Τι είδαμε, τι θα δούμε

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.066
Reaction score
4.412





exile

Videocameras
Μηνύματα
6.066
Reaction score
4.412


Αυτή η σκηνή είναι γυρισμένη στην αίθουσα του NORC??
Είναι ένα custom built computer από την ΙΒΜ ,κάτι ανάμεσα σε ENIAC -UNIVAC ,για τις ανάγκες της ταινίας.Ήταν η χρονιά που ξεκίνησε η ΙΒΜ το my fairy ladies και απ'οτι ξέρω ειχε "ανακατευθεί " σε μεγάλο βαθμό στην παραγωγή της ταινίας και ήθελε να φαίνεται εντυπωσιακή η ..."κατασκευή" της...
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.406
Reaction score
99.531
Δεν έβλεπες καλύτερα το σκέτο ''heat''! :)
 



exile

Videocameras
Μηνύματα
6.066
Reaction score
4.412


melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.618
Reaction score
42.675
δεν είναι ταινιάρα, απλά έχει μερικές σκηνές που σε τσιτώνουν...εγώ βέβαια επηρεάζομαι πολύ και από τη διπλανή μου, αν αυτή τσιτώνει μία εγώ τσιτώνω δύο, μία για τη σκηνή που παίζει και μία από το ξαφνικό πέταγμα δίπλα μου :roflmao:
 

Μηνύματα
2.256
Reaction score
249
Stalingrand ρωσσικη επικη ταινια (της Sony-Columbia!) που παρα τα μικρα της προβληματα (εφφε, σεναριο δεν ειναι ακριβως η μαχη του σταλινγκραντ,τα βλεπει λιγο απο τη ρωσσικη πλευρα αλλα οχι με το χυδαιο αμερικανικο τροπο) μου αφησε πολυ καλη εντυπωση
εικονα ακρως κινηματογραφικη (δε θυμιζε γυρισμα απο ψηφιακη καμερα, σταθερη εικονα οχι γυρισμενη με το χερι που με ενοχλει αφανταστα) ωραιος ηχος, εξαιρετικα πλανα καλη ηθοποιια
The dinner game ταινια σαν θεατρικη παρασταση συμπαθητικη με πνευματωδες χιουμορ
 

Μηνύματα
20.662
Reaction score
15.809
Sheltering sky

Μεγαλη σαν την αφρικανικη ηπειρο...με ρυθμο τζαζ και υφος ντοκυμαντερ.

Απιθανες εικονες και φωτογραφια...Ταξιδιαρικη...


Απαντηση στα σχολια καποιων που την βρηκαν βαρετη κι ανουσια: :D

Don't watch intellectual movies and then even worse, comment on them. Stick to what your intelligence allows you to appreciate.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.270
Reaction score
97.471
Δεν την έχω δει, αλλά γι' αυτό και μόνο το "Stick to what your intelligence allows you to appreciate" θα με αποτρέψει από το να την δω. Απ' όσο ξέρω είμαι χαμηλού IQ. :D
 



Μηνύματα
20.662
Reaction score
15.809
Δεν την έχω δει, αλλά γι' αυτό και μόνο το "Stick to what your intelligence allows you to appreciate" θα με αποτρέψει από το να την δω. Απ' όσο ξέρω είμαι χαμηλού IQ. :D
Μετραει στα "υπέρ σου",ότι εχεις το "γνώθι σεαυτόν".:p

Εκτός του δείκτη Ιq,υπάρχει και η emotional Intelligence.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.001
Μηνύματα
2.925.024
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top