KRELL FPB 400 CX

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.778
Reaction score
133.240
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

χαλιεντού. το ορθόν είναι "όλγουεις του θέρτι". Ψάξε λίγο τα του RDoherty....
 

Μηνύματα
20.661
Reaction score
15.796
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

χαλιεντού. το ορθόν είναι "όλγουεις του θέρτι". Ψάξε λίγο τα του RDoherty....

Ναι...ναι...κατι μου ελειπε....:112:

Ετσι δεν ελεγε στο περιβοητο βιντεο ο κυριος????:405::405:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Ειπα και γω ρε φουστη μου ....μονο σλιπακια και σωβρακα θα μπουν στο συγκεκριμενο θεμα??????
Τοσο αντριλικι ποια....ημαρτον......για εναν παλιοτελικουλι??????

Ας μπει και ενα στρινγκακι ετσι ...για να αλλαξουν λιγο οι χροιες το gain μου μεσα!!!!!!!!

Καλως ηλθες Χριστινακι μας!!!!!!!!!!!!!

Το input-το input.....και ποιος την ιππευει την sensitivity!!!!!!!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

χαλιεντού. το ορθόν είναι "όλγουεις του θέρτι". Ψάξε λίγο τα του RDoherty....
Λοιπον φαρμακοτσουτσουνε ΕΑΡ το Σαββατο που θα σου ερθω θα σου φερω τον Κρελλ και τον προ μου και δυο ταμαμ Ludhall και ετοιμασου για κολλησεις....χεστο δεν παιρνω ρουχα μαζι μου !!!!!!




Κανονισε μωρη μπετουγια να μου πεις οτι δεν πινεις μπυρες γιατι παχυνες και εισαι σε διαιτα!!!!!!!!!!!






















































ΕΡΧΟΜΑΙ ΚΟΥΦΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.489
Reaction score
27.225
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Bλάσσαρε την λύση στην έδωσε ο ζαπάντης.Εγω στην θέση σου θα , τσέκαρα όμως και αυτό που έγραψε ο κογιας.Μήπως ο προ σου δεν βγάζει balanced σήμα και οδηγείς μόνο την μια μεριά του κρελ , αφού η άλλη είναι γειωμένη?Γιατί αν είναι ετσι λόγω διαφορικού σου δουλεύει ο μισός ενισχυτής ανα κανάλι , και γιαυτό σου φαίνονται οι μποτιές αναιμικές.Οπως και να εχει το θέμα ο αλεξ μπορεί να σε φιάξει.
ΑΝΤΕ ρε κιαρατά για πάρτη σου ολο το avsite.
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.489
Reaction score
27.225
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Α και πούσαι ? οι λάμπες είναι σίγουρα καινούργιες? μπας και εχουν γράψει τίποτα 100Κ ώρες?
 

Μηνύματα
20.661
Reaction score
15.796
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Ειπα και γω ρε φουστη μου ....μονο σλιπακια και σωβρακα θα μπουν στο συγκεκριμενο θεμα??????
Τοσο αντριλικι ποια....ημαρτον......για εναν παλιοτελικουλι??????

Ας μπει και ενα στρινγκακι ετσι ...για να αλλαξουν λιγο οι χροιες το gain μου μεσα!!!!!!!!

Καλως ηλθες Χριστινακι μας!!!!!!!!!!!!!

Το input-το input.....και ποιος την ιππευει την sensitivity!!!!!!!


:409: :437:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Α και πούσαι ? οι λάμπες είναι σίγουρα καινούργιες? μπας και εχουν γράψει τίποτα 100Κ ώρες?
Φρεσκες ειναι Γιαννακι μου και πιστεψε με τωρα το απογευμα δοκιμασα και αλλη ανορθωτρια και αλλες προενισχυτριες για να ειμαι σιγουρος παλλικαρι μου!!!!

Παρε με αυριο να τα πουμε αντρακλα μου!!!!!!!!:142::142:
 




Μηνύματα
4.059
Reaction score
777
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι ως αφελής που είμαι?

όσοι λέτε οτι ξέρατε οτι δέν θα ταιριάξει το πράμα...γιατί δεν το λέγατε πιο νωρίς?
δηλαδή πραγματικά και εγώ νοιώθω υπόλογος που του πρότεινα τη νύφη απλά πίστεψα προς στιγμήν οτι θα το ακούσει το δοκίμιο...οπότε μικρό το κακό...είπα...

τουλάχιστον βρε παιδιά ξαναδιαβάζοντας τα κείμενα έτσι βλέπω...ο μόνος που είχε πεί να μην τον πάρει ήταν ο ίαρ ο οποίος του είπε απλά να πάρει ψηφιακούς(όχι οτι δέν θα ταιριάξει).δηλαδή ούτε καν εμφανίστηκε κάποιος να προσεγγίσει το θέμα όπως έπρεπε.

το λέω αυτό για να μήν πεταγόμαστε και λέμε εγώ ήξερα και είμαι ο μάγκας.

Λύσεις θέλουμε!!!!
η λύση των στεπ άπ μου αρέσει.:137:φτηνή, γρήγορη, απλή.:137:
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
777
πω ρε μαμώτο μου...ανοίγω αυτό το φέισμπουκ και όλες μου πετάνε τις φώτος απο τις διακοπές τους καλοκαιριάτικα....

αν είναι δυνατόν...

Βλάσση ίαρ!!!!μιλάτε ρεεεε!!!!!τί να κάνω???
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.115
Reaction score
55.840
Απάντηση: Re: KRELL FPB 400 CX

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι ως αφελής που είμαι?
όσοι λέτε οτι ξέρατε οτι δέν θα ταιριάξει το πράμα...γιατί δεν το λέγατε πιο νωρίς?
Eίμαστε όλοι μεγάλα παιδιά και ικανοί να λαμβάνουμε αποφάσεις γιά τον εαυτό μας...
Ακόμα και αν κάποιος μπορούσε να είναι απόλυτα βέβαιος ότι ένας δεδομένος συνδυασμός δεν θ'απέδιδε τα δέοντα,το να βαλθεί ν'αποτρέψει με νύχια και με δόντια τον ενδιαφερόμενο από κάτι που είχε ούτως ή άλλως προαποφασίσει ο δεύτερος,θα συνιστούσε αντιαθλητική και αντιεπιστημονική ενέργεια...Τα πειράματα με δυσάρεστη έκβαση έχουν την ίδια σημασία και χρησιμότητα με όσα έχουν ευχάριστη...:612:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Re: KRELL FPB 400 CX

πω ρε μαμώτο μου...ανοίγω αυτό το φέισμπουκ και όλες μου πετάνε τις φώτος απο τις διακοπές τους καλοκαιριάτικα....

αν είναι δυνατόν...

Βλάσση ίαρ!!!!μιλάτε ρεεεε!!!!!τί να κάνω???
Aπλα τα πραγματα....κοπανατην βρεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!:143::143:
 

Μηνύματα
1.877
Reaction score
10
πω ρε μαμώτο μου...ανοίγω αυτό το φέισμπουκ και όλες μου πετάνε τις φώτος απο τις διακοπές τους καλοκαιριάτικα....

αν είναι δυνατόν...

Βλάσση ίαρ!!!!μιλάτε ρεεεε!!!!!τί να κάνω???
[YOUTUBE]Bh0gUrLrEJ4[/YOUTUBE]


:138:
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.489
Reaction score
27.225
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Παίδες , μου έστειλε κάτι φωτό ο βλάσσης απο τον προ.
Πως να το πω τώρα? Στο xlr δεν πηγαίνουν τρία καλώδια αλλά δυο.
Ως εκ τούτου ο ενας ενισχυτής του κρελλ δεν οδηγείται, γειωμένη είσοδος.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη ο βλασσάκος θέλει ενα adaptor , κανονικό κύκλωμα , να του κάνει το Unbalanced σήμα balanced.
 

Μηνύματα
5.197
Reaction score
19
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

απο τον προ.
Στο xlr δεν πηγαίνουν τρία καλώδια αλλά δυο.
Ως εκ τούτου ο ενας ενισχυτής του κρελλ δεν οδηγείται, γειωμένη είσοδος.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη ο βλασσάκος θέλει ενα adaptor, κανονικό κύκλωμα, να του κάνει το Unbalanced σήμα balanced.
Ετσι όπως το περιγράφεις, και άν κατάλαβα καλά, μόνο με κάτι τέτοιο θα κάνει δουλειά:http://www.ypsilonelectronics.com/bc1.htm
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.489
Reaction score
27.225
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

θα προτιμούσα ενα ενεργό κύκλωμα με ενα ολοκληρωμένο , να κάνει την δουλειά , και να εξάγει κανονικά balanced σήμα .
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.977
Μηνύματα
2.924.615
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top