Τι είδαμε, τι θα δούμε



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.228
Reaction score
85.166
Guardians of the Galaxy (2014)

guardian-of-the-galaxy-poster1.jpg


Ουάου!!! Μετά από συνεχείς αναβολές λόγω διάρκειας και αναμονής για την κατάλληλη βραδιά, μέσα στο πρώτο τέταρτο κατάλαβα ότι βρήκα την καλύτερη ταινία του 2014. Την είδα σε 3D και έμεινα άφωνος με την τελειότητα των εφέ, της κίνησης, της φαντασίας, της προσοχής στη λεπτομέρεια. Από τις ταινίες που ανεβάζουν τα στάνταρ των προσδοκιών μας.

8,5/10
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.522
Reaction score
75.222
8.5/10???

Δε νομίζω να έχω δει τόσο υψηλό βαθμό απο 'σένα.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.228
Reaction score
85.166
8.5/10???

Δε νομίζω να έχω δει τόσο υψηλό βαθμό απο 'σένα.
Και φαντάσου ότι οι σούπερ ήρωες στις ταινίες δεν είναι στις προτεραιότητές μου.
Και μόνο η δουλειά που έχει γίνει στον Groot (άνθρωπος δέντρο) είναι απίστευτη.
 

Μηνύματα
63
Reaction score
52
http://www.imdb.com/title/tt1441395/ Under the skin 6/10. Πολύ καλή φωτογραφία της επαρχιακής Σκοτίας, πολύ ωραία βραδυνά πλάνα και πολύ ωραία η Τζοχάνσον (και ερμηνευτικά). Υπερβολικά στηλίστικη όμως με μέτριο σενάριο και επιτηδευμένα αμήχανη αφήγηση η οποία προσπαθεί να ισορροπήσει μεταξύ sci fi και υπαρξισμού.
 


Μηνύματα
5.297
Reaction score
6.448
Εχω την εντυπωση οτι μεγαλυτερο ρολο στην υψηλη βαθμολογια του κοινου εχει παιξει το walkman -κασεττα -μουσικη με οτι αυτο μπορει να σημαινει για οσους το προλαβαν και οτι αναμνησεις μπορει να εχει ξυπνησει...
:offtopic: πως ετρωγε ετσι τις μπαταριες...:D
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.228
Reaction score
85.166
Εχω την εντυπωση οτι μεγαλυτερο ρολο στην υψηλη βαθμολογια του κοινου εχει παιξει το walkman -κασεττα -μουσικη με οτι αυτο μπορει να σημαινει για οσους το προλαβαν και οτι αναμνησεις μπορει να εχει ξυπνησει...
:offtopic: πως ετρωγε ετσι τις μπαταριες...:D
Χαχαχα!!! Πράγματι, έτσι είναι. Γελάω γιατί αυτό ήταν μια λεπτομέρεια της ταινίας που με χάλασε. Αυτά τα συναισθηματικά είναι ξενέρωτα . Κι ας ήμουν κάτοχος Walkman από την πρώτη μέρα της κυκλοφοριας του. Ακόμα έχω στην αποθήκη μερικά SONY.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.465
Εχω την εντυπωση οτι μεγαλυτερο ρολο στην υψηλη βαθμολογια του κοινου εχει παιξει το walkman -κασεττα -μουσικη με οτι αυτο μπορει να σημαινει για οσους το προλαβαν και οτι αναμνησεις μπορει να εχει ξυπνησει...
:offtopic: πως ετρωγε ετσι τις μπαταριες...:D
και με το δικιο τους δηλαδη ...

SONY clear.jpg
 



spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.796
Reaction score
31.445
Χαρηκα με το guardians γιατι δεν το εχω δει (το θεωρω βλακεια) αλλα μετα τον xfader υπαρχει ελπιδα.
Για να δουμε ,γιατι εχω ξεμεινει ;)
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.595
Reaction score
94.986
Χαρηκα με το guardians γιατι δεν το εχω δει (το θεωρω βλακεια) αλλα μετα τον xfader υπαρχει ελπιδα.
Για να δουμε ,γιατι εχω ξεμεινει ;)
Guardians of the Galaxy (2014)

View attachment 41491

Μα 8,4 στο imdb? Αυτό σκέφτηκα ξέροντας ότι πρόκειται για ταινία της Marvel. Κι όμως, ναι. Καλογυρισμένη, με χιούμορ, ανάλαφρη όσο πρέπει (κόμικ είναι...), σου χαρίζει ένα απολαυστικό δίωρο. 8,5/10

:wink:
 





Μηνύματα
20.321
Reaction score
14.907
μολις ειδα το --The Conjuring --απα πα πα αδερφακι μου.....δυνατο θριλερ ....κοβεις κατι ανατριχιλες στον καναπε.....σε Remux BD με ηχο DTS ma....καποιες στιγμες νομισα οτι μπηκανε στο σπιτι και κοιταγα κατα τα παραθυρα......ice σιχτηρ νυχτιατικα!!!!!!!

να το δειτε παντως.......ειναι δυνατο ταινιακι!!!!!
http://www.imdb.com/title/tt1457767/


:D:D:D Καλα ξεκινησε....
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.093
Μηνύματα
2.888.124
Members
37.984
Νεότερο μέλος
fchristos
Top