Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;





Μηνύματα
14.197
Reaction score
16.037
Το βάζω αποκλειστικά για τον Μάρκου, μήπως μάθει επιτέλους να τρώει σωστά :tongue: View attachment 339163
Φέτα ; Εγώ τελευταία το τρώω με μαγιονέζα ή ταραμοσαλάτα. Πάει. Χορταίνεις και λίγο. :D

Ωραίο εάν και λίγο. Καλό λάδι.
 



Μηνύματα
14.197
Reaction score
16.037
Ο αρακάς δε χορταίνει, έχει όμως πολλά οφέλη. Καλή φάση με μανιτάρια.

Καλά βρε συ thva μαγιονέζα!? o_O :p


μαγιονέζα κέτσαπ

View attachment 339170
Πάει , δοκίμασε το να δεις. Τελευταία την έχω ψωνίσει με την μαγιονέζα, βάζω σχεδόν παντού. Έτσι το ανακάλυψα ότι μου πάει και στον αρακά. :D Και μετά λέω ας δοκιμάσω και με ταραμοσαλάτα (την βιομηχανική στύλ) μπας και χορτάσω. Πάει και με αυτήν , όχι τόσο αλλά πάει. :D
 


Μηνύματα
28.167
Reaction score
26.617
Το βάζω αποκλειστικά για τον Μάρκου, μήπως μάθει επιτέλους να τρώει σωστά :tongue: View attachment 339163
Ισα ρε μπαστουνόβλαχε.
Αυτό είναι μόνο για να ανοίξει η όρεξη και αν .
Που ναι ρε τα κοντοσούβλια, , τα σπληναντερα , οι μποξάδες , και τόσα άλλα . Αλλά που να ξέρς εσύ ?
Εσύ μαναχά , τραχανά και κότα ξέρς.
 


Μηνύματα
14.197
Reaction score
16.037
Εμένα που λες ΘΒ μου αρέσει η σαρδέλα με μαρμελάδα :lolsign:
Όχι ... δεν τρώμε ψάρι με αυγό και μαγιονέζα, εάν ένα απο όλα είναι χαλασμένο έχουμε πάθει τριπλή ζημιά. :D
 




Μηνύματα
28.167
Reaction score
26.617
Καμία σχέση.
Μποξάς , έδεσμα , αρβανίτικο , κατά βάση , περιλαμβάνει , είτε χοιρινό , είτε μοσχάρι είτε ανάμικτο , μαζί και με αρνί ενδεχομένως , τυλιγμένο σε μπόλια αρνιού .
Αστο δεν είναι για σένα.
 


Μηνύματα
28.167
Reaction score
26.617
Υπάρχει εδώ κοντά μου στο Μενίδι , ή τουλάχιστον υπήρχε μέχρι πρίν κάποια χρόνια.
Λίγοι ξέρουν την τέχνη του μποξά.
 

Μηνύματα
14.197
Reaction score
16.037
Το έψαξα γιατί δεν το γνώριζα, τυροπιτάκια λέει με γέμιση συκωταριά...
Θα πας χαμένος :lolsign:
Αυτό ήθελα να πω και εγώ βρε συ Μπρέτσο. Ούτε καν με λίγη φετούλα λαδορίγανη ; Πολύ πιουρίστας (HI FI ) είσαι στο φαγητό. :D 😍

Βέβαια απο την άλλη εάν είσαι καλός μάστορας στο μαγείρεμα και πετύχει ...όντως τον αρακά τον τρώς και χωρίς τίποτε άλλο εκτός απο ψωμί
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.708
Reaction score
45.714
Είχα καλέ φετούλα, ειχα δγιό τσασίτια, Παρνασσού και Χατζή.
Αρακάς χωρίς φέτα, γίνεται? Δεν γίνεται!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.435
Μηνύματα
2.903.703
Members
38.044
Νεότερο μέλος
πλιακος Αργύρης
Top