Τι θα γινει με την εγκληματικοτητα?

ika

News
Μηνύματα
15.092
Reaction score
13.841
Δεν χρειάζεται να ρωτήσει μετά κανείς, μπούκαραν σε στρατιωτική εγκατάσταση αιχμής για δολιοφθορά.
Και αν τυχόν επιζήσει κάποιος, στρατοδικείο.
 

gid

Μηνύματα
7.842
Reaction score
9.030
...και μετά ξυπνήσαμε....

...και βρισκόμαστε στην Ελλάδα του 2024...

...του "ο δράστης είχε συλληφθεί στο παρελθόν 54 φορές για παρόμοια αδικήματα αλλά ήταν έξω...."
 

ika

News
Μηνύματα
15.092
Reaction score
13.841
...και μετά ξυπνήσαμε....

...και βρισκόμαστε στην Ελλάδα του 2024...

...του "ο δράστης είχε συλληφθεί στο παρελθόν 54 φορές για παρόμοια αδικήματα αλλά ήταν έξω...."
Αλλά το Στεφανοβίκειο είναι στρατιωτική εγκατάσταση.

Θα τα βλέπουν οι "φίλοι μας" και θα προσλαμβάνουν ευπαθείς να κάνουν την δουλειά αντ' αυτών
 
Last edited:

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.440
Reaction score
34.201
Τι νόημα έχουν οι σκοποί;
Άλλοι είναι οι κανόνες εμπλοκής που θα πρέπει επιτέλους να εφαρμόζονται
 


TGD

Μηνύματα
8.055
Reaction score
8.027
Μπας και πάει και η ΕΛΑΣ για ιδιωτικοποίηση;
Μόλις τέσσερα περιπολικά της Άμεσης Δράσης και από μηδέν μέχρι τρία περιπολικά της Διεύθυνσης Αστυνομίας Αθηνών αναλαμβάνουν να αστυνομεύσουν τους Δήμους: Αθηνών, Ζωγράφου, Βύρωνα, Δάφνης – Υμηττού, Ν. Σμύρνης, Π. Φαλήρου, Καλλιθέας, Γαλατσίου.
 



Μηνύματα
21.029
Reaction score
15.047
Εγώ για την ώρα τους αφήνω δωράκια... (χαλασμένο πλυντήριο, κουζίνα, διάφορα αντικείμενα μεταλλικά...) για να τους καλοπιάνω, κι έτσι την έχω γλιτώσει! :lolsign: Αλλά για πότε εξαφανίζονται όταν βγουν έξω από το σπίτι! Να ήταν έτσι κι η υπηρεσία του Δήμου που μαζεύει τέτοια αντικείμενα! :roflmao: :geek: :gamer:
 

ika

News
Μηνύματα
15.092
Reaction score
13.841
Εγώ για την ώρα τους αφήνω δωράκια... (χαλασμένο πλυντήριο, κουζίνα, διάφορα αντικείμενα μεταλλικά...) για να τους καλοπιάνω, κι έτσι την έχω γλιτώσει! :lolsign: Αλλά για πότε εξαφανίζονται όταν βγουν έξω από το σπίτι! Να ήταν έτσι κι η υπηρεσία του Δήμου που μαζεύει τέτοια αντικείμενα! :roflmao: :geek: :gamer:
Και αν λειτουργήσει σαν μαλάγρα?
Θα σκεφθούν, αφού πετάει πράγματα, τα αντικαθιστά με καινούργια, που θα τα αντικαταστήσει με πιο καινούργια.
Να πάμε να τα βγάλουμε έξω οι ίδιοι, μην κουραστεί να τα βγάζει μόνος του.
 

Μηνύματα
21.029
Reaction score
15.047
Και αυτό παίζει, απλά είναι λίγο δύσκολη η πρόσβαση στα καινούρια! :gamer: :roflmao:
 
  • Like
Reactions: ika








Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.538
Reaction score
28.870
Πριν από αρκετά χρόνια μπήκαν κάτι γύφτοι στο σπίτι ενός φίλου που μένει στον Εύοσμο.
Πρώτος όροφος.
Όταν τους αντιλήφθηκε και τους φώναξε με κάτι γαλλικά, τράπηκαν σε φυγή πηδώντας από το μπαλκόνι.
Σκαρφάλωσαν για να ανέβουν, ήταν εύκολο.
Ο ένας πηδώντας τραυματίστηκε, έσπασε το πόδι του. (καλά να πάθει)
Όταν ο φίλος μου πήγε και έδινε κατάθεση στο αστυνομικό τμήμα Ευόσμου, ο διοικητής του είπε ότι και ο ίδιος είχε πέσει θύμα ληστών στο σπίτι του!

Πρέπει να αλλάξουν κάποιοι νόμοι, είμαστε τελείως απροστάτευτοι.
Δεν ξέρω για ποιον λόγο το γυφταριό έχει τέτοια ασυλία και τυγχάνουν τέτοιας προστασίας.
Κάτι τρέχει, δεν μπορεί.
Ίσως επειδή ψηφίζουν κι αυτοί.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.504
Μηνύματα
2.907.160
Members
38.055
Νεότερο μέλος
seniormanager327
Top