Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;






JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.388
Reaction score
27.040
Και πολύ καλά θα κάνεις .
Αυτό το πράγμα , είναι ακατάλληλο προς βρώσην αλλά και οφθαλμόλουτρο . :dance2:
 


Μηνύματα
20.609
Reaction score
15.683
Θεέ Μου,τι θεσπέσια γεύση!

Κινεζικο λαχανο - Το κινέζικο λάχανο είναι ένα είδος λάχανου που έχει υψηλή θρεπτική αξία και πολλές ευεργετικές ιδιότητες, καθώς περιέχει βιταμίνες (Α, Β & C), φυτικές ίνες, μέταλλα και πρωτεΐνες.



Chinakohl με σως τυριών,μέσα έχω βάλει κι αλλά λαχανικά ο,τι αρέσει στον καθένα όμως….και με λίγη σόγια σως από πάνω.

Το ζουμί του- η βάση δίκη μου παραγωγη όπως και οι ντομάτες που έκοψα σε κύβους -είναι εύγευστο φάρμακο!Ευωδιαζει όλο το σπίτι…

IMG_5820.jpeg



IMG_5821.jpeg

Μπορει κανείς να τηγανίσει κιμα και να τον ρίξει μέσα.Την άλλη φορά θα το δοκιμάσω…,γιατί τώρα έχω δυο φέτες συκώτι στο τηγάνι.
Αυτό είναι στοίχημα αν θα την καταφέρω.
1,350 kgr βγήκε...

View attachment 342796


Καρδαμωμένη.. black Angus USA prime t-bone.

View attachment 342797
Μη βάζεις συνεχώς τα ίδια πιάτα. :biggrin:
 

Attachments




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.410
Reaction score
132.132
Δεν μπορείς να τη φας μονοκορδοσιά, στοίχημα ότι θες!!
Μάλλον έχεις δίκιο. Θα δείξει, θα σε πω.

Η αλήθεια είναι ότι πάνω από 1,2 kgr δεν έχω δοκιμάσει, κι εκεί, ίσα ίσα τα κατάφερα, έσκασα λέμε.

Έχει όμως χοντρή κοκκάλα στη μέση, και μπορεί να το καταφέρω.. δε ξέρω, είναι ντέρμπι!
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.093
Reaction score
46.638
Στο μπρέτσο τα λες; Α να γεια στο στόμα σου!
Το πας φιρί φιρί να βάζω λουλούδια στις μπάμιες, για να σπάσω τη μονοτονία και να αποκτήσει το πχιάτο μια πχιο γκουρμέ εικόνα :roflmao:
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.093
Reaction score
46.638
Μήτσου ακούς τι λέει ο κρόκ, θα φάει μονομιάς 1,3kg μπριτζόλα.
Όταν θα φτάσεις να μπορείς να κρατήσεις 300 watt/h ίσως. Μέχρι τότε βολέψου Μαρή με κάνα στήθος κοτόπουλου!! :tongue: :lolsign:
 


Μηνύματα
16.033
Reaction score
22.550
Μήτσου ακούς τι λέει ο κρόκ, θα φάει μονομιάς 1,3kg μπριτζόλα.
Όταν θα φτάσεις να μπορείς να κρατήσεις 300 watt/h ίσως. Μέχρι τότε βολέψου Μαρή με κάνα στήθος κοτόπουλου!! :tongue: :lolsign:
Σκέτη μπριζόλα ; Καλά εύκολα αβίαστα. Σε τέτοιο κρέας τα 800γρ τα τελειώνω σε 15 λεπτά με υπομονή και μετά κοιτάω τι έχει περισσέψει από τους δίπλα. Δεν πάει ο νους σου σε λέω
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.093
Reaction score
46.638
Σε πιστεύω λοιπόν, και αυτό επειδή μας έβαλες τα γυαλιά στο πλαλτό!! (τρέξιμο)
 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.790
Μηνύματα
2.917.627
Members
38.097
Νεότερο μέλος
George Balsamas
Top