Boxee Box media player


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Rgb low εννοώ.Δεν έxω τώρα ανοικτό το player και δε θυμάμαι πως τα γράφει ακριβώς.Το auto framerate το έχει match screen refresh rate to video και το τσεκάρεις.
 




Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Ναι το ίδιο κάνει και σε μένα.Και σε άλλα players με auto framerate όπως dune,mede8er που έχω δοκιμάσει το ίδιο γίνεται.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.828
Reaction score
2.427
Παρατηρησες διακοπες στην αναπαραγωγη; εννοω οτι χανεται η εικονα και αν κουνησω το καλωδιο επανερχεται (και επαναλαμβανεται ακομη και με αλλαγη καλωδιου και σε οποια εισοδο hdmi της τιβι το συνδεσω)
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Οχι σε μένα δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο.Μήπως δεν έχει κουμπώσει καλά το δικό σου στη hdmi του boxee?
 



Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Με εξωτερικό σκληρό δίσκο,όχι usb stick το έχει δοκιμάσει κανείς με το xbmc?Μήπως είναι πιο γρήγορο το xbmc?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Υπάρχει νέα έκδοση για το xbmc στο boxee:

New Build online.

Changelog: xbmc13.alpha13.boxeebox2014.02.19.early_alpha3_d9b4536
-Update to XMBC Mainline Alpha13 -f6f539a7c9
-Change to internal FFmpeg (In line with XBMC main)
-Add libcddb
-Add libbluray
-Add Python-2.7.2-default-is-optimized.patch
-Update Boost to 1.55
-Update NFS to 1.9.2
-Update Samba to 3.6.22
-Update Curl to 7.35
-Update SQLite to 3080301
-Downgrade libpng to 1.5.13 (In line with XBMC main)
-Make turbojpeg & libjpeg a static lib
-Fixed MythTV PVR & IPTV Simple PVR

Download link:
http://devil-strike.com/xbmc_boxeebox/x ... 9b4536.zip

Την κατεβάζω αμέσως,αλλά θα την δοκιμάσω αύριο.Σε λίγο πρέπει να πάω στην κουζίνα για να ετοιμάσω τα ψητά για το βράδυ!:D

Αν κάποιος την δοκιμάσει σήμερα,ας αναφέρει αν τρέχει καλύτερα σε σχέση με την προηγούμενη!:thumbsup:
 

Μηνύματα
142
Reaction score
30
Το δοκίμασα .Μια χαρά δουλεύει,τουλάχιστον μέχρι εκεί που έφτασα.(Αλλαγές skin και άλλα).Κανένα κόλλημα η καθυστέρηση προς το παρόν.Η ταχύτητα ανταπόκρισης είναι κανονική θα μπορούσα να πω.Το μόνο θέμα που έχω είναι με το overscan το οποίο δεν ξέρω από που ρυθμίζεται.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Το δοκίμασα .Μια χαρά δουλεύει,τουλάχιστον μέχρι εκεί που έφτασα.(Αλλαγές skin και άλλα).Κανένα κόλλημα η καθυστέρηση προς το παρόν.Η ταχύτητα ανταπόκρισης είναι κανονική θα μπορούσα να πω.Το μόνο θέμα που έχω είναι με το overscan το οποίο δεν ξέρω από που ρυθμίζεται.
Με στικάκι το έβαλες ή με sd card?
 

Μηνύματα
142
Reaction score
30
Με στικάκι το έβαλες ή με sd card?
Σε στικάκι το έβαλα γιατί με sd ζεμάταγε.Λίγο που το έψαξα όμως διαπίστωσα ότι αν βάλω mini sd card (με αντάπτορα σε κανονική) η θερμοκρασία είναι μικρότερη.Βέβαια δεν ξέρω αν έχει σχέση με την ταχύτητα της κάρτας(λογικά πρέπει να έχει) γιατί ήταν class 4 και εννοείται η ταχύτητα απόκρισης στο xbmc δεν ήταν η ίδια με την πρώτη που δοκίμασα και ήταν class 10 high speed. (Για λήψη hd video την έχω)
Θα αγοράσω μια mini sd class 10 να δω διαφορές γιατί όντως το xbmc είναι κορυφή και παρ'ότι είναι σε έκδοση alpha, δεν βλέπω κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα.
Αν μπορέσω να ρυθμίσω το oversan και το σετάρω με με κανένα skin που να έχει videowall (πείτε μου please!)
θα έχω λύσει το θέμα media player για αρκετό καιρό νομίζω.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Για τα skins συνιστούν οι developers του xbmc στο boxee, προς το παρόν να μην αλλάζουμε και να έχουμε την confluence την επίσημη δηλαδή.Οπως αναφέρουν δεν έχουν δοκιμαστεί τα υπόλοιπα skins για το boxee και πιθανόν να δημιουργούν δυσλειτουργίες.
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Θα του βάλω αύριο έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο με το xbmc να δούμε μήπως πάει πιο γρήγορα απ'το φλασάκι!
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Υπάρχει αναφορά στο φόρουμ του Boxeed In για εκατάσταση του xbmc στην εσωτερική μνήμη του Boxee!
Και όπως αναφέρουν είναι πολύ γρήγορο!
Για όποιον τολμηρό εδώ οι οδηγίες:http://boxeed.in/forums/viewtopic.php?f=5&t=599
Το έχουν προχωρήσει αρκετά το παραπάνω και συνεχίζουν.Θέλει να γίνει μέσω telnet βέβαια η διαδικασία.
Κάποια στιγμή θα το τολμήσω και ο θεός βοηθός!:D
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.884
Μηνύματα
2.921.228
Members
38.108
Νεότερο μέλος
gboliotis
Top