ESOTERIC X-03

Μηνύματα
579
Reaction score
425
Απο αυτά που περιγράφει ο Αντώνης το after sales της εταιρείας είναι γτπ :roflmao:
Ουσιαστικα του απαντησαν "ευγενικα" μας εχεις πρηξει τα @@ με την αρχαιολογια cd player σου (υποτιμησαν και το ιδιο τους το προιον ουτε SACD το ειπαν) σου δινουμε 40% εκπτωση και take it or leave it. Εγω θα του απαντουσα θα ερθω να το βαλω στο κ@λο σου μαζι με το 40% που μου δινεις. Οταν πουλας high end και δεν εισαι εταιρεια φωτοβολιδα θα πρεπει να αντεχουν τα προιοντα η αν δεν αντεχουν να μπορεις να τα υποστηριξεις οσα χρονια και να περασουν. Τι ειναι παντοφλες να τις αλλαζεις καθε χρονο?
 

Μηνύματα
28.094
Reaction score
26.485
Αυτός που του απάντησε έτσι είναι ο υπεύθυνος Ευρώπης.
Αν το μάθουν αυτό οι Ιάπωνες θα τον πάνε καροτσάκι. Μέχρι την έξοδο.
Απλά αυτός βασίζεται στο ότι δεν θα μαθευτεί .
 

Μηνύματα
3.333
Reaction score
444

Αν είναι αυτά , γιατί δεν βλέπω άλλα που να είναι σε ζεύγη , δεν βλέπω να είναι προγραμματιζόμενα.
Αλλά ο Τροβάς σίγουρα ξέρει καλύτερα.

Είναι και ζοχάδας ο τύπος.
Ναι !!!


Βρε Αντώνη, επειδή ο "κάτω" 825 φαίνεται να έχει ψηθεί, μήπως μπορεί ο τεχνικός να κάνει έναν κόπο να βρει το αίτιο, να κάνει την ανάλογη επισκευή και να τον αλλάξει; Μια ύστατη προσπάθεια τέλος πάντων. Εκτός αν συμβαίνουν και πράγματα που δεν φαίνονται στις φωτογραφίες, οπότε...
Ουσιαστικα του απαντησαν "ευγενικα" μας εχεις πρηξει τα @@ με την αρχαιολογια cd player σου (υποτιμησαν και το ιδιο τους το προιον ουτε SACD το ειπαν) σου δινουμε 40% εκπτωση και take it or leave it. Εγω θα του απαντουσα θα ερθω να το βαλω στο κ@λο σου μαζι με το 40% που μου δινεις. Οταν πουλας high end και δεν εισαι εταιρεια φωτοβολιδα θα πρεπει να αντεχουν τα προιοντα η αν δεν αντεχουν να μπορεις να τα υποστηριξεις οσα χρονια και να περασουν. Τι ειναι παντοφλες να τις αλλαζεις καθε χρονο?
Ακριβώς έτσι σκέφτηκα κ εγώ Χρήστο μου!!!
Και που να δεις ο Έλληνας αντιπρόσωπος .....στα παλιά του τα παπούτσια !!!
Η μόνη συμβολή του στο όλο θέμα ήταν ..εγώ δεν ανακατεύομαι Στείλτο μόνος σου στην TRIPLEX SERVIS GERMANY.
Πάντως όταν έχεις ένα τέτοιο μηχάνημα το οποίο το έχεις πληρώσει καινούργιο και οχι δεύτερο-τρίτο-τέταρτο …χέρι το θελεις πλήρως λειτουργικό ανεξάρτητα αν έχει απαξιωθεί και η εμπορική του αξια μπορεί να είναι στο 1/10 της αρχικής.
Απο αυτά που περιγράφει ο Αντώνης το after sales της εταιρείας είναι γτπ :roflmao:
Ακριβώς !!!!!!!!
Αυτός που του απάντησε έτσι είναι ο υπεύθυνος Ευρώπης.
Αν το μάθουν αυτό οι Ιάπωνες θα τον πάνε καροτσάκι. Μέχρι την έξοδο.
Απλά αυτός βασίζεται στο ότι δεν θα μαθευτεί .
Μακάρι να είχα πρόσβαση στην ESOTERIC JAPAN έστω κ κάποιο mail να το έστελνα αλλά δεν μπορώ να βρώ τπτ.
Εάν κάποιος φίλος μπορεί να βρει κάποιο mail από ESOTERIC JAPAN .......
 

Μηνύματα
579
Reaction score
425
@antkots Εδω για την Iαπωνια. Ειναι submission forms μεσω website (αντι απευθειας email εχουν αυτον τον τροπο επικοινωνιας). Bαλε το translate. Το πρωτο link ειναι πιο γενικο το δευτερο για repairs.


η εδω

 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.265
Reaction score
39.573
...ισως να ειναι εσωστρεφης εταιρια...αν κρινω απο το ονομα...δεν ειναι ανοικτοι σε κριτικη ... κατι τετοιο... 🐒
Βεβαια γιατι δεν τα πουλανε στον εαυτο τους... :king: :angel:
 

Μηνύματα
3.333
Reaction score
444
@antkots Εδω για την Iαπωνια. Ειναι submission forms μεσω website (αντι απευθειας email εχουν αυτον τον τροπο επικοινωνιας). Bαλε το translate. Το πρωτο link ειναι πιο γενικο το δευτερο για repairs.


η εδω

Τα έχω ήδη στειλει εκεί προ διμήνου. Δεν γνωρίζω εάν τα παρέλαβαν αλλά δεν είχα καμία Ανταπόκριση.
Είναι πολύ δύσκολο να τα στείλεις γιατί σε πάνε παράγραφο παράγραφο κ δεν σου επιτρέπει το κόπυ για να τα βάλω στο translate. Αστα να πάνε .....
Βρε παιδιά για να ρωτήσω ....εγώ πρέπει να τα κάνω αυτά η ο Έλληνας αντιπρόσωπος ;;;;
Τα έχω ήδη στειλει εκεί προ διμήνου. Δεν γνωρίζω εάν τα παρέλαβαν αλλά δεν είχα καμία Ανταπόκριση.
Είναι πολύ δύσκολο να τα στείλεις γιατί σε πάνε παράγραφο παράγραφο κ δεν σου επιτρέπει το κόπυ για να τα βάλω στο translate. Αστα να πάνε .....
Βρε παιδιά για να ρωτήσω ....εγώ πρέπει να τα κάνω αυτά η ο Έλληνας αντιπρόσωπος ;;;;
Είναι σαν να έχω αγορασει μια MERCEDES και στα 10 χρόνια να μου χαλάσει ένα εξάρτημα....πάω στην αντιπροσωπεία κ μου λένε....δεν έχουμε ανταλλακτικά για το σαράβαλο σου πάρε μια εκπτωση κ πάρε καινούργια MERCEDES ....δεν πάμε καλά ....
Τα έχω ήδη στειλει εκεί προ διμήνου. Δεν γνωρίζω εάν τα παρέλαβαν αλλά δεν είχα καμία Ανταπόκριση.
Είναι πολύ δύσκολο να τα στείλεις γιατί σε πάνε παράγραφο παράγραφο κ δεν σου επιτρέπει το κόπυ για να τα βάλω στο translate. Αστα να πάνε .....
Βρε παιδιά για να ρωτήσω ....εγώ πρέπει να τα κάνω αυτά η ο Έλληνας αντιπρόσωπος ;;;;

Είναι σαν να έχω αγορασει μια MERCEDES και στα 10 χρόνια να μου χαλάσει ένα εξάρτημα....πάω στην αντιπροσωπεία κ μου λένε....δεν έχουμε ανταλλακτικά για το σαράβαλο σου, πέταξε το στα σκουπίδια πάρε μια εκπτωση κ πάρε καινούργια MERCEDES ....δεν πάμε καλά ....
Τα έχω ήδη στειλει εκεί προ διμήνου. Δεν γνωρίζω εάν τα παρέλαβαν αλλά δεν είχα καμία Ανταπόκριση.
Είναι πολύ δύσκολο να τα στείλεις γιατί σε πάνε παράγραφο παράγραφο κ δεν σου επιτρέπει το κόπυ για να τα βάλω στο translate. Αστα να πάνε .....
Βρε παιδιά για να ρωτήσω ....εγώ πρέπει να τα κάνω αυτά η ο Έλληνας αντιπρόσωπος ;;;;

Είναι σαν να έχω αγορασει μια MERCEDES και στα 10 χρόνια να μου χαλάσει ένα εξάρτημα....πάω στην αντιπροσωπεία κ μου λένε....δεν έχουμε ανταλλακτικά για το σαράβαλο σου πέταξε το στα σκουπίδια πάρε μια εκπτωση κ πάρε καινούργια MERCEDES ....δεν πάμε καλά ....
Τα έχω ήδη στειλει εκεί προ διμήνου. Δεν γνωρίζω εάν τα παρέλαβαν αλλά δεν είχα καμία Ανταπόκριση.
Είναι πολύ δύσκολο να τα στείλεις γιατί σε πάνε παράγραφο παράγραφο κ δεν σου επιτρέπει το κόπυ για να τα βάλω στο translate. Αστα να πάνε .....
Βρε παιδιά για να ρωτήσω ....εγώ πρέπει να τα κάνω αυτά η ο Έλληνας αντιπρόσωπος ;;;;

Είναι σαν να έχω αγορασει μια MERCEDES και στα 10 χρόνια να μου χαλάσει ένα εξάρτημα....πάω στην αντιπροσωπεία κ μου λένε....δεν έχουμε ανταλλακτικά για το σαράβαλο σου πάρε μια εκπτωση κ πάρε καινούργια MERCEDES ....δεν πάμε καλά ....
 

Μηνύματα
579
Reaction score
425
Τα έχω ήδη στειλει εκεί προ διμήνου. Δεν γνωρίζω εάν τα παρέλαβαν αλλά δεν είχα καμία Ανταπόκριση.
Είναι πολύ δύσκολο να τα στείλεις γιατί σε πάνε παράγραφο παράγραφο κ δεν σου επιτρέπει το κόπυ για να τα βάλω στο translate. Αστα να πάνε .....
Βρε παιδιά για να ρωτήσω ....εγώ πρέπει να τα κάνω αυτά η ο Έλληνας αντιπρόσωπος ;;;;

Είναι σαν να έχω αγορασει μια MERCEDES και στα 10 χρόνια να μου χαλάσει ένα εξάρτημα....πάω στην αντιπροσωπεία κ μου λένε....δεν έχουμε ανταλλακτικά για το σαράβαλο σου πάρε μια εκπτωση κ πάρε καινούργια MERCEDES ....δεν πάμε καλά ....
Δε χρειαζεται να τα κανεις copy paste ο chrome κανει αυτοματα την μεταφραση. To κειμενο μπορεις να το γραψεις στα αγγλικα παντου οπως και τα στοιχεια σου.

1722947613715.png


1722947638365.png


1722947667620.png


1722947682949.png


Τι σου ειπε ο Ελληνας αντιπροσωπος?
1722947706961.png
 

Μηνύματα
13.744
Reaction score
6.728
Παίζει κανονικά τα CD
το διάβασα αυτό,απλά αν μπορούσες να το δουλέψεις σαν dac με coaxial, θα αγόραζες ενα streamer (προσιτό) ,θα το συνέδεες ψηφιακά και θα άκουγες ότι ήθελες (και το υλικό των sacd soy) από το δίκτυο σου (nas,pc κλπ) με τον εξαιρετικό ήχο του μηχανήματος.
 

Μηνύματα
3.333
Reaction score
444
Δε χρειαζεται να τα κανεις copy paste ο chrome κανει αυτοματα την μεταφραση. To κειμενο μπορεις να το γραψεις στα αγγλικα παντου οπως και τα στοιχεια σου.

View attachment 338458

View attachment 338459

View attachment 338460

View attachment 338461

Τι σου ειπε ο Ελληνας αντιπροσωπος?
View attachment 338462
Δεν ασχολήθηκε καν. Μου είπε να στείλω την μηχάνημα στην TRIPLEX SERVIS GERMANY.
Οταν του ζήτησα να το παραλάβει κ να το στείλει μου είπε δεν μπορώ να το παραλάβω για θέματα φορολογικό λογιστικά κ άλλες τέτοιες .......μην πω.
Τον ξανακαλεσα κ τον παρακάλεσα να κάνει μια ποσοτική παραλαβή για σέρβις κ να το στειλει αυτός γιατί εμένα μου ζητούσαν σαν ιδιώτη 470€ οι μεταφορικές ενώ εάν ήμουν έμπορος ήταν 120€ !!! Του τα είπα κ πάλι δεν δέχτηκε να το αναλάβει, φυσικά θα πλήρωνα τα μεταφορικά εγώ κ όποιο κόστος ελέγχου. Είμαστε κ φίλοι ....φαντασου ....
Ευτυχως όμως το ανέλαβε ένας καλός φίλος έμπορος - αντιπρόσωπος HI END εταιρειών ο οποίος με εξυπηρέτησε χωρίς πολλά πολλά !!!
Άμεσα μάλιστα κ δεν ήθελα κ τα 120€ μάλιστα ....!!!
 


Μηνύματα
246
Reaction score
416
Ναι !!!


Ακριβώς έτσι σκέφτηκα κ εγώ Χρήστο μου!!!
Και που να δεις ο Έλληνας αντιπρόσωπος .....στα παλιά του τα παπούτσια !!!
Η μόνη συμβολή του στο όλο θέμα ήταν ..εγώ δεν ανακατεύομαι Στείλτο μόνος σου στην TRIPLEX SERVIS GERMANY.

Ακριβώς !!!!!!!!

Μακάρι να είχα πρόσβαση στην ESOTERIC JAPAN έστω κ κάποιο mail να το έστελνα αλλά δεν μπορώ να βρώ τπτ.
Εάν κάποιος φίλος μπορεί να βρει κάποιο mail από ESOTERIC JAPAN .......
Εγώ πάντως μια φορά που είχα θέμα με τον αντιπρόσωπο της focal, βρήκα τα στοιχεία του υπεύθυνου στη Γαλλία μέσω linkedin και με βοήθησε άμεσα. Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις.
 

Μηνύματα
3.333
Reaction score
444
Ευελπιστω σε αισιο τέλος για το μελος του φορουμ. :)
Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση όλων των παιδιών που συμμετέχουν.
Γνωρίζω ότι χωρίς την υποστήριξη της ESOTERIC το player δεν επισκευάζεται.Όμως μέσα από αυτή την ανάρτηση θέλω να αναδείξω τους σωστους και τους μη σωστούς επαγγελματίες αντιπροσώπους και τις αξιόπιστες εταιρείες.Τελικά τι γίνεται ;; ....αγοράζουμε πανάκριβες ηχητικές συσκευές η όχι ;;; Θα πρέπει να δίνουμε πολύ προσοχή στα πολύτιμα χρήματα μας ως προς τις επιλογές των μηχανημάτων ;;; ΝΑΙ !!! Και βέβαια εάν το after sale SERVIS των εκάστοτε αντιπροσώπων είναι διαθέσιμο όταν το χρειαστείς. ΠΡΟΣΟΧΗ μεγάλη λοιπόν ......
Εγώ πάντως μια φορά που είχα θέμα με τον αντιπρόσωπο της focal, βρήκα τα στοιχεία του υπεύθυνου στη Γαλλία μέσω linkedin και με βοήθησε άμεσα. Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις.
Και που να απευθυνθώ ....;;;;δαιδαλώδης εταιρεία η ESOTERIC με όλα τα συνεπακόλουθα.
 

Μηνύματα
28.094
Reaction score
26.485
Δαιδαλώδη δεν θα την χαρακτήριζα , σιγά ένα division της TEAC είναι .
Θεωρώ πως αν ασχοληθείς εσύ ή κάποιος που να ξέρει πως και που να μιλήσει μπορεί και να εισακουστεί.
 

Μηνύματα
3.333
Reaction score
444
Δαιδαλώδη δεν θα την χαρακτήριζα , σιγά ένα division της TEAC είναι .
Θεωρώ πως αν ασχοληθείς εσύ ή κάποιος που να ξέρει πως και που να μιλήσει μπορεί και να εισακουστεί.
Θα το δω πάλι Γιάννη μου ....
 

Μηνύματα
28.094
Reaction score
26.485
Αντώνη μου πρόσεξε , όχι ότι επικροτώ την στάση τους . Κάθε άλλο.
Απλά όταν μιλάς και ακούν τα σωστά αυτιά , κάτι γίνεται , συνήθως.
 

Μηνύματα
3.333
Reaction score
444
Αντώνη μου πρόσεξε , όχι ότι επικροτώ την στάση τους . Κάθε άλλο.
Απλά όταν μιλάς και ακούν τα σωστά αυτιά , κάτι γίνεται , συνήθως.
Αυτό είναι σι´γουρο.
 


Μηνύματα
3.333
Reaction score
444
Αντώνη άνοιξε ενα θεμα στο whatsbestforum να δεις πως σφίγγουν οι κωλοι.
Είμαι διακοπές τώρα Μιχάλη μου, όταν επιστρέψω θα κάνω πολλά.
Θα το τερματίσω με όλα τα μέσα που διαθέτω.
Όλα θα τακτοποιηθούν.
Τουλάχιστον η ηθική ικανοποίηση που θα πάρω όταν εκθέσω πολλούς για την συμπεριφορά και τον τρόπο αντιμετώπισης στο πρόβλημα μου θα είναι απόλυτη.
 


Μηνύματα
14.094
Reaction score
15.923
Δαιδαλώδη δεν θα την χαρακτήριζα , σιγά ένα division της TEAC είναι .
Θεωρώ πως αν ασχοληθείς εσύ ή κάποιος που να ξέρει πως και που να μιλήσει μπορεί και να εισακουστεί.
Εδώ λέει ότι συγχωνεύθηκαν πρόσφατα (1/4/2024).

 


Staff online

  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.389
Μηνύματα
2.900.938
Members
38.034
Νεότερο μέλος
efsr
Top