπους. Αυτό όμως είναι ότι χερότερο για εμένα και άρα αποκλείεται να πετύχω υψηλό επίπεδο χωρίς αυτή την επαφή - επικοινωνία. Κάποιος λιγότερο επώδυνος τρόπος δεν υπάρχει ; :D :D

Εκτός ότι σε κάνει οντιοφίλ, θες δε θές. Είτε η κλίση σου είναι πρός τους αντικειμενικούς, είτε πρός τους υποκειμενικούς είτε both. :D:D

Είναι γνωστό τοις πάσι ότι το στρώσιμο των καλωδίων θέλει - απαιτεί μεταβαλλόμενο και όχι σταθερό φορτίο. Μην πας να μας παραπλανήσεις με τέτοια τέστ-ερωτήματα. :D 😍
Η δική σου κουζίνα μόνο καφεδάκι φτιάχνει?
Στη δική μου ηλεκτρονική κουζίνα παίζουν και τα 4 μάτια,;σε διάφορες θέσεις και διαθέτει και θερμοστάτη, άρα είναι μεταβαλλομενο το φορτίο.
Επίσης ο θόρυβος απο τη ΔΕΗ περιέχει υψηλές συχνότητες, μέχρι και ραδιοφωνικούς σταθμούς από τι Αλγέρι πιάνει αφού λειτουργεί και ως κεραία για τα βραχέα . Σε 15-20 μέρες το καλώδιο στρώνει και παίζει παπάδες , αν σου αρέσουν βέβαια οι παπάδες
 

Μηνύματα
3.706
Reaction score
5.615
Γιατί αν έχει κάποιος 2-4 subs στο σπίτι , υπάρχει περίπτωση να έχει και γυναίκα που ζει στο ίδιο σπίτι ;
Εγώ έχω 4 δεκαοκταιντσα Σάμπ και ζει κανονικά η γυναίκα μου και τα δύο παιδιά μου σπίτι. Σπάνια μπαίνουν στο δωμάτιο με το σύστημα βέβαια αλλά ουσιαστικά στο ίδιο σπίτι είμαστε.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.297
Μηνύματα
2.896.183
Members
38.025
Νεότερο μέλος
Emmanuel P.
Top