Φθινοπωρινές Διακοπές στη Σέριφο

Μηνύματα
6.896
Reaction score
677
Καλημέρα guys
Για κάποιους οι διακοπές δεν έχουν τέλος .
Φέτος το φθινόπωρο είπα κι εγώ να πάω στη Σέριφο επειδή δεν είχα πάει ποτέ στη ζωη μου.
Σας γράφω απο το πλοίο .
Ποια μέρη αξίζει να επισκεφτώ για 4 ημέρες παραμονης στο Νησι.

Επίσης προτάσεις για ταβέρνες παραδοσιακές, με καλό τοπικό κρασί κατά προτίμηση και καλό υγιεινό φαγητό.

ΥΓ Ο γιατρός μου επιτρέπει τα πάντα εκτός απο λουκάνικα και τηγανιπα λόγω της κακής ποιότητας λαδιού που χρησιμοποιούν οι περισσότερες ταβέρνες.

Σας ευχαριστώ
 


Μηνύματα
13.117
Reaction score
10.389
Η παραλία Λιβάδι είναι καλούτσικη προς καλή, κοντά στη Σέριφο (αν μένεις εκεί). Πιο δίπλα είναι η παραλία Λιβαδάκια που έχει και το Camping. Αρκετά καλή και αυτή.
Θα έχεις και αυτοκίνητο φαντάζομαι, οπότε να πας στην Ψιλή Άμμο, είναι πολύ καλή. Εκεί κοντά είναι και η παραλία Άγιος Σώστης, πολύ καλή, με το ναό στο ύψωμα (να πας για φωτογραφίες), αλλά και μια μικρότερη παραλία λίγο πιο βόρεια, δίπλα. Τέλος, οι 3 κόλποι Κουταλάς, Γάνεμα και Βάγια. Από ψηλά τις είδα και ήταν αρκετά καλές. Μπάνιο δεν έκανα εκεί, αλλά θα δεις τα απομεινάρια μιας εξέδρας που έδεναν τα πλοία παλιά.

Στο βόρειο μέρος του νησιού δεν πήγαμε για μπάνιο, φυσούσε.

Σαν αξιοθέατα, να πας στον Άσπρο Πύργο και στο Φράγμα Στενό.
 

Μηνύματα
6.896
Reaction score
677
Σε ευχαριστώ Πέτρο για τις προτάσεις.
Ναι, έχω πάρει και αυτοκίνητο μσζι.
Επειδή έχω μαζί και το ψαροντούφεκο, μήπως κατά τύχη πήρε το μάτι σου ή άκουσεςπου ψαρεύουν οι ντόπιοι ;
Συνηθως δεν λένε τα μυστικά στους ξένους.
 




Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.658
Μηνύματα
2.913.136
Members
38.083
Νεότερο μέλος
astrogrk
Top