Klipsch Greek club


Μηνύματα
774
Reaction score
782
γιατις οπως ειπε ο ποιητης
View attachment 90983 σε αυτη την ζωη δεν υπαρχει φυσικη ...μονο χημεια......
μοναδουλες απο κλιπσαρες klf 30 ετοιμες για σουλουπωμα.........
και η κεντρικαρα τους c7 ....οταν οι πιο πολλοι μαζευαν ραδικια ...εχτιζε κεντρικαρες...με κατι κορνες ΝΑ View attachment 90984
Ωραια ηχεια!!!
Τα πουλας μήπως? :gotcha:
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.733
Reaction score
8.745
Έναν Μήνα έλειψα, και από την σελίδα 97 φτάσατε στην 111! (Είπα ότι θα με βαρεθήκατε για την τρελάρα μου με την klipsch σε συνδυασμό με την εμμονή και τις παρωπίδες μου σχετικά με την αποτελεσματικότητα των... πρώτη φορά), όμως ο πειρασμός είναι μεγάλος, έτσι έχω αρκετό διάβασμα! Με χαρά βλέπω ότι μαζευόμαστε πολλοί εδώ μέσα, άρα δεν έχω άδικο να επαινώ την εταιρεία αυτή, η οποία επαναλαμβάνω είναι μονόδρομος για κάτι χώρες σαν την δική μας! Ο λόγος? Αυτονόητος! Αγοράζουμε ferrari σε τιμές fiat 500...(σε ήχο εννοείται).
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.108
Reaction score
2.741
ίσως ο αγαπημένος μου ιντερνετικός χώρος με klipsch που θαυμάζω!!!
θα μπορούσα να ζήσω σε ένα τέτοιο σαλόνι για χρόνια...
μουσική, βιβλία, δίσκοι...
μπας και ειναι τα scm-19 σταριστερα τα atcια??? η ειναι η ιδεα μου? η μπας ειναι τα 11αρια?
 




Μηνύματα
277
Reaction score
320
Η
Έναν Μήνα έλειψα, και από την σελίδα 97 φτάσατε στην 111! (Είπα ότι θα με βαρεθήκατε για την τρελάρα μου με την klipsch σε συνδυασμό με την εμμονή και τις παρωπίδες μου σχετικά με την αποτελεσματικότητα των... πρώτη φορά), όμως ο πειρασμός είναι μεγάλος, έτσι έχω αρκετό διάβασμα! Με χαρά βλέπω ότι μαζευόμαστε πολλοί εδώ μέσα, άρα δεν έχω άδικο να επαινώ την εταιρεία αυτή, η οποία επαναλαμβάνω είναι μονόδρομος για κάτι χώρες σαν την δική μας! Ο λόγος? Αυτονόητος! Αγοράζουμε ferrari σε τιμές fiat 500...(σε ήχο εννοείται).
Η αληθεια ειναι οτι ηταν αντιληπτη η απουσια σας.Καλως ηρθατε και παλι.
[DOUBLEPOST=1519995515][/DOUBLEPOST]Εκλεισα τα rf 63.Αν ολα πανε καλα σε 20 μερες θα τα εχω.Σε χρωμα cherry.Ελπιζω για το καλυτερο.
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.733
Reaction score
8.745
Η

Η αληθεια ειναι οτι ηταν αντιληπτη η απουσια σας.Καλως ηρθατε και παλι.
[DOUBLEPOST=1519995515][/DOUBLEPOST]Εκλεισα τα rf 63.Αν ολα πανε καλα σε 20 μερες θα τα εχω.Σε χρωμα cherry.Ελπιζω για το καλυτερο.
Ευχαριστώ,

Ως προς τα rf 63, να γνωρίζεις ότι παίρνεις μία πραγματικά αντιπροσωπευτική πρόταση του ήχου "klipsch" . Μια από τις καλύτερες εκδόσεις γενικά, της σειράς rf πιστεύω! Με αγονία περιμένουμε την γνώμη σου, κατά τις πρώτες δοκιμές.
 

Μηνύματα
277
Reaction score
320
Ευχαριστώ,

Ως προς τα rf 63, να γνωρίζεις ότι παίρνεις μία πραγματικά αντιπροσωπευτική πρόταση του ήχου "klipsch" . Μια από τις καλύτερες εκδόσεις γενικά, της σειράς rf πιστεύω! Με αγονία περιμένουμε την γνώμη σου, κατά τις πρώτες δοκιμές.
Και σε αριστη τιμη παρακαλω.Πραγματικη ευκαιρία.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.733
Reaction score
8.745
rf 63! 30..... 21000 hz +-3db! Αυτό από μόνο του τα λέει όλα! στα +- 3db έχομε όλο τα ακουστικό φάσμα! Και είναι πραγματικότητα, δεν το υπογράφουν τυχαία! Το βλέπω από το δικό μου που αναφέρει το προσπέκτους 35 hz, και ασχέτως έντασης υπάρχει πλήρης κάλυψη άρα ικανοποίηση , ευχαρίστηση, και μάλιστα χωρίς τεχνικά μέσα- κόλπα τύπου ..... loudness κλπ κλπ.
 

Μηνύματα
257
Reaction score
298
rf 63! 30..... 21000 hz +-3db! Αυτό από μόνο του τα λέει όλα! στα +- 3db έχομε όλο τα ακουστικό φάσμα! Και είναι πραγματικότητα, δεν το υπογράφουν τυχαία! Το βλέπω από το δικό μου που αναφέρει το προσπέκτους 35 hz, και ασχέτως έντασης υπάρχει πλήρης κάλυψη άρα ικανοποίηση , ευχαρίστηση, και μάλιστα χωρίς τεχνικά μέσα- κόλπα τύπου ..... loudness κλπ κλπ.
Εγω με τα rf-83 "εσπρωξα" καθε sub που ειχα προσθεσει στον χωρο μου, κυριως για θεαση ταινιων βεβαια.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.733
Reaction score
8.745
Εγω με τα rf-83 "εσπρωξα" καθε sub που ειχα προσθεσει στον χωρο μου, κυριως για θεαση ταινιων βεβαια.
Και προσωπικά έχω αναφέρει κατά καιρούς ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω sub κατά την ακρόαση μουσικής, τουλάχιστον. Διότι και δεν έχουν την ατάκα, την φυσικότητα των διαφόρων οργάνων στο χαμηλό των κλιπς, αλλά μπορώ άνετα να πω και την δύναμη!

Μόνο κατά την θέαση ταινιών, και αυτό τις περισσότερες φορές το αποφεύγω, μάλλον το σωστό είναι όταν θέλω σαματά (έργα τύπου james bond κλπ), επειδή δεν θέλω κακομεταχείρισή τους!
 

Μηνύματα
774
Reaction score
782
Και προσωπικά έχω αναφέρει κατά καιρούς ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω sub κατά την ακρόαση μουσικής, τουλάχιστον. Διότι και δεν έχουν την ατάκα, την φυσικότητα των διαφόρων οργάνων στο χαμηλό των κλιπς, αλλά μπορώ άνετα να πω και την δύναμη!

Μόνο κατά την θέαση ταινιών, και αυτό τις περισσότερες φορές το αποφεύγω, μάλλον το σωστό είναι όταν θέλω σαματά (έργα τύπου james bond κλπ), επειδή δεν θέλω κακομεταχείρισή τους!
Εαν σεταρεις καλα το σαμπακι μια χαρα κάνει την δουλεια του.Εννοείτε να ειναι γρήγορο απο κατασκευής ωστε να μπορει να ακολουθεί τα ηχεια και εφόσον τα ηχεια ειναι σχετικα μικρά.
Βεβαια με τα klf το sub ειναι παντελος αχρείαστο στον χωρο που τα εχω.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
εβαλες τα auralex μεταξυ κοιλιας και πατωματος ?
δοκιμασε να ταπωσεις και κανα Port Και μου λες τι ακουσες.......
 

Μηνύματα
774
Reaction score
782
εβαλες τα auralex μεταξυ κοιλιας και πατωματος ?
δοκιμασε να ταπωσεις και κανα Port Και μου λες τι ακουσες.......
Αργυρη οχι ακομα τιποτα δεν εκανα.
Ουτε τα πηρα απο τον Βαγγο,ουτε μουσικη εχω ακουσει.
Αυριο θα βρεθουμε η την Κυριακη να τα παρω.
Μας εχουν σκισει στην δουλεια τις τελευταίες μερες.
 


Μηνύματα
774
Reaction score
782
κουραγια
τα κλιπς αλλαξαν καθολου ?
Αλλαξαν? :p
Απο οσο εχω προλαβει να ακουσω νομιζω πως ναι.
Ειδικα στα μεσαία ακουω πολύ πιο φυσικές τις φωνες.
Και το χαμηλο τους εχει σφίξει.
Απο σκηνη κτλ.πανω κατω τα ίδια μου φαίνονται αλλα και οπως ειπα δεν εχω τον χρονο να κατσω σαν ανθρωπος να ακουσω μουσική και να ακουσω τις διαφορές,που σίγουρα υπάρχουν αλλα το μυαλο δεν μπορεί να ακολουθήσει την μουσικη.
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.901
Μηνύματα
2.922.186
Members
38.110
Νεότερο μέλος
ddb
Top