Klipsch Greek club



Μηνύματα
283
Reaction score
494
1) εγώ πάντως στο σαλόνι έχω και genelec,
άλλες συγκινήσεις ( και ευκολίες ) μου δίνουν τα μεν ( genelec ) και άλλες τα δε ( heresy )
και φυσικά υπάρχουν πολλές μα πάρα πολλές στιγμές
που προτιμώ να ακούω από ραδιοφωνάκι tangent audio...

2) είμαι γενικά χαρούμενος που τα δικά μου x-cross είναι όξω στον αέρα ελεύθερα!!!
και μάλλον θα τα πάω ακόμη πιο πέρα...

3)....συνεχίζω σε λίγο.....
 




platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.357
Reaction score
1.422
Θα πω για τα Genelec τουλαχιστον που εχω και ξερω. Τα μοντελα που εντοιχιζονται ειναι με αποσπωμενους ενισχυτες, αρα εκτος κουτιου, και με ελαστικα σημεια στην στηριξη τους. Εχουν δηλαδη τους μικροτερους (δυνατον) κραδασμους για ενεργα.

Για το "χεριασμα" ενεργων................φυσικα μπορουν να τα φτιαξουν με καλυτερους ενισχυτες.........αλλα ποσο θα χρεωσουν.
Αν μπορουμε εμεις?.................περα απο αλλαγη 5 πυκνωτων αντε και 10 αντιστασεων, τι αλλο μπορουμε να κανουμε?
 

Μηνύματα
9.817
Reaction score
13.396
εγω πάντως παίδες απο ενισχυτικά δοκίμασα με τα heresy:
-NAD !
-arcam !
-cornard johnson pre / power !
-mcintosh pre !
-tripath !
-διαφορες κινεζιές λάμπες
-avantgarde acoustics !
-almarro !
-hitachi !
-τίποτα ! ( γραμμή line από τον mac στα heresy 3)
θα ψηνόμουνα να δοκιμάσω έναν peachtree!
και ψήνομαι για αγορά αυτόν !!!!!!!!

πλέον δεν κοιτάω watt- db-ohm- κτλ κλτ κλτ κτλ....
πλέον μόνο music!!!
με τα Almarro πως επαιζαν?
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.878
Θα πω για τα Genelec τουλαχιστον που εχω και ξερω. Τα μοντελα που εντοιχιζονται ειναι με αποσπωμενους ενισχυτες, αρα εκτος κουτιου, και με ελαστικα σημεια στην στηριξη τους. Εχουν δηλαδη τους μικροτερους (δυνατον) κραδασμους για ενεργα.

Για το "χεριασμα" ενεργων................φυσικα μπορουν να τα φτιαξουν με καλυτερους ενισχυτες.........αλλα ποσο θα χρεωσουν.
Αν μπορουμε εμεις?.................περα απο αλλαγη 5 πυκνωτων αντε και 10 αντιστασεων, τι αλλο μπορουμε να κανουμε?

δεν ειναι λιγο να αλλαξεις υλικα.....μεχρι εκει φτανει.....
www.minhembio.com.jpg
α ...και κανα καλωδιακι.....
Περα απο αυτο τα ενεργα (ασχετα αν ειναι καποια ηχειαρες) .....δεν ξερω αν ποτε καταφερουν να γινουν οτι τα μη ενεργα........μαλλον δεν θα γινουν ποτε.....γιατι το σαρακι της αναβαθμισης ........
η ιδεα οτι ζεις με τα ιδια ηχεια.........(ακουσες κατι αλλο ρε παιδακι μου και σε θαμπωσε) ......
ειναι ενας καλος λογος να αγοραζεις συσκευες......αλλαζεις τραμπαρεις πουλας......
Ποιος εδω μεσα (που μπορει) δεν αλλαζει ηχεια καθε καμποσα χρονια (για 2καναλους) μιλαμε.....
 



Μηνύματα
137
Reaction score
406
Αν δεν το χεις λύσει ακόμα προτείνω την Auralex Gramma. Τις έχω και δουλεύουν καλά.

Η πρώτη έκδοση



Η δεύτερη έκδοση που βρίσκεις πιο εύκολα

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ!!!
 


Μηνύματα
774
Reaction score
782
Μια μικρη View attachment 90515 στρατια που ποτε δεν λοξοδρομησε....(οσους ξερω)
παιζαν παντα μικρες λαμπες........... ποτε δεν κολλησε κατι αλλο στα αυτια τους.....κορνα λαμπιτσα
Αργυρη έχουμε λαμπιτσες αλλά. ....
Και με d παιζουν εξαιρετικα.
Βεβαια παιζει ρολο το module του καθε d.
 







ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.202
Μηνύματα
2.932.835
Members
38.155
Νεότερο μέλος
PiterPan
Top