Geloso G 278A. Λαμπάτοι μονομπλόκ. Πιο vintage πεθαίνεις....


Μηνύματα
308
Reaction score
265
αν υπαρχει χωρος να μπουν αυτοι τοτε θα ξεχασεις οτι εχεις ακουσει και δεν θα τολμησεις να τους δωσεις!!


Χωρος υπαρχει. Μπορεις να μου πεις που θα τους βρω; PB-MKP-FC ειναι η μαρκα;
Επισης στα ποσα μf πιστευεις θα εχω τα καλυτερα αποτελεσματα;
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Χωρος υπαρχει. Μπορεις να μου πεις που θα τους βρω; PB-MKP-FC ειναι η μαρκα;
Επισης στα ποσα μf πιστευεις θα εχω τα καλυτερα αποτελεσματα;
στο ebay αλλα δες αν χωρανε ειναι πολυ μεγαλοι!!!! η μαρκα τους ειναι SOLEN η SCR το ιδιο εργοστασιο τους παραγει.
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Χωρος υπαρχει. Μπορεις να μου πεις που θα τους βρω; PB-MKP-FC ειναι η μαρκα;
Επισης στα ποσα μf πιστευεις θα εχω τα καλυτερα αποτελεσματα;
παραπανω απο 47mf δεν χωρανε σε ογκο σιγουρα!! οι 100mf ειναι σαν ενα κουτι γαλα εβαπορε!!!!!![περιπου]
 




Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Eπειδη η ανορθωση γινεται με λυχνιες δεν πρεπει να ξεπερασεις σε καμια περιπτωση τα 47μF .
μετα το choke θα μπορουσε αν ειχε χωρο! αλλα δεν νομιζω περα απο τον χωρο να αντεξει και το κοστος αυτων!
 

Μηνύματα
569
Reaction score
488
για παρε φορα και εσυ !! ειμαστε οι μονοι εδω με ντιουδικα OTL!
Οριστε και τα δικα , δυο κιολας ενας Futterman και ενας Circlotron , βεβαια φτιαχτηκαν με διαφορα πολλων χρωνων μεταξυ τους διοτι ειναι δαπανηρο σπορ τα και σε υλικα αλλα και σε κοπο , αλλα σε ανταμοιβει με το παραπανω το αποτελεσμα !! .
Futterman 2004
Circlotron 2011
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
....οταν αρχιζα να διαβαζω το θεμα σας δεν πιστευα οτι θα ειχε τοσο ενδιαφερον για μενα!οσο αφορα τους ενιχυτες OTL. takis6c33,ποια ηχεια παιζουν στο βιντεακι?και για να μην ενοχλω οποτε μπορεις κανε αναπα στο 6937161793 απο σταθερο να σε παρω να τα πουμε...ευχαριστω!!!
τα ηχεια μου ειναι ιδιοκατασκευη με μοναδες της audax . Ειναι 4τραωμα αλλα εχουν σταθερη εμπεδηση.
 






Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Αναλογα με το ρευμα πολωσης γυρο στα 700Ω με 800Ω .
ειτε σε φουτερμαν ειτε σε κυκλοτρο [στο κυκλοτρο σαφως παραπανω] ποσο αναδραση εφαρμοζεις για να πας κατω απο τα 8 ωμ;
 


Μηνύματα
569
Reaction score
488
ειτε σε φουτερμαν ειτε σε κυκλοτρο [στο κυκλοτρο σαφως παραπανω] ποσο αναδραση εφαρμοζεις για να πας κατω απο τα 8 ωμ;
δεν εχω μετρησει ποτε το open loop gain αλλα πιστευω οτι η αναδραση στον Circlotron ειναι γυρο στα -12dB με -15dB και τελικα εχω αντισταση εξοδου 1,2Ω !! .
 


Μηνύματα
569
Reaction score
488
33μf ειναι οκ; 32 ηταν της μαμας του , ή να παω σε 47;
Καλυτερα για την 5Υ3 στον πρωτο πυκνωτη να βαλεις 33μf και μετα το choke βαζεις πιο μεγαλο π.χ 47 η 68 η 100μf εαν εχεις χωρο οπως ειπε και ο Τακης .
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.090
Μηνύματα
2.888.027
Members
37.984
Νεότερο μέλος
fchristos
Top