Πώς μπορώ να εξηγήσω στους φίλους μου ότι ασχολούμαι με τον ήχο χωρίς να το κάνω να ακούγεται ηλίθιο?

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.164
Reaction score
39.323
Και στη δική σου περίπτωση, θα πρέπει να υπολογίσεις τον χώρο που καταλαμβάνουν οι δίσκοι σου. Προφανώς αναφέρεσαι σε βινύλια καθότι τα ψηφιακά αρχεία, CD κλπ ως γνωστόν δεν έχουν πλεον κάποια σημαντική αξία μεταπώλησης.
Δεν παίζει ρόλο αν το βινύλια έχει κάποια συλλεκτική αξία σήμερα αλλά μόνο ο χώρος που αυτό καταλαμβάνει.
Παρεμπιπτόντως, ένας ακόμα λόγος που αυξάνει ο κόστος της συντήρησηςτης πεθεράς στο σπίτι είναι και ο χώρος, δηλαδή το κρεβάτι της, η πολυθρόνα της, το εκτόπισμα, μέχρι και ο χώρος της ξυριστικής μηχανής που ξυρίζει το μουστάκι της, εκτός κι αν χρησιμοποιεί το ίδιο ξυράφι με εκείνο της κόρης της ή το δικό σου, οπότε δεν προστίθεται στο συνολικό κόστος, δηλαδή τυχερούλη μου το γλιτώνεις.
ναι για εμβαδο λεω, και προφανως ειμαι λευτερος οπως και η φρι φορμ.
 

Μηνύματα
328
Reaction score
418
... Επειδη εχω διαθεσει μερικές δεκαδες χιλιάδες ευρω σε δισκους, για κανε μου λιγο λιανα το επενδυτικο αλγορυθμο...🙊🙈🙉
(Για να υπολογισω ποσο ακομα εχω μπει μεσα)😇
Δυστυχώς, με την μεση τιμή δισκου 30€, δεν πιστέυω πως η τιμή θα ειναι πολύ μακρυά απο τα 4000€ το τμ :(
Μην ειναι και παραπάνω
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.164
Reaction score
39.323
φλορ του σιλιγκ.
-και να φανταστεις σε χαλιεντικους κυκλους μπορει να με περναγαν για ξυπνιο.
(ετσι για να επανελθουμε στο πλαισιο του θεματως)
 

Μηνύματα
6.545
Reaction score
318
Και μετά δεν μπορει να σου πει τίποτα, και μιλαμε για πραφιτ.
Αν υπονοείς profit που προέρχεται σπο τη φιλοξενία της πεθεράς στο σπιτι σου , τότε ναι ισχύει εφόσον σου δίνει τη μισή της σύνταξη.
Δεν μιλάμε για σογαμπρους που φορτώνονται την πεθερά στο σπίτι αναγκαστικά επειδή ηταν δικό της το σπίτι, γιατί σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει profitability
 


Μηνύματα
6.545
Reaction score
318
Ωχ, και να πεί η πεθερά να σου καθαρίσει τους δίσκους με Άζαξ επειδή τους είδε να έχουν σκόνη. :D
Το χειρότερο είναι να βάλει η ρουφιάνα χλωρίνη για να σου καθαρίσει τους κώνους των ηχείων και το πικάπ σιυ
 

Μηνύματα
6.545
Reaction score
318
Καλή συνέχεια και καλές ακροάσεις.
Γελάσαμε πολύ σε αυτό το θέμα
Να περάσετε όμορφα στις καλοκαιρινές διακοπές σας
 

Μηνύματα
328
Reaction score
418
Αν υπονοείς profit που προέρχεται σπο τη φιλοξενία της πεθεράς στο σπιτι σου , τότε ναι ισχύει εφόσον σου δίνει τη μισή της σύνταξη.
Δεν μιλάμε για σογαμπρους που φορτώνονται την πεθερά στο σπίτι αναγκαστικά επειδή ηταν δικό της το σπίτι, γιατί σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει profitability
1721935956513.png

 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.309
Μηνύματα
2.896.579
Members
38.027
Νεότερο μέλος
d tv
Top