Eρωτευτηκα ενα fyne

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.160
Reaction score
56.107
...
1)Είμαι εύπλαστος χαρακτήρας.. :tongue:

2)Τα αισθήματα είναι αμοιβαία.. ;)
1)Εύπιστος μόνο να μην είσαι... Παραδείγματος χάριν ο ίδιος αντιστέκομαι στο να πιστεύω ότι ο thva διαθέτει Proac ή Spendor ή και... οποιοδήποτε μοντέλο ηχείου... :sneaky:

2) Προσδοκώ όχι επ'αμοιβή υπό μορφή ηχειακών καναλιών... :sneaky:
Για ποια Quad αναφερεσαι, γιατι ολα δεν ειναι ιδια
Στην εποχή που αναφέρθηκε (1981) πρέπει να ήταν τα ESL-57...
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.952
Reaction score
21.139
1)Εύπιστος μόνο να μην είσαι... Παραδείγματος χάριν ο ίδιος αρνούμαι να πιστέψω ότι ο thva διαθέτει Proac ή Spendor ή και... οποιοδήποτε μοντέλο ηχείου... :sneaky:

2) Προσδοκώ όχι επ'αμοιβή υπό μορφή ηχειακών καναλιών... :sneaky:
1) Ο thva είναι μυστήριο.. :tongue:
Δεν με νοιάζει τι ηχεία έχει ο άνθρωπος και αν έχει ελπίζω να τα χαίρεται.. ;)

2) Δεν είναι αμοιβή καλέ, είναι δωρεά.. (για να ξεπεράσω τη σκοτεινιά που βιώνω, αφού επιμένουν δεν βλέπεις..? :tongue:)
Κι επειδή είμαι αισθηματίας θα ανταποκριθώ ευχαριστώντας τα πλήθη με τον τρόπο μου.. :smoke::lolsign:
 



Μηνύματα
557
Reaction score
762
Θα πείτε, μα απ το youtube συγκρίνεις?
Ε νομίζω κάτι μπορεί να καταλάβει κανείς.
Περισσότερο θα μπερδευτεις νομίζω παρα θα καταλάβεις τι παίζει.
Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είμαι οπαδός της ''στενής σωλήνας''
Χαίρομαι τις διάφορες γεύσεις χωρίς τύψεις και άλλα σύνδρομα..
Όπως και εντάσεις υψηλότερες ή και πολύ χαμηλότερες.. (η χαρά του έμπορα δηλαδή.. :tongue:)
Ευτυχώς δεν έχω καράβια λεφτά να σκορπάω αλλά ούτε και διάθεση τέτοια.. ;)
Παρεμπιπτόντως τα SP1 που έχω δεν είναι τόσο μουντά όσο άλλα Spendor που έχω ακούσει, αλλά φυσικά και αυτά έχουν την ίδια τάση..
Αλήθεια είναι σε απευθείας συγκρίσεις με άλλα ηχεία γενικά τα Spendor φαίνονται ψόφια αλλά αν ζήσεις μαζί τους βλέπεις και καλούδια (εξαρτάται πάντα και τι ζητάς).



Διαφωνώ πάντως περί γλύκας - μελιού - σοροπιών δεν είναι έτσι, ή τουλάχιστον εγώ δεν το αντιλαμβάνομαι ως ''γλύκα'' αυτό που ακούω.. 8-)
τι να σου πω ρε Δημήτρη εγώ τα μόνα Spendor που έχω ακούσει ειναι κάτι ψιλο Modern looking κολόνες, σαν τα Α4, αλλά δεν μου φάνηκαν ποτέ μουντά και μου άρεσαν κι όλας, δεν τρελάθηκα αλλά μου φάνηκαν decent. η τιμή όχι αλλα τι να κάνεις... (θα τα επέλεγα απο τα χαρμπεθ πρωσοπικά.) τώρα τι να πώ δεν ξέρω.
με καλύτερη απόκριση χαμηλά ακολουθώντας και την εποχή.. ;)
πάντως μικρό σχετικά ηχειάκι αλλα ετσι όπως τα είχε αυτός τοποθετιμένα έδινε μια μπότα και σου ερχότανε μπάμ, χωρίς να ακούγεται το μπουμπάρισμα του χώρου ακριβώς αλλα κάτι παρόμοιο.
 
Last edited:

Μηνύματα
4.773
Reaction score
8.353
Βέβαια αν είναι να κάμετε τέτοιο έξοδο δεν καταλαβαίνω ποιός ο λόγος να με ρίξετε πάλι στη σκοτεινιά και στα ενισχυτικά..
Ενεργά (τα Genelec one σε λευκό καλά θα'ταν) για να μην κάνουμε την ίδια κουβέντα ξανά στο μέλλον (περί σκοτεινιάς).

Απλά μια ιδέα ρίχνω μην καταπιέζεστε.. :whistling:
Για τα ηχεία σου τα Spendor έχεις π.μ.

20130020.jpg
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.952
Reaction score
21.139
Φόλες επιπέδου σπέντορ. 🤭😜😁🤣
Καλά εσύ σε λίγο θα μας πεις πως δεν γουστάρεις ούτ' αυτό το στυλ..
461128556_462975666879555_4002834641980015536_n.jpg

Άσχετε. :tongue:




τι να σου πω ρε Δημήτρη εγώ τα μόνα Spendor που έχω ακούσει ειναι κάτι ψιλο Modern looking κολόνες, σαν τα Α4, αλλά δεν μου φάνηκαν ποτέ μουντά και μου άρεσαν κι όλας, δεν τρελάθηκα αλλά μου φάνηκαν decent. η τιμή όχι αλλα τι να κάνεις... (θα τα επέλεγα απο τα χαρμπεθ πρωσοπικά.) τώρα τι να πώ δεν ξέρω.
Αυτές οι σειρές (κολώνες) δεν έχουν σχέση με τη σειρά classic, έχουν διαφορετική προσέγγιση απ' ότι έχω διαβάσει.
Ακόμα και τα ''φρέσκα'' της classic line πρέπει να έχουν διαφορές απ' τα πιο παλιά που έχουν αυτή τη φήμη (δεν ξέρω πόσο μεγάλες).
 
Last edited:




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.072
Μηνύματα
2.927.143
Members
38.128
Νεότερο μέλος
f4rclio
Top