Τι είδαμε, τι θα δούμε

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.207
Reaction score
41.843
Perfect Sense (2011), 8+/10
Ταινία μόνο για ρομαντικές και ευαίσθητες ψυχές σαν και του λόγου μου. Αν είναι να τη δείτε και να μου την κακολογίσετε και μετά να πληγωθώ και να βάλω τα κλάμματα αφήστε καλύτερα, ειδικά οι mucho προσπεράστε ελεύθερα :p

Only lovers left alive (2013), ....
ζορίστηκα, πιέστηκα, προσπάθησα πολύ και τελικά τα κατάφερα...θυμήθηκα ποια ήταν η πρώτη ταινία που δεν άντεχα άλλο το μαρτύριο και πάτησα το stop, ήταν το nymphomaniac, τούτη δω είναι η δεύτερη...
 

Μηνύματα
20.326
Reaction score
14.914
Tracks (2013) 7 / 10

"Κοριτσι μου,ξερεις τι πας να κανεις; Δεν χρειαζεται καν να εχεις κακη τυχη για να πεθανεις στην ερημο!"

Δουλεψε 8 μηνες για να της δωσουν 2 καμηλες.Την κορόιδεψαν και την διαολοεστειλαν...

Το ταξιδι της το ξεκινησε με 4 καμηλες τελικα και με σπονσορα το National Geographic.



http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/kosmos/4275-tracks-john-curran


Η ταινία βασίζεται στην αληθινή ιστορία της Ρόμπιν Ντέιβιντσον/ Robyn Davidson. Το 1977, η τότε 27χρονη Ρόμπιν Ντέιβιντσον διήνυσε 2700 χιλιόμετρα στην αυστραλιανή έρημο, -από το Alice Springs στο Uluru και από κει στον Ινδικό Ωκεανό-, έχοντας ως μοναδικό σύντροφο τον σκύλο της και τέσσερις απρόβλεπτες καμήλες. Ο νεοϋορκέζος φωτογράφος Ρικ Σμόλαν ανέλαβε να καταγράψει , με το φωτογραφικό του φακό και για τις ανάγκες του περιοδικού National Geographic, αυτήν την επική περιπλάνηση στην άγρια φύση....



http://www.myfilm.gr/13526
Η ταινία βασίζεται στο βιβλίο της Ρόμπιν Ντάβιντσον η οποία κατέγραψε την προσωπική της εμπειρία έπειτα μια περιπλάνηση εννέα μηνών στην έρημο της Αυστραλίας το 1978. Το βιβλίο είναι ένα από τα πιο δημοφιλή ταξιδιωτικά μπεστ σέλερ....

Η ηρωίδα της Γουασικόφσκα μια μοναχική κοπέλα που συνεννοείται καλύτερα με τα ζώα παρά με τους ανθρώπους, διασχίζει την έρημο της Αυστραλίας συντροφιά με τις καμήλες της κόντρα σε όλες τις προειδοποιήσεις ακόμη και των πιο έμπειρων ανιχνευτών της ερήμου. Η ταινία ξεχειλίζει από λυρισμό και όμορφα πλάνα.
 

Μηνύματα
20.326
Reaction score
14.914
Τhe Terminal (2004) Για μενα 8/10.

Μια υπεροχη τραγωδια που βγαζει γελιο με δακρυα. Μου πηρε δεκα χρονια ν ανακαλυψω την ταινια. Δειτε την.




....το φιλμ βασίζεται σε μια ιδιαίτερα πρωτότυπη ιδέα του Άντριου Νίκολ («Gattaca»), να εγκλωβίσει ένα ανθρωπάκι στα τέρμιναλ ενός αεροδρομίου, ζητώντας να βρει από το νόημα της ζωής, μέχρι την αγάπη και το ξεπλήρωμα κάποιου χρέους από το παρελθόν (εδώ κρύβεται ουσιαστικά και το feel good μεγάλο χαρτί της ταινίας).http://cinemad.blogspot.de/2006/07/terminal-35.html
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.368
Τhe Terminal (2004) Για μενα 8/10.

Μια υπεροχη τραγωδια που βγαζει γελιο με δακρυα. Μου πηρε δεκα χρονια ν ανακαλυψω την ταινια. Δειτε την.




....το φιλμ βασίζεται σε μια ιδιαίτερα πρωτότυπη ιδέα του Άντριου Νίκολ («Gattaca»), να εγκλωβίσει ένα ανθρωπάκι στα τέρμιναλ ενός αεροδρομίου, ζητώντας να βρει από το νόημα της ζωής, μέχρι την αγάπη και το ξεπλήρωμα κάποιου χρέους από το παρελθόν (εδώ κρύβεται ουσιαστικά και το feel good μεγάλο χαρτί της ταινίας).http://cinemad.blogspot.de/2006/07/terminal-35.html
κατεβαινει 1080p.....8-)
 






Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.528
Reaction score
75.248
Τι είναι αυτό το μεγαφωνάκι που έχεις βάλει για avatar Σπύρο; 13cm;
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.368
Τι είναι αυτό το μεγαφωνάκι που έχεις βάλει για avatar Σπύρο; 13cm;
Δεν αφηνεις το Σπυρο και τα μεγαφωνακια του να μας πεις τι θα δεις εσυ εκτος απο χιονακι ??:p:p μπας και παρουμε καμια ιδεα? ;)
 







Μηνύματα
5.297
Reaction score
6.448
Gone girl (2014), 6/10
μέτρια σε όλα της, πάντα κάτι έλειπε στο σενάριο, στο στήσιμο, στις ερμηνείες...
την ειδα και εγω, ειχα ποιασει που πηγενε απο νωρις και απο ερμηνιες τι ψαχνεις, τον δικονε μου τον πηρε ο υπνος παλι ως συνηθως , παει τις κοντρες ο μπεν με τον νικολακι { αφλεκ vs κειτζ} μου φαινεται..
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.810
Reaction score
31.473
Τι είναι αυτό το μεγαφωνάκι που έχεις βάλει για avatar Σπύρο; 13cm;
39 εκατοστα σκληρου μεταλου :taunt: (μαλιστα κατω απο το ονομα μου θελω να βαλω +1,5 ιντζα :D)

Η melina πολυ αυστηρη με το gone girl....
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.106
Μηνύματα
2.888.794
Members
37.990
Νεότερο μέλος
vproadie
Top