Eρωτευτηκα ενα fyne

Μηνύματα
15.295
Reaction score
17.423
Συμφωνώ με την τοποθέτηση drop σε έναν τέτοιον μεγάλο σχετικά χώρο (εάν και για live και τα RT εκεί μπορεί να είναι μεγάλα αλλά και ότι νάναι -θέλεις) ώστε και όταν θα γυρνάει το χαμηλό να μην έχει ενέργεια ή είναι αντιληπτό. Πολύ ιδανική περίπτωση χώρου βέβαια που προσφέρει μια αρκετά καλή ηχητική επίδειξη του εγχειρήματος (όπως και ζήτησα) αλλά εάν και ο Bhutia θα διαφωνούσε για την χαμένη ενέργεια και κάτι για τις κρουστικές που θα μουρμουρίσει. :D 😍 Δεν το πήρα χαμπάρι καθώς δεν είμαι audio people αλλά αυτό ή έστω κάτι ...έπρεπε να γίνεται κάθε χρόνο εδώ και πάρα πολλά χρόνια τώρα, ώστε ο κόσμος να μπορούσε να έχει την ευκαιρία. Όχι να ... έγινε κάτι το 2023 και όποιος προλαβε το είδε (άκουσε).
 
Last edited:





Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.764
Reaction score
29.257
Ένα σαμπ, εγκρίνεται
Πάει!! Χάλασε ο κόΖμος...!!! :o
Το event έγινε στις 20-11-2023 και τα ηχεία ήταν 11 Focal στημένα 7 στο bed layer και 4 Atmos, όλα σε ίσες αποστάσεις από τον ακροατή. Ένα sub. Πηγή ήταν το pc με επαγγελματικά εργαλεία μίξης σε Atmos συνδεδεμένο με ένα πολυκάναλο κάτι που τροφοδοτούσε τα ηχεία μέσω xlr.

View attachment 345199
View attachment 345200
Κάτι τέτοιο εννούσα για το πού είναι τα ντουβάρια και πώς να εντοιχίσεις έτσι.
 

Μηνύματα
275
Reaction score
152
Και πως γινεται να εινα αποδεκτο απο μερους σου το μικροφωνο για περιγραφη του ηχου σε δικαναλο κι απορριπτεται στο πολυκαναλο οσον αφορα την περιγραφη του μουσικου γεγονοτος? Εαν για παραδειγμα ακουσεις αυτους ...."Los Angeles Guitar Quartet" σε δικαναλο αλλα και σε πολυκαναλο η διαφορα ειναι μερα με την νυχτα υπερ του πολυκαναλου (ενα μονο απο τα πολυαριθμα παραδειγματα που εχουν γραφτει στο παρελθων εδω μεσα).

Και σε προκαλω να βαλουμε 5-10 ατομα ν ακουσουν καποιο απ τα αλμπουμ τους που κυκλοφορουν να δουμε τι θα πουνε. Εσυ φυσικα ποτε δεν θα το παραδεχτεις!
Ασε μας ανθρωπε μου που με προκαλεις κιολας δεν εχω ορεξη αποψε.
Ακου εκει κουερτετο κιθαρες σε πολυκαναλο τι θα κανει 3 ηχεια ενα οργανο η θα μοιρασουν τι χορδες :lolsign: .

Δεν καταλαβαινεις οτι ακους οτι θελει ο μηχανικος ηχου οχι το συμβαν? Αν αναγκαστει να μιξαρει για πολυκαναλο απο την στγμη που το εργο δεν προσφερεται θα κανει κουφα.
Την δικαναλη εκδοση δεν την ακους καλυτερα σε πολυκαναλο .
 

Μηνύματα
13.271
Reaction score
10.611
Ακου εκει κουερτετο κιθαρες σε πολυκαναλο τι θα κανει 3 ηχεια ενα οργανο η θα μοιρασουν τι χορδες
:lolsign: .

Την δικαναλη εκδοση δεν την ακους καλυτερα σε πολυκαναλο .
Πόσο σίγουρος είσαι για αυτό;
 

Μηνύματα
275
Reaction score
152
:lolsign: .



Πόσο σίγουρος είσαι για αυτό;
Πολυ εκτος αν εχει βγει κανα dsp που αναιρει το mastering και δεν το εχω παρει χαμπαρι.
Αλλα ειμαι και ανοιχτος να το ακουσω αν υπαρχει καπου και να αναθεωρησω.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.038
Μηνύματα
2.926.164
Members
38.125
Νεότερο μέλος
YANNIS1960
Top