Το σύστημα μου


Μηνύματα
603
Reaction score
890
Άμα δεν έχει στάμπα γειτόνισσας, εγώ δε δέχομαι αύξηση διαμέτρου του γουφερ.

Σκυλιά και γατιά, δε με νοιάζουν, μόνο η γειτόνισσα, με το σωστό αυτί, το τσαχπίνικο.
Μα πόσο πιο λιανά να στο κάνει ο άνθρωπος. Η γειτόνισσα ειδικέυεται στα πολύμπριζα.
Για να υποφέρεις!
Εγω γιατι να υποφέρω; Άλλοι θα υποφέρουν.... :hi:
Που λές φίλε πάη εγω το δοκιμασα το ψεφτοκιμπερ
 

Μηνύματα
1.109
Reaction score
1.235
Μα πόσο πιο λιανά να στο κάνει ο άνθρωπος. Η γειτόνισσα ειδικέυεται στα πολύμπριζα.

Εγω γιατι να υποφέρω; Άλλοι θα υποφέρουν.... :hi:
Που λές φίλε πάη εγω το δοκιμασα το ψεφτοκιμπερ
Γι αυτό θα υποφέρεις.Γιατι δε θα μάθεις ποτέ πως παίζει το γνήσιο.
 




Μηνύματα
603
Reaction score
890
Να λοιπόν που έκανες μισές δουλειές! Δεν ολοκληρωσες την αγορα!
δηλαδή να δώσω 350 ευρω για ηχεία και άλλα 300 για καλώδια ηχείων? πριτσ :dance2:

παρεπιπτόντως, το μαγαζί δεν έχει τα κίμπερ ως μάρκα πιά. δεν τα βλέπω στο σάιτ του. το πήρα χαμπάρι οταν κοίταζα τις τιμές στα Original και δεν μπορούσα να τα βρώ. δεν έχω ιδέα γιατί.
 
Last edited:

Μηνύματα
1.109
Reaction score
1.235
δηλαδή να δώσω 350 ευρω για ηχεία και άλλα 300 για καλώδια ηχείων? πριτσ :dance2:
παρεπιπτόντως το μαγαζί δεν έχει τα κίμπερ ως μάρκα πιά. δεν τα βλέπω στο σάιτ του. το πήρα χαμπάρι οταν κοίταζα τις τιμές στα Original και δεν μπορούσα να τα βρώ. δεν έχω ιδέα γιατί.
Υπάρχουν και τα μεταχειρισμένα.Αν μπορεί να πιστοποιηθεί η γνησιότητα τους.
 

Μηνύματα
603
Reaction score
890
Υπάρχουν και τα μεταχειρισμένα.Αν μπορεί να πιστοποιηθεί η γνησιότητα τους.
και τα κινέζικα, που δεν χρειάζονται πιστοποιήσεις είσαι σίγουρος οτι είναι μούφα
:lolsign:
 


Μηνύματα
3.787
Reaction score
6.781
Οι μεταλλικές μπάρες(βραχυκλωτηρες) που παρέχει η PMC αντικαταστάθηκαν με καλώδιο Neotech Soct-12,solid core occ.Ευκολα ακουστη βελτίωση.
Αισχρά τα τζάμπερς και σε μεγαλύτερα μοντέλα.
Ειλικρινά δεν ξέρω γιατί το κάνουν αυτό οι εταιρίες σε τόσο επίμαχα σημεία που επιδρούν τόσο δραματικά στην πιστότητα του ήχου , όπως και πχ με τις γυάλινες ασφάλειες του λεπτού στα μηχανήματα και τόσες άλλες γυφτοτσιγκουνιές.
Anyway, πραγματικά είναι η μεγαλύτερη και η ευκολότερη βελτίωση σε ηχείο!
 

Μηνύματα
1.109
Reaction score
1.235
Αισχρά τα τζάμπερς και σε μεγαλύτερα μοντέλα.
Ειλικρινά δεν ξέρω γιατί το κάνουν αυτό οι εταιρίες σε τόσο επίμαχα σημεία που επιδρούν τόσο δραματικά στην πιστότητα του ήχου , όπως και πχ με τις γυάλινες ασφάλειες του λεπτού στα μηχανήματα και τόσες άλλες γυφτοτσιγκουνιές.
Anyway, πραγματικά είναι η μεγαλύτερη και η ευκολότερη βελτίωση σε ηχείο!
Για τον ίδιο λόγο που,οι περισσότερες,δίνουν κοινά καλώδια με τις συσκευές τους.Για ν' αφήσουν τον αγοραστή να βγάλει μόνος του το φίδι από την τρύπα.
Εν τω μεταξύ,με τους συγκεκριμένους βραχυκλωτηρες,η PMC έχει κάνει και εργονομικό λάθος.Ενω,θεωρητικά,τα ηχεία δέχονται κάθε είδους σύνδεση,στην πράξη δέχονται μόνο μπανάνες λόγω της μεγαλης διατομής των βραχυκυκλωτηρων.
 

Μηνύματα
15.495
Reaction score
17.821
Αισχρά τα τζάμπερς και σε μεγαλύτερα μοντέλα.
Ειλικρινά δεν ξέρω γιατί το κάνουν αυτό οι εταιρίες σε τόσο επίμαχα σημεία που επιδρούν τόσο δραματικά στην πιστότητα του ήχου , όπως και πχ με τις γυάλινες ασφάλειες του λεπτού στα μηχανήματα και τόσες άλλες γυφτοτσιγκουνιές.
Anyway, πραγματικά είναι η μεγαλύτερη και η ευκολότερη βελτίωση σε ηχείο!
Πού είσαι βρε Αρχηγέ ; 😍

Τι ; Πουλάς την συστηματάρα ; Δεν πιστεύω να αλλαξοπίστησες και εσύ και πας για πολυκάναλα και τέτοια. ; Ο τελευταίος των Μοικανών. :D Θα πάρεις καλύτερα ; Το πικάπ δεν έπρεπε να το βάλεις για δώσιμο.
 
Last edited:

Μηνύματα
1.994
Reaction score
3.001
Εγώ πάντως δεν πάω να πιστοποιήσω τον ΠΑΗ με τα cd που έχει. Δεν θα βγάλω ακρη. Θα επιστρατεύσω μερικά audiophile sampler cdr που εχω φτιάξει. :smoke:
 

Μηνύματα
3.787
Reaction score
6.781
Πού είσαι βρε Αρχηγέ ; 😍

Τι ; Πουλάς την συστηματάρα ; Δεν πιστεύω να αλλαξοπίστησες και εσύ και πας για πολυκάναλα και τέτοια. ; Ο τελευταίος των Μοικανών. :D Θα πάρεις καλύτερα ; Το πικάπ δεν έπρεπε να το βάλεις για δώσιμο.
Απλά έχω κάνει κάποιες αλλαγές .
(πολυκάναλο έχω ρε και πάρα πολύ καλό, τι δουλειά έχει αυτό με το στέρεο? Στο στέρεο τα φαντάζεσαι όλα εκεί που πρέπει στο άλλο σκύβεις όταν γαζώνουν από πίσω τα ελικόπτερα. Γαμώ και τα δύο)😀
 

Μηνύματα
15.495
Reaction score
17.821
Απλά έχω κάνει κάποιες αλλαγές .
(πολυκάναλο έχω ρε και πάρα πολύ καλό, τι δουλειά έχει αυτό με το στέρεο? Στο στέρεο τα φαντάζεσαι όλα εκεί που πρέπει στο άλλο σκύβεις όταν γαζώνουν από πίσω τα ελικόπτερα. Γαμώ και τα δύο)😀
Πότε θα μάθουμε τα μηχανήματα ; Ή δεν θα τα πείς ; καμιά πίεση , απλώς ρωτάω . 😍

Ξέρω βρε ότι έχεις και πολυκάναλο ...πλάκα σου έκανα. :DΑπλώς με νοιάζει τι εκανες (αλλαγές) στο δικάναλο.

Ε ,,, όχι και πολύ καλό το δικάναλο σου ήταν καλύτερο. :D
 

Μηνύματα
1.994
Reaction score
3.001
Απλά έχω κάνει κάποιες αλλαγές .
(πολυκάναλο έχω ρε και πάρα πολύ καλό, τι δουλειά έχει αυτό με το στέρεο? Στο στέρεο τα φαντάζεσαι όλα εκεί που πρέπει στο άλλο σκύβεις όταν γαζώνουν από πίσω τα ελικόπτερα. Γαμώ και τα δύο)😀
Βλέπω τα βίνδεο που βάζεις από το σετάπιον αλλά μούγκα. Δεν λέω τι βλέπω. 😷
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.133
Μηνύματα
2.930.075
Members
38.140
Νεότερο μέλος
Microvios
Top