Klipsch Greek club


Μηνύματα
774
Reaction score
782
...και που να ακουσεις του αλλου.........
Ε θα το έχει κάψει τωρα ακούγοντας μουσική
Θα μου πει εντυπώσεις σιγουρα αυριο αλλα που ξερεις μπορει να γραψει και τιποτα τωρα εαν μπει και διαβάσει
 



Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.375
Reaction score
8.362
Καραμούζες ξε καραμούζες, προσπαθώ τόσο καιρό να αλλάξω προς το καλύτερο ας πούμε, τόσα που ακούω, ποτέ δεν κατάφερα να προσπεράσω. Πχ κάποια εποχή είπα να κοιτάξω και το ντιζαιν. Εδώ που τα λέμε παίζει και αυτό, ψυχολογικό, τουλάχιστον ρόλο. Έτσι δοκίμασα κάτι από την γνωστή Ιταλική σχολή. Τίποτα αγαπητοί φίλοι, πάλι rf! Ένα ολόκληρο Σαββατοκύριακο στην διάθεσή μου, πολύ ακριβότερη πραγματικά ποιοτική, εμφανίσιμη κατασκευή,όμως μου έλλειπε η ολοκληρωμένη απόδοση των klipsch. Πήγε πίσω. Όπως και η αγαπημένη μου κατά τα άλλα Μ.Α. δεν μπορεί να με πείσει για αλλαγή. Ενώ λοιπόν σε ακροάσεις πριν την άμεση σύγκριση πείθομαι και μένω ικανοποιημένος, μόλις τα βάλω δίπλα - δίπλα, μετά την ακρόαση ένα - δύο αρχείων, κάνω πίσω.
 



argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
...και για πες ρε παιδι εσυ με τα βασης τι ακους απο χθες και δεν σου κανει καρδια να πιασεις πληκτρολογιο.....
για πες .......για πες........(
 

Μηνύματα
774
Reaction score
782
...και για πες ρε παιδι εσυ με τα βασης τι ακους απο χθες και δεν σου κανει καρδια να πιασεις πληκτρολογιο.....
για πες .......για πες........(
Μου ειπε τηλ. :D Σημερα μιλήσαμε.
Αυριο πιθανον να παω να τα ακουσω και εγω.
Το sub του το εβγαλε εκτος.
 



Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.375
Reaction score
8.362
Ελπίζω την άλλη βδομάδα να συζητάω μαζί σας για τα καινούρια μου ηχεία. Έγινα klipschakias τελικά.

View attachment 91136

καλώς όρισες στην παρέα μας!

Προσοχή κατά την πρώτη εντύπωση! Τα ηχεία θέλουν στρώσιμο! Τουλάχιστον 100 ώρες χρήσης! Μετά από αυτήν την περίοδο έρχεται ο ήχος στις γνωστές χροιές που συναρπάζουν. Αν είναι φυσικά καινούρια.
 

Μηνύματα
774
Reaction score
782
καλώς όρισες στην παρέα μας!

Προσοχή κατά την πρώτη εντύπωση! Τα ηχεία θέλουν στρώσιμο! Τουλάχιστον 100 ώρες χρήσης! Μετά από αυτήν την περίοδο έρχεται ο ήχος στις γνωστές χροιές που συναρπάζουν. Αν είναι φυσικά καινούρια.
Σωστοτατος!
Εγω τα 280 ακομα προσπαθω να τα στρωσω ουτε 50 ωρες δεν πρεπει να εχουν.
Αλλα αυτο που παρατηρώ ειναι οτι ωρα με την ωρα αλλαζει ο ηχος τους.
Προς το καλυτερο παντα.

Out of the box που λενε και οι φιλοι μας οι Αμερικάνοι :p παιζουν καλα.
Οσο ομως περνανε οι ωρες ακρόασης τα ηχεια κανουν αλματα μεγαλα,προς τα πανω.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
............αυτο ειναι το καλυτερο βελτιωτικο συμφωνα με το ριτσο (τι ειχε στο μαγαζι του)
ειχε 150 ευρω .......αν θες κοπια.....το βλεπουμε......στρωνει φρεσκαρει πιο καλα απο ολα μαζι (μαλλον τα ειχα ολα).....
[DOUBLEPOST=1520100288][/DOUBLEPOST]
purist-ultimatesystemenhancer_2_.jpg
 

Μηνύματα
4.507
Reaction score
7.813
Welcome :thumbsup:
Περιμενουμε εντυπώσεις για να πουμε και το "καλο ακουστα" :D
Φυσικά. Ολόκληρο set. Rp280f - rp450c - rp250s - r15m.
Ευχαριστώ.
[DOUBLEPOST=1520101124][/DOUBLEPOST]
καλώς όρισες στην παρέα μας!

Προσοχή κατά την πρώτη εντύπωση! Τα ηχεία θέλουν στρώσιμο! Τουλάχιστον 100 ώρες χρήσης! Μετά από αυτήν την περίοδο έρχεται ο ήχος στις γνωστές χροιές που συναρπάζουν. Αν είναι φυσικά καινούρια.
100? Είμαι και ανυπόμονος να δώ πώς θα κρατηθώ.
 

Μηνύματα
774
Reaction score
782
Φυσικά. Ολόκληρο set. Rp280f - rp450c - rp250s - r15m.
Ευχαριστώ.
[DOUBLEPOST=1520101124][/DOUBLEPOST]

100? Είμαι και ανυπόμονος να δώ πώς θα κρατηθώ.
Δεν εβαζες και ενα r115sw να στα σκάει καλυτερα? :p
Καλα και τα 280 κατεβαίνουν χαμηλα αλλα οσο να είναι για ταινίες το subακι ειναι must.
Για ακροαση μουσικής το δικο μου r112sw δεν το χρησιμοποιώ σχεδον ποτε.
Βεβαια απο προχτες που το σκάλισα λιγο(αλλαγή θεσης,κρος κτλ) ωστε να μην μπουμάρει στην μουσικη,τουλάχιστον στα τραγουδια που ακουω εγω,εμαθε το αυτι και θελει sub μονα τους μου ακούγονται τζουφια.
Φιλος που ηρθε και τα ακουσε μου ειπε κλεισε sub δεν το χρειάζεσαι.
[DOUBLEPOST=1520101560][/DOUBLEPOST]
............αυτο ειναι το καλυτερο βελτιωτικο συμφωνα με το ριτσο (τι ειχε στο μαγαζι του)
ειχε 150 ευρω .......αν θες κοπια.....το βλεπουμε......στρωνει φρεσκαρει πιο καλα απο ολα μαζι (μαλλον τα ειχα ολα).....
[DOUBLEPOST=1520100288][/DOUBLEPOST] View attachment 91166
Το περιμενω ακομα ρε συ :D
 

Μηνύματα
4.507
Reaction score
7.813
Δεν εβαζες και ενα r115sw να στα σκάει καλυτερα? :p
Καλα και τα 280 κατεβαίνουν χαμηλα αλλα οσο να είναι για ταινίες το subακι ειναι must.
Για ακροαση μουσικής το δικο μου r112sw δεν το χρησιμοποιώ σχεδον ποτε.
Βεβαια απο προχτες που το σκάλισα λιγο(αλλαγή θεσης,κρος κτλ) ωστε να μην μπουμάρει στην μουσικη,τουλάχιστον στα τραγουδια που ακουω εγω,εμαθε το αυτι και θελει sub μονα τους μου ακούγονται τζουφια.
Φιλος που ηρθε και τα ακουσε μου ειπε κλεισε sub δεν το χρειάζεσαι.
Εχω svs pb2000
 

Μηνύματα
774
Reaction score
782
Εχω svs pb2000
Α ναι πουλακι μου :gotcha:
Εισαι αυτος που μου βαλες φυτιλιες στην αγγελια μου που ζητάω εεεε...

Υπόψιν τα ηχεια ασχετα οτι ειναι 98db θελουν εναν τελικο-ολοκληρωμένο 150+ watt στα 8 για να χορέψουν οπως πρεπει.
 

Μηνύματα
4.507
Reaction score
7.813
Α ναι πουλακι μου :gotcha:
Εισαι αυτος που μου βαλες φυτιλιες στην αγγελια μου που ζητάω εεεε...

Υπόψιν τα ηχεια ασχετα οτι ειναι 98db θελουν εναν τελικο-ολοκληρωμένο 150+ watt στα 8 για να χορέψουν οπως πρεπει.
Χαχαχα. Δε φταίω εγώ που δεν υπάρχει κάποιος με φιλότιμο να μου δώσειενα 13αρι. Adcom gfa7500 5x150 στα 8. Σαν του ppg
 

Μηνύματα
774
Reaction score
782
Χαχαχα. Δε φταίω εγώ που δεν υπάρχει κάποιος με φιλότιμο να μου δώσειενα 13αρι. Adcom gfa7500 5x150 στα 8. Σαν του ppg
Μια χαρα εισαι τοτε.
Τρικαλα και θα καρα γουσταρεις με την αγορα σου. :D

Εγω ομως κανα pb2000 τίποτα το κερατο μου.
Μαλλον θα παω σε sb2000 που δινει μελος.
Και επειδή ταινιες δεν πολυ βλέπω και το εχω 90% ακροαση μουσικης,θα κανω την κινηση για sb.

Ταινιες εχω ηχομπαρα με sub χαχαχαχα
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.095
Μηνύματα
2.888.183
Members
37.986
Νεότερο μέλος
nlena
Top