Mάρκες DVD Players ''Μ' έκαψες''!

Μηνύματα
86
Reaction score
89
Εχει πολυ ενδιαφερον να διαβασει κανεις και την ιστορια του Sir Clive Sinclair 😎
 


Μηνύματα
15
Reaction score
26
Ενας γνωστός μου είχε πάρει για το εξωχικό του ενα MUSTEK ,το οποίο δουλεψε ελάχιστα (κατά τα λεγομενά του) τα δυο χρόνια που άντεξε......μετά πάπαλα.
 

Μηνύματα
540
Reaction score
729
Αυτό ήθελα να πω. Κάθε άλλο παρά μάρκα με εκαψες ήταν η Amstrad.
τι να πώ δεν μπορώ να ξέρω, ίσως ήταν καλοι στους υπολογιστές αλλα μολις άλλαξαν και κοίταξαν το κέρδος άλλαξαν και χάλασαν
 

Μηνύματα
1.067
Reaction score
2.262
Έχω χαρίσει πάνω από 10 DVD players γιατί δε μου χρειάζονται και δεν έχω νοσταλγικά συναισθήματα προς αυτά σε αντίθεση με VHS που τρελαίνομαι και τα πιο ποιοτικά και αξιόπιστα ήταν τα Bluesky και φυσικά τα πρώτα πρώτα Sony. Πολύ σπαστικό ότι τα πρώτα DVD player της Sony δε διαβάζουν αντιγραμμένα.
 

Μηνύματα
999
Reaction score
2.794
Αυτό ήθελα να πω. Κάθε άλλο παρά μάρκα με εκαψες ήταν η Amstrad.

Μπορεί να ακούγεται γελοίο σαν νούμερο για τα σημερινά δεδομένα αλλά δεν ήταν μικρό νούμερο για την εποχή του.
Εμένα μου λές; Τα πρώτα μου εγκεφαλικά κύτταρα τα έκαψα πιτσιρικάς μπροστά στη μαγική πράσινη οθόνη :roflmao::laugh:

1728202438558.jpeg
 

Μηνύματα
1.080
Reaction score
1.307
Έχω χαρίσει πάνω από 10 DVD players γιατί δε μου χρειάζονται και δεν έχω νοσταλγικά συναισθήματα προς αυτά σε αντίθεση με VHS που τρελαίνομαι και τα πιο ποιοτικά και αξιόπιστα ήταν τα Bluesky και φυσικά τα πρώτα πρώτα Sony. Πολύ σπαστικό ότι τα πρώτα DVD player της Sony δε διαβάζουν αντιγραμμένα.
Κανενα dvd player 1ης γενιας δεν διαβαζε αντιγραμμενα. Γιατι πολυ απλα δεν υπηρχαν αντιγραμμενα οταν βγηκαν τα πρωτα players. ;)
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.497
Reaction score
27.244
Kαι το δικό μου sony dvp s 9000 es δεν διαβάζει αντιγραμένα , ούτε cd ούτε dvd, δεν είναι πρώτης γενιάς.
ΣΕ ΑΝΤΊΘΕΣΗ ΜΕ ΈΝΑ ΠΙΌ ΦΤΗΝΌ SONY DVP NS 700V που διαβάζει και παίζει τα πάντα, από αντεγραμένα.
Επίσης και τα τρία denon , τώρα έχω δύο διβάζουν και παίζουν τα πάντα. Το ένα είναι το σκέτο transport dvd 2500 bt , το άλλο το dvd a1 ud , διαβάζουν και παίζουν τα πάντα , ακόμα αντεγραμένα blue ray .
 
Last edited:

Μηνύματα
1.080
Reaction score
1.307
Δεν ειναι θεμα κοστους της συσκευης, αλλα ημερομηνιας παραγωγης. To sony es ξεκινησε παραγωγη το 2000, ενω το φθηνο sony το 2001. Και τα denon apo 2001 και υστερα (συμφωνα με το hi-fi engine).
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.044
Μηνύματα
2.926.273
Members
38.125
Νεότερο μέλος
YANNIS1960
Top