...πικαπ μετα το 2020, σοβαρα?

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.385
Reaction score
19.781
Να πω άλλους δύο? :whistling:



-The Decorative type.. :p

(αν δεν γεμίσεις κανένα ράφι ή τοίχο με δισκάκια πως σκ@τ.. θα φαίνεται ο χώρος και ο έρωτας για τη μουσική..?) 😎

-The Phantom :smoke:

(έχω 10 δισκάκια απ' το θείο που μας άφησε και πήρα 'φτο
973facf7763833e49882b98894efaa5a.jpg
έτσ' για να παίΖνε.. :biggrin:


:lolsign:
 
Last edited:


ika

News
Μηνύματα
14.537
Reaction score
13.376
.....

-The Phantom :smoke:

(έχω 10 δισκάκια απ' το θείο που μας άφησε και πήρα 'φτο
Γκαντεμιά να μην έχω θείο να μου αφήσει 'φτό και να πάω να αγοράσω τα 10 δισκάκια.....
:party: :party:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.136
Reaction score
20.708
:smoke:
.. εσυ τι τυπος εισαι?
The Lifer
The Obsessive
The Completist
The Audiophile
The Casual Collector
The Limited Edition Collector
The Nostalgist
Είμαι όλοι οι τύποι, εκτός από τον τελευταίο - δεν είμαι τόσο μεγάλος για να νοσταλγώ το βινύλιο.:)
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.931
Reaction score
38.760
... κατι σαν το νοσταλγο του ροκ εν ρολ , παρα με το μεσο.
The Nostalgist: Nostalgists are coming out of the woodwork right now. They are buying their first record player ever or getting back in the game after riding the CD wave for decades. Nostalgists only buy the hits or their favorite albums from the past. They don’t care about colored vinyl or numbered copies; they just want that copy of Rumors to toss on the table whenever they feel the need.
-
λειπει η καρασπανια περιπτωση του archivist - βεβαια, αυτο ερχεται σε αντιθεση με το collector :angel:
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.385
Reaction score
19.781
Σε μια εποχή που πολλά είναι ''αέρας'' ή ''δανεικά'' βρίσκω λογικό να υπάρχει σε ένα ποσοστό του κοινού μια τάση κτήσης τέτοιων αντικειμένων ακόμα κι αν στο τέλος ακούνε το ίδιο άλμπουμ περισσότερο στα earbuds απ' το iPhone.. :biggrin:
Στο Oblivion ο Tom σχεδόν στο φινάλε της ταινίας σε έναν κόΖμο διαλυμένο στροφάρει έναν δίσκο (αξία ανεκτίμητη..:tongue:).
Δεν πρέπει να υποτιμούμε το σύνολο των αισθήσεών μας και να εστιάζουμε μόνο σε ένα πράγμα (στην προκείμενη στην ποιότητα αναπαραγωγής - ευκολία που όντως δίνουν τα μοντέρνα μέσα).
Το αγόρι της ανηψιάς μου της έκανε δώρο ένα αγαπημένο τους άλμπουμ σε βινύλιο.. (πιθανόν γιατί το θεώρησε cool επιλογή :whistling:)
Τώρα με ρωτάει η ανηψιά τι πικάπ να πάρει.. :fuckyou:

Την κατέστρεψες αλήτη του είπα.. :cry:
 
Last edited:


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.408
Reaction score
27.705
Σε μια εποχή που πολλά είναι ''αέρας'' ή ''δανεικά'' βρίσκω λογικό να υπάρχει σε ένα ποσοστό του κοινού μια τάση κτήσης τέτοιων αντικειμένων ακόμα κι αν στο τέλος ακούνε το ίδιο άλμπουμ περισσότερο στα earbuds απ' το iPhone.. :biggrin:
Στο Oblivion ο Tom σχεδόν στο φινάλε της ταινίας σε έναν κόΖμο διαλυμένο στροφάρει έναν δίσκο (αξία ανεκτίμητη..:tongue:).
Δεν πρέπει να υποτιμούμε το σύνολο των αισθήσεών μας και να εστιάζουμε μόνο σε ένα πράγμα (στην προκείμενη στην ποιότητα αναπαραγωγής - ευκολία που όντως δίνουν τα μοντέρνα μέσα).
Το αγόρι της ανηψιάς μου της έκανε δώρο ένα αγαπημένο τους άλμπουμ σε βινύλιο.. (πιθανόν γιατί το θεώρησε cool επιλογή :whistling:)
Τώρα με ρωτάει η ανηψιά τι πικάπ να πάρει.. :fuckyou:

Την κατέστρεψες αλήτη του είπα.. :cry:
Πάρτης δώρο ένα Κρόνος, τί μπάρμπας είσαι? :biggrin:
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.385
Reaction score
19.781
Πάρτης δώρο ένα Κρόνος, τί μπάρμπας είσαι? :biggrin:
Να το πάρω στο κορίτσι βρε.. τι σιγά..
Φτιάνει κ' ατμόσφαιρα.. :whistling:

Αλλά δε ξέρω πως θα την βοηθήσει αυτό με τους δίσκους.. :biggrin: :tongue: :fuckyou:
 

Μηνύματα
13.439
Reaction score
15.474
Σε μια εποχή που πολλά είναι ''αέρας'' ή ''δανεικά'' βρίσκω λογικό να υπάρχει σε ένα ποσοστό του κοινού μια τάση κτήσης τέτοιων αντικειμένων ακόμα κι αν στο τέλος ακούνε το ίδιο άλμπουμ περισσότερο στα earbuds απ' το iPhone.. :biggrin:
Στο Oblivion ο Tom σχεδόν στο φινάλε της ταινίας σε έναν κόΖμο διαλυμένο στροφάρει έναν δίσκο (αξία ανεκτίμητη..:tongue:).
Δεν πρέπει να υποτιμούμε το σύνολο των αισθήσεών μας και να εστιάζουμε μόνο σε ένα πράγμα (στην προκείμενη στην ποιότητα αναπαραγωγής - ευκολία που όντως δίνουν τα μοντέρνα μέσα).
Το αγόρι της ανηψιάς μου της έκανε δώρο ένα αγαπημένο τους άλμπουμ σε βινύλιο.. (πιθανόν γιατί το θεώρησε cool επιλογή :whistling:)
Τώρα με ρωτάει η ανηψιά τι πικάπ να πάρει.. :fuckyou:

Την κατέστρεψες αλήτη του είπα.. :cry:
Την αγαπάει ;
 


Μηνύματα
13.439
Reaction score
15.474
Δεν ασχολούμαι με τέτοια πεζά.. :tongue:
Ε, τι περίμενες απο εμένα να ρωτήσω ; Για audio ; :D Βαρετά πράγματα.

Να πάρει το παιδί πικάπ να γελάσει το χειλάκι του. Θα είναι και καλό μάθημα γενικώς σε τέτοια digital εποχή που ζούνε τα παιδιά.
 








Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.043
Μηνύματα
2.886.418
Members
37.978
Νεότερο μέλος
hlias1988
Top