KRELL FPB 400 CX

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

ΥΠΕΜΟΝΗ.......Εποντε τεσταρισματα ηχητικα οταν βρεθει χρονος φιλαρακια....αυτες τις μερες δουλευω 15 ωρες καθε μερα σερι οποτε.....ειμαι με την καψα το κερατο μου μεσα.....βεβαια ποιος λεει οχι την σημερον ημεραν στην δουλεια....εεεεεεεε????



παρτε μιαν αποδειξην τι φτιαχνω ολη μερα εως και αργα την νυχτα...........




:143::143::143::143:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.700
Reaction score
129.751
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

γειά σου χρυσοχέρη μου εσύ! :126:

δούλευε ρε, δούλευε, μέχρι να σε περιλάβω δηλαδή...:144::145:
 

Μηνύματα
1.597
Reaction score
6
δουλευει σκληρα ο ιδιοκτητης του νεου ενισχυτη που δεν μας εχει πει ουτε μια ....:111:λεξη για το τι εγινε, πως παιζει, αν του αρεσε, αν επαθε, αν ξενυχτησε :137:, αν αν κλπ.

Απιστευτο!!
 

Μηνύματα
28.187
Reaction score
26.642
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

:116:Αστονε ρε νικο , δεν βλέπεις οτι παραπαίει το άτομο?:119:
 

Μηνύματα
4.013
Reaction score
3.864
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

ΥΠΕΜΟΝΗ.......Εποντε τεσταρισματα ηχητικα οταν βρεθει χρονος φιλαρακια....αυτες τις μερες δουλευω 15 ωρες καθε μερα σερι οποτε.....ειμαι με την καψα το κερατο μου μεσα.....βεβαια ποιος λεει οχι την σημερον ημεραν στην δουλεια....εεεεεεεε????



παρτε μιαν αποδειξην τι φτιαχνω ολη μερα εως και αργα την νυχτα...........


Δώσε λίγο διαφάνεια κοπτικά ρε φιλαράκ' να ούμε..
τρόχα το λιγουλάκι να ξηγιέται κ κανά κοψίδ' ο άθρωπας!

Πως δηλαδίς εσύ γοστέρνεις διάφανες πσιλές?

Αααα! νάμεθα δίκαιοι..
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Ξερεις τι ειναι να λαχταρας χρονια να αποκτησεις εναν γαματο τελικο και οταν καταφερεις να τον αποκτησεις και τον βαλλεις στο ρημαδι το συστημα Να ΜΗΝ ΜΑΤΣΑΡΕΙ??????????


Δυστυχως φιλαρακια αυτο συμβαινει αποψε............................


Exω παθει ΗΤΤΑ την πουτανα μου μεσα..........η μποτια που ακουγετε απο τα ηχεια ειναι λες και παιζει τελικος 100 watt....οπως τα ακουτε.......


Συνδεω με XLR με τον προ και απευθειας στον τοιχο με την σωστη φαση(εννοω χωρις φιλτρα και τετοια)και τζιφος.......

Δυστυχως η input sensitivity 2.71vrms μας την εφτιαξε καλα στο ταιριασμα με τον λαμπατο μου προ (MOD WRIGHT 36.5 )

Αυριο ενα τσεκαρισμα ξανα(παπαριες τωρα) και δευτερα φευγει ξανα για Αθηνα........

Πως λενε καποιοι.....δυστυχως επτοχευσαμεν.............ε.. εγω λεω ..δυστυχως τον ηπιαμε!!!!!!!!!!


Δεν πειραζει ...παμε καποια στιγμη για αλλα!!!!!!!!!!





Και μιλαμε......πραγματικα εχω στενοχωρηθει!!!!!!!!!!!!



Τουλαχιστον αυριο που θα παω για μπανιο ευχομαι να δω κανενα απαιχτο καυλετο με χαμηλο input sensitivity μπας και μου φυγει το γινατι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σορρυ αν σας τα επρηξα ....βλεπετε η χαρα μεγαλη και σεις..........καλα φιλαρακια!!!!!!!!!!!!
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
777
γιατί ρε συ?ο παλιός σου ενισχυτής τί είχε?
περίεργο...ο συνδυασμός λάμπα+krell+b&w είναι πολύ στάνταρ εκδοχή...

άσχετο...
καθώς έψαχνα για τον πρό σου βρήκα στο επίσημο σάιτ αυτό

"...plays only music - true music with the notes in the air like a womans touch..." — Vlasis M., , , Greece
Αν ο Βλάσσης Μ είσαι εσύ τότε είσαι απλά θεός!!!!!!!!!!!

"like a womans touch"μα δέν μπορεί να είναι άλλος!!!!:142::137:
 

Μηνύματα
1.877
Reaction score
10
:111::134::134:
Κρίμα ρε Βλάσση... Είναι το χειροτερότερο που μπορεί να πάθει κάποιος!!! Με στεναχώρησες απόψε...
 

Μηνύματα
28.187
Reaction score
26.642
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Ξερεις τι ειναι να λαχταρας χρονια να αποκτησεις εναν γαματο τελικο και οταν καταφερεις να τον αποκτησεις και τον βαλλεις στο ρημαδι το συστημα Να ΜΗΝ ΜΑΤΣΑΡΕΙ??????????


Δυστυχως φιλαρακια αυτο συμβαινει αποψε............................


Exω παθει ΗΤΤΑ την πουτανα μου μεσα..........η μποτια που ακουγετε απο τα ηχεια ειναι λες και παιζει τελικος 100 watt....οπως τα ακουτε.......


Συνδεω με XLR με τον προ και απευθειας στον τοιχο με την σωστη φαση(εννοω χωρις φιλτρα και τετοια)και τζιφος.......

Δυστυχως η input sensitivity 2.71vrms μας την εφτιαξε καλα στο ταιριασμα με τον λαμπατο μου προ (MOD WRIGHT 36.5 )

Αυριο ενα τσεκαρισμα ξανα(παπαριες τωρα) και δευτερα φευγει ξανα για Αθηνα........

Πως λενε καποιοι.....δυστυχως επτοχευσαμεν.............ε.. εγω λεω ..δυστυχως τον ηπιαμε!!!!!!!!!!


Δεν πειραζει ...παμε καποια στιγμη για αλλα!!!!!!!!!!





Και μιλαμε......πραγματικα εχω στενοχωρηθει!!!!!!!!!!!!



Τουλαχιστον αυριο που θα παω για μπανιο ευχομαι να δω κανενα απαιχτο καυλετο με χαμηλο input sensitivity μπας και μου φυγει το γινατι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σορρυ αν σας τα επρηξα ....βλεπετε η χαρα μεγαλη και σεις..........καλα φιλαρακια!!!!!!!!!!!!


Ωχου ρε φιλαράκι σου έκατσε τσιμπούκι και μάλλιστα άσχημο.
Πολύ λυπαμαι. Ομως νομίζω οτι μπορείς να ματσάρεις ευαισθησίες.
Αν θέλεις.Δεν είναι δύσκολο.
Νομίζω οτι ο προ σου μπορεί να βγάλει τα παραπάνω volts που χρειάζονται.Ακόμα και αν δεν τα βγάζει υπάρχουν και άλλες λύσεις όπως μ/ς εξόδου, που σου ανεβάζουν την τάση και σου χαμηλώνουν την τσέπη.:143:
Ελα ρε φιλαράκι μην μου στενοχωριέσαι .
Λύση πάντα υπάρχει.Θα την βρούμε , μην απελπίζεσαι.:105:
 

Μηνύματα
5.197
Reaction score
19
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Ξερεις τι ειναι να λαχταρας χρονια εναν γαματο τελικο και οταν τον αποκτησεις Να ΜΗΝ ΜΑΤΣΑΡΕΙ??????????

Δυστυχως φιλαρακια αυτο συμβαινει αποψε............................

Exω παθει ΗΤΤΑ την πουτανα μου μεσα..........

Πως λενε καποιοι.....δυστυχως επτοχευσαμεν.............ε.. εγω λεω ..δυστυχως τον ηπιαμε!!!!!!!!!!

Και μιλαμε......πραγματικα εχω στενοχωρηθει!!!!!!!!!!!!
Κουράγιο Βλάση, ενδέχεται να παίζουν κι άλλοι παράγοντες (πχ διαμόρφωση δωματίου σου) και να είναι μικρό το κακό...

και άλλη φορά άκου με, γιατί και γρουσούζης είμαι :)131:)και...
από μικρό κι από τρελλό θα μάθεις την αλήθεια...:
http://www.avsite.gr/vb/showpost.php?p=1136514&postcount=183
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.984
Reaction score
55.256
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX :Η Γέφυρα του ποταμού Kwai

Ξερεις τι ειναι να λαχταρας χρονια να αποκτησεις εναν γαματο τελικο και οταν καταφερεις να τον αποκτησεις και τον βαλλεις στο ρημαδι το συστημα Να ΜΗΝ ΜΑΤΣΑΡΕΙ??????????
Δυστυχως φιλαρακια αυτο συμβαινει αποψε............................
Exω παθει ΗΤΤΑ την πουτανα μου μεσα..........η μποτια που ακουγετε απο τα ηχεια ειναι λες και παιζει τελικος 100 watt....οπως τα ακουτε.......
Συνδεω με XLR με τον προ και απευθειας στον τοιχο με την σωστη φαση(εννοω χωρις φιλτρα και τετοια)και τζιφος.......
Δυστυχως η input sensitivity 2.71vrms μας την εφτιαξε καλα στο ταιριασμα με τον λαμπατο μου προ (MOD WRIGHT 36.5 )
Αυριο ενα τσεκαρισμα ξανα(παπαριες τωρα) και δευτερα φευγει ξανα για Αθηνα........
Πως λενε καποιοι.....δυστυχως επτοχευσαμεν.............ε.. εγω λεω ..δυστυχως τον ηπιαμε!!!!!!!!!!
Δεν πειραζει ...παμε καποια στιγμη για αλλα!!!!!!!!!!
Και μιλαμε......πραγματικα εχω στενοχωρηθει!!!!!!!!!!!!
:140:Ποιοί γλόμποι βλαστάρι μου;Γιά όλα φταίνε οι...πυκνωτές:140::142:
Εάν κι εφόσον δεν μας κάνεις μιά από τις γνωστές σου πλάκες(οι πλερέζες έτσι κι αλλιώς δεν ματσάρουν καλά),κοίταξε τούτην εδώ την αγγελία,ίσως σ'ενδιαφέρει:
http://www.avsite.gr/vb/showthread.php?t=79984
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Παντως πλακα δεν κανω λεβεντες μου.........

Δεν ξερω αν φταιει αυτο αλλα η ευαισθησια εισοδου του τελικου της Perraux που χρησιμοποιω ειναι


1.5Vrms unbalanced
±0.78Vrms balanced

και φυσικα εχω πολυ περισσοτερο χαμηλο και ογκο σε ολο το φασμα.....
 

Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Κουράγιο Βλάσση! Όλο και κάποια λύση θα υπάρχει... θυμήσου κάθε εμπόδιο για καλό!

Μέχρι να βρεθεί η λύση δες αυτό να παίρνεις κουράγια:

[YOUTUBE]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/5l9EjZ2SgAE&amp;hl=el_GR&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/5l9EjZ2SgAE&amp;hl=el_GR&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/YOUTUBE]
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Και μου παει ρε γαμωτο με το συστημα................
:135:



και οχι τιποτις αλλο αλλα εκανα και μελετη του χωρου και εβαλλα για αρχη και καποιες μπασοπαγιδες στις γωνιες και στην ανω κολωνα που συζηταγαμε παλια και τα αποτελεσματα ηταν πολυ καλα για αρχη........

ΑΙ ΣΙΧΤΗΡ ..........
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Ξεχασα...............καλημερα σε ολους βρε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 



Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Ε! Άμα είναι για λίγο σε αφήνουμε....

Πάντως μη βιαστείς να κάνεις την επόμενη κίνηση....
Θα πρέπει να σκεφτείς καλά μην πρέπει να φύγει ο pro και όχι το krelli....
Δεν ξέρω ποιο προ έχεις?
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.458
Μηνύματα
2.904.880
Members
38.046
Νεότερο μέλος
al13nas
Top