Τι είδαμε, τι θα δούμε

Μηνύματα
2.256
Reaction score
249
Η ταινια μου αρεσε σαν αισθητικη σαν παραγωγη και σαν ερμηνειες
το σεναριο ομως δεν ειναι το δυνατο κοματι του
Πολλα γνωστα ονοματα χωνεμενοι και αχωνευτοι πρωταγωνιστουν
(θα την πω την κακια μου πολλοι γνωστοι ηθοποιοι και οι ελπιδες διαψευδονται βλεπε steve zissou που παιζουν και οι ιδιοι αλλα εδω σε δευτερους ρολους)
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.379
Reaction score
96.627
7/10 από μένα.

Αν δεν έπαιζε ο κλαψομ0ύνης Cage θα έδινα παραπάνω γιατί μου άρεσε.
 


indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.079
Reaction score
4.068
Αν δεν έπαιζε ο κλαψομ0ύνης Cage θα έδινα παραπάνω γιατί μου άρεσε.[/QUOTE]

συμφωνω για το κλ@ψομουνης...
αλλα και απο σεναριο παλι στο πουθενα ειναι...

edit...

λοιπον κατσε να σε βγαλω ενα ωραιο σεναριο τωρα ,στο ποδι..

μην ανοιξετε το σποιλερ αν εχετε σκοπο να προσπαθησετε να την δειτε..

λοιπον ξεκιναμε με την σεξι γυναικα του και την βαζουμε στο παιχνιδι με ποιο κυριο ρολο
η οποια ειναι τσιρακι/ απεσταλμενη του ρωσου και ευθυνετε/οργανωσε το θανατο της κορης του!
εξω ο νεαρος ..
ο ρωσος φυσικα ηξερε ποιος εφαγε τον αδερφο του,δεν ειναι γατακι, και το εστησε για να τον εκδηκηθει...
παμε και στους δηθεν σκληρους φιλους του...
οι οποιοι ανακαλυπτουν το ρολο της γυναικας του αλλα επειδη ειναι και αυτοι
ντεμεκ φιλοι του νικου υποκυπτουν στην ερωτικη εξαγορα που τους προτεινει το γκομενακι(σεξι ειπαμε!!)

μπαινει μεσα ο κερατας τους κανει τσακωτους καθαριζει την μπουγαδα του σκαει το παραμυθι πριν πεθανει ο δικος του και παει βουρ για τον ρωσο...κραταει και τον τιτλο του σκληρου!!
 
Last edited:


Μηνύματα
20.322
Reaction score
14.908
The Physician (2013), 7+/10
Νομίζω ότι το θέμα άξιζε περισσότερης προσοχής, θα μπορούσε να ήταν ταινιάρα.
Αξίζει να τη δει κάποιος, πολλά τα θεωρούμε δεδομένα σήμερα και δεν τους αποδίδουμε τον αναλογούντα σεβασμό, ξεχνάμε από που ξεκινήσαμε. Επίσης η κεντρική ιδέα της ταινίας είναι πάντα επίκαιρη.

image.jpg


Μου αρέσουν οι ταινίες εποχής και την είδα με ευχαρίστηση.

Η φωνή του B. Kingsley στη μεταγλωττιση ήταν απο τις αγαπημένες μου...

Η σκηνή της κράτησης στη φυλακή του ibn Sina με το μαθητή του,μου προκάλεσε συγκίνηση κι ανατριχίλα...

Το Soundtrack της ταινίας ειναι επίσης εκπληκτικό.
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.663
Reaction score
9.271
Tim's Vermeer (2013)



Ο Tim Jenison, ιδρυτής της NewTek, ξεκινά μια πειραματική αναζήτηση σχετικά με το μυστικό της απίστευτα φωτορεαλιστικής απεικόνισης των έργων του κορυφαίου Ολλανδού ζωγράφου του 17ου αιώνα Johannes Vermeer.

Αν έχετε έστω λίγο ενδιαφέρον για την ιστορία της τέχνης και τη ζωγραφική της Ολλανδικής Χρυσής Εποχής, δείτε το μαζί με το Κορίτσι με το μαργαριταρένιο σκουλαρίκι και θα με θυμηθείτε. Αν δεν έχετε, δείτε τα και σας διαβεβαιώ ότι θα αποκτήσετε. ;)
 

Μηνύματα
2.256
Reaction score
249



Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
300 Rise of an Empire

Κρίμα, την περίμενα ισάξια της πρώτης ταινίας, αλλά δεν... ποιο σπλάτερ και ποιο κοντά (σκηνοθετικά) στο κόμικ το αποτέλεσμα... αξίζει να την δείτε για την Eva Green... ήταν καταπληκτική σε όλα της!

 

Μηνύματα
2.256
Reaction score
249
Enemy αν και βασιστηκε σε βιβλιο του Σαραμαγκου που μου αρεσει σαν συγγραφεας η ταινια δε μου αρεσε καθολου
 



Μηνύματα
2.256
Reaction score
249
Things to do in Denver when you are dead καλες ερμηνειες σε μια καλουτσικη ταινια
Πιο καλη το A simple plan αστυνομικη/κονωνικη με εναν πολυ καλο Bob Thordon
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.096
Μηνύματα
2.888.228
Members
37.986
Νεότερο μέλος
nlena
Top