τελικά τα καλώδια ακούγονται


Μηνύματα
3.778
Reaction score
6.765
ο προενισχυτής μου έχει εξόδους xlr plus rca αλλά ο τελικός μόνο rca οπότε λειτουργούσα μόνο με rca "λογικό" όμως παρεμπιπτόντως ο προ στην έξοδο xlr έχει καλύτερα χαρακτηριστικά δηλαδή καλύτερο κλάσμα σήματος προς θόρυβο και διαχωρισμό καναλιών αλλά αφού δεν υποστηρίζει ο τελικός xlr σκέφτηκα ότι δεν θα κάνω τίποτα "επίσης λογικό" παρόλα αυτά καθώς είχα κάποια ανταπτοράκια δοκίμασα την έξοδο xlr και άκουσα πραγματικά αυτό που έγραφαν τα χαρτιά του προ οπότε λέω να φτιάξω καλώδια αμιγώς xlr rca οπότε πήγα στην pa electronics και μου έφτιαξε κάτι mogami(πολύ καλή δουλειά) ο ήχος πολύ καθαρός αλλά μ ενοχλούσαν λίγο τα φωνητικά τελικά λέω ας πάρω ένα καλό καλώδιο από το σπίτι να το μπασταρδέψω λίγο και πήρα τλφ το ρίτσο του είχαν μείνει κάτι καλοί ακροδέχτες xlr και τους βάζει στα καλώδια που του πήγα λοιπόν ο ήχος πραγματικά ξεπέρασε τις προσδοκίες μου βέβαια οπωσδήποτε σε σχέση με τις δυνατότητες των μηχανημάτων μου" όλα αυτά αφορούν την απόδοση των δορυφόρων στο δικάναλο σύστημα που διαθέτω διότι αν οι δορυφόροι δεν παίζουν όπως θέλω η προσθήκη οποιουσδήποτε sub είναι περιττή και το γράφω για να προκαταβάλω τους συνήθεις ύποπτους περί της προσθήκης sub το οποίο και θα προστεθεί αναμφίβολα "αναθεματισμένε κορονοϊέ " σύστημα vaio sony laptop tidal irdac ii hegel p2o pro vincent sp 331mk atc scm7 καλώδια ρεύματος kimper και διασύνδεσης dac pro atlas έτσι ενδεικτικά διότι όλα έχουν σημασία από τι φαίνεται.





α
Φυσικά ακούγονται τα καλώδια. Παρα ακούγονται όχι απλά ακούγονται.
Εδώ ακούγεται ένας διαχύτης που στην ουσία είναι ξένο σώμα. Είναι δυνατόν να μην ακούγονται οι μεταφορείς ;
 

Μηνύματα
700
Reaction score
1.698
Φυσικά ακούγονται τα καλώδια. Παρα ακούγονται όχι απλά ακούγονται.
Εδώ ακούγεται ένας διαχύτης που στην ουσία είναι ξένο σώμα. Είναι δυνατόν να μην ακούγονται οι μεταφορείς ;
Δεν ξερω αν ακουγονται η οχι τα καλωδια, αλλα δε συμφωνω με τη συλλογιστικη.
Με την ιδια λογικη, παιζει ρολο στις ζημιες σε ενα τρακαρισμα η βενζινη που εχεις βαλει στο αμαξι, παρα το εξωτερικο αντικειμενο με το οποιο θα γινει συγκρουση, πχ τοιχος η θαμνοι...
 



D

deleted user 10898

Guest
Φυσικά ακούγονται τα καλώδια. Παρα ακούγονται όχι απλά ακούγονται.
Εδώ ακούγεται ένας διαχύτης που στην ουσία είναι ξένο σώμα. Είναι δυνατόν να μην ακούγονται οι μεταφορείς ;
Ναι είπαμε ακούγονται. Μόνο που ο διαχύτης έχει προδιαγραφές και ξέρουμε σε ποιες συχνότητες κάνουν τι, ενώ τα καλώδια ... απογειώνουν το σύστημα...
Αυτό το θέμα λοιπόν λύθηκε, όταν έχουμε νέα δεδομένα θα το ξανα συζητήσουμε.
 

Μηνύματα
22.271
Reaction score
15.543
Φυσικά ακούγονται τα καλώδια. Παρα ακούγονται όχι απλά ακούγονται.
Εδώ ακούγεται ένας διαχύτης που στην ουσία είναι ξένο σώμα. Είναι δυνατόν να μην ακούγονται οι μεταφορείς ;
ολα ακουγονται φτανει να ακους.. ;)
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.890
Reaction score
81.669






daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.627
Reaction score
78.769
Τελικα καλυτερα να επικεντρωνεστε στα καλωδια διοτι βλεπω οτι μπορειτε να τα κανετε χειροτερα. :p
βάλε μια τάξη παπαπάστορRosinante? :cry: :lol:
 
Last edited:





D

deleted user 10898

Guest
Εσύ παίζεις με Τα μαύρα καλώδια της συσκευασίας ?
ξέρεις πόσο κάνουν τα ηχεία μου?
έχεις δει τα συστήματα που είχα?
με μαύρα καλώδια θα έπαιζα?
αλλά τι σχέση έχει αυτό?
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Καλύτερα ή διαφορετικά?
Πιο σωστά σε σχέση με τα νέα ηχεία.
ξέρεις πόσο κάνουν τα ηχεία μου?
έχεις δει τα συστήματα που είχα?
με μαύρα καλώδια θα έπαιζα?
αλλά τι σχέση έχει αυτό?
Τα αφτερ μάρκετ καλώδια δεν απογειώνουν κανένα σύστημα ούτε αντικατοπτριζουν πολλές φορες την αξία τους αλλά ότι κάνουν κάποια διαφορά είναι σίγουρο το πως και το γιατί δεν το ξέρω Εκ του αποτελέσματος όμως σίγουρα σου δίνουν κάτι και είναι ακουστό λίγο ή πολύ
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.398
Μηνύματα
2.901.805
Members
38.037
Νεότερο μέλος
ChristosM
Top