Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.902
Reaction score
46.171
Θεσσαλικοκαμπιότικο.
Μελιβοιότικο ;)
Έτσι μπράβο! Δεν λαδώνουμε τα χέρια μας χωρίς λόγο. :thumbsup:

Επίσης, αν την έτρωγα με το χέρι θα ήθελα 3 πίτσες στην καθισιά μου. Με το μαχαιροπίρουνο καθυστερείς λιγάκι και παραμυθιάζεσαι.
Αυτό ακριβώς!
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.047
Reaction score
87.812
Ειδικά στην pizza, where is the fun in that...?:p
Πού να δεις το πιτόγυρο πώς το τρώω. Το τυλίγω με χαρτοπετσέτες γιατί δεν θέλω με τίποτα να αγγίξω λαδόκολλες και περιεχόμενο. Άλλος ένας βασικός λόγος που δεν μου αρέσουν τα τεράστια που ξεχειλίζουν.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.344
Reaction score
21.044
Πού να δεις το πιτόγυρο πώς το τρώω. Το τυλίγω με χαρτοπετσέτες γιατί δεν θέλω με τίποτα να αγγίξω λαδόκολλες και περιεχόμενο. Άλλος ένας βασικός λόγος που δεν μου αρέσουν τα τεράστια που ξεχειλίζουν.
Καλά, ξέραμε ότι είσαι ένας ιδιότροπος γεροπαράξενος, τώρα απλώς το επιβεβαίωσες! :biggrin:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.032
Reaction score
130.903
ιδιότροπος γεροπαράξενος
Παρών! 😁😜🤪

Εννοείται πως πίτσα τρώω με μαχαιροπίρουνο, όπως όλα τα φαγητά. Ποτέ δεν πιάνω κάτι με το χέρι, σιχαίνομαι το λάδωμα των δαχτύλων.

Ακόμα και το ψωμί στις ταβέρνες, όταν έρχεται ψημένο φρυγανισμένο, ή απλώς με λάδι. 😁

Πιτόγυρο, κανονικά σε πιάτο. Με μαχαιροπίρουνο. Πώς αλλιώς.😜
Η εξαίρεση της εξαίρεσης είναι να φάω πιτόγυρο στο χέρι, με επιπρόσθετες χαρτοπετσέτες εννοείται, να μη σταξει τίποτα και να μείνουν καθαρά τα χέρια μου.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.344
Reaction score
21.044
Παρών! 😁😜🤪

Εννοείται πως πίτσα τρώω με μαχαιροπίρουνο, όπως όλα τα φαγητά. Ποτέ δεν πιάνω κάτι με το χέρι, σιχαίνομαι το λάδωμα των δαχτύλων.

Ακόμα και το ψωμί στις ταβέρνες, όταν έρχεται ψημένο φρυγανισμένο, ή απλώς με λάδι. 😁

Πιτόγυρο, κανονικά σε πιάτο. Με μαχαιροπίρουνο. Πώς αλλιώς.😜
Η εξαίρεση της εξαίρεσης είναι να φάω πιτόγυρο στο χέρι, με επιπρόσθετες χαρτοπετσέτες εννοείται, να μη σταξει τίποτα και να μείνουν καθαρά τα χέρια μου.
Άι μωρέ κι εσύ, όλοι εδώ μαζευτήκατε... :biggrin: :p
 





Μηνύματα
3.324
Reaction score
10.932
Έτσι μπράβο! Δεν λαδώνουμε τα χέρια μας χωρίς λόγο. :thumbsup:

Επίσης, αν την έτρωγα με το χέρι θα ήθελα 3 πίτσες στην καθισιά μου. Με το μαχαιροπίρουνο καθυστερείς λιγάκι και παραμυθιάζεσαι.
Εσείς εκεί κάτω , δε γλείφετε τα δάχτυλα σας ;;;; Τα πιρούνια γλείφετε ; :roflmao:
Παρών! 😁😜🤪

Εννοείται πως πίτσα τρώω με μαχαιροπίρουνο, όπως όλα τα φαγητά. Ποτέ δεν πιάνω κάτι με το χέρι, σιχαίνομαι το λάδωμα των δαχτύλων.

Ακόμα και το ψωμί στις ταβέρνες, όταν έρχεται ψημένο φρυγανισμένο, ή απλώς με λάδι. 😁

Πιτόγυρο, κανονικά σε πιάτο. Με μαχαιροπίρουνο. Πώς αλλιώς.😜
Η εξαίρεση της εξαίρεσης είναι να φάω πιτόγυρο στο χέρι, με επιπρόσθετες χαρτοπετσέτες εννοείται, να μη σταξει τίποτα και να μείνουν καθαρά τα χέρια μου.
Προτείνω χειρουργικά γάντια :gotcha: :party:
μπορώ να φάω τα πάντα με μαχαιροπίρουνο, παϊδάκια πχ , το κεφάλι απο το αρνί, να ξεφλουδίσω γαρίδες, να μην μείνει γραμμάριο κρέας στο κόκκαλο κλπ
Και γώ, όπως και το μπούτι απο κοτόπουλο , αλλά ένα παϊδάκι ;;;;; Κρίμα δεν είναι ;;
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.047
Reaction score
87.812
Εσείς εκεί κάτω , δε γλείφετε τα δάχτυλα σας ;;;; Τα πιρούνια γλείφετε ; :roflmao:
Μου έρχεται αναγούλα με τη σκέψη γλειψίματος των δάχτυλων. Και είναι ο κύριος λόγος που δεν τρώω σπιτικό φαγητό/γλυκό από μαμάδες/γιαγιάδες πριν φτάσουμε στη συνταγή. Ειδικά από αυτές που τις ξέρω κι έχω δει τις συνήθειές τους την ώρα του φαγητού. :o

Υ.Γ. Οι σφολιάτες μέσα στο αυτοκίνητο με τα θρύμματα στα ρούχα και στα καθίσματα είναι στο επόμενο κεφάλαιο. :biggrin:
 

Μηνύματα
15.906
Reaction score
22.289
να σου πω ,εκεί που έχω πρόβλημα στα παϊδάκια είναι με τους άσχετους που δεν τα καθαρίζουν καλά και πετάνε κόκκαλο με κρέας πάνω, εκεί είναι δύσκολο να πέσει μαχαίρι πιρούνι και αναγκαστικά γίνεται μανιουαλ η δουλειά.
 



Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.505
Reaction score
34.349
μπορώ να φάω τα πάντα με μαχαιροπίρουνο, παϊδάκια πχ , το κεφάλι απο το αρνί, να ξεφλουδίσω γαρίδες, να μην μείνει γραμμάριο κρέας στο κόκκαλο κλπ

ιδού λοιπόν το νόθο της Μαρίας Αντουανέτας.
 






Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.603
Μηνύματα
2.910.899
Members
38.074
Νεότερο μέλος
gnpapast
Top