M2Tech Hiface

D

deleted user 10898

Guest
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: M2Tech Hiface

εγώ όμως κουράστηκα. sorry, αλλά δε το συνεχίζω. επί τοις ευκαιρίας, αν θες ψηφιακή έξοδο μέχρι 192, αν έχεις ντακ δηλαδή, πάρε το M2Tech. φινίτο.:136:
τι φινιτο ρε κωστα, μονο αντιδραση. το ρημαδι 100ευρα κανει, που να εκανε και 1000 που κανει το weiss int202...
 

Μηνύματα
298
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: M2Tech Hiface

τι φινιτο ρε κωστα, μονο αντιδραση. το ρημαδι 100ευρα κανει, που να εκανε και 1000 που κανει το weiss int202...
Αφου εκει το ξερεις φιλε Vet, ειναι αλλες οι χρειες... :143::143::143:
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
777
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: M2Tech Hiface

ελααααα, τζιτερ η μητρικη σου?
ε λίγο έχει...:121:το ακούω τα βράδια με κυνηγάει:142:

Γενικότερα για να μήν παρεξηγούμαστε η τιμή του για hi-end συσκευή είναι άκρως δελεαστική.Για να εξηγούμαστε το θεωρώ καλύτερο απο τον ανταγωνισμό.

Απλά το ερώτημα είναι αν ακούγεται παραπάνω απο ένα καλώδιο:142:

Επίσης θεωρώ αποτυχία να το αγοράσει ένας που λ.χ. έχει αγοράσει vdac ή κάποιο άλλο φτηνό dac.
 

D

deleted user 10898

Guest
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: M2Tech Hiface

Sorry δεν το είδα... το θεώρησα δεδομένο ότι θα έχει.
Η 0404 όμως που είναι ακριβότερη έχει:
http://www.emu.com/products/product.asp?category=610&subcategory=611&product=15185&nav=introduction

:137:
και για φαντασου.... θελει drivers!!!! ε οχιιιι...

What EMU has ALSO done with their latest drivers (which came out in like June) is to write specific code for USB 2.0 ports that "allows" for higher resolutions to "get through". AFAIK, this little inexpensive external DAC may be the only one in the world right now able to do a true 24/192 over a USB port, thanks to the software they have written. I may be wrong though, point one out if you know otherwise.
 

D

deleted user 10898

Guest
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: M2Tech Hiface

ε λίγο έχει...:121:το ακούω τα βράδια με κυνηγάει:142:

Γενικότερα για να μήν παρεξηγούμαστε η τιμή του για hi-end συσκευή είναι άκρως δελεαστική.Για να εξηγούμαστε το θεωρώ καλύτερο απο τον ανταγωνισμό.

Απλά το ερώτημα είναι αν ακούγεται παραπάνω απο ένα καλώδιο:142:

Επίσης θεωρώ αποτυχία να το αγοράσει ένας που λ.χ. έχει αγοράσει vdac ή κάποιο άλλο φτηνό dac.
ωραια. τωρα το θετεις σωστα...
εκτος απο το καλωδιο... ακομα και σε vdac η διαφορα ειναι ποιο μεγαλη απο οποιοδηποτε καλωδιο ρευματος.
επισης... τι παιζει καλυτερα? imac/amara/hiface η esoteric sa-60?
υπομονη...
 

Μηνύματα
1.649
Reaction score
28
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: M2Tech Hiface

ωραια. τωρα το θετεις σωστα...
εκτος απο το καλωδιο... ακομα και σε vdac η διαφορα ειναι ποιο μεγαλη απο οποιοδηποτε καλωδιο ρευματος.
επισης... τι παιζει καλυτερα? imac/amara/hiface η esoteric sa-60?
υπομονη...
βρε παιδια εχω μπερδευτει εχω λαπ-τοπ εχω v-dac να παρω το m2tech η oχi?
 

Μηνύματα
55
Reaction score
2
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: M2Tech Hiface

βρε παιδια εχω μπερδευτει εχω λαπ-τοπ εχω v-dac να παρω το m2tech η oχi?
Γνώμη μου: αν αυτά τα 100 ευρώ δεν θα σου λείψουν από την δόση στην τράπεζα ή από την πληρωμή του λογαριασμού της ΔΕΗ, πάρτο!

Θέλω να πω ότι οι ηχητικές διαφορές που επιφέρει (και το κατά πόσο είναι ακουστές) είναι συνάρτηση του υπόλοιπου συστήματος. Όμως είναι τέτοιο το κόστος του που δεν αποτελεί ρίσκο η αγορά του, ακόμα και αν τελικά αποδειχθεί περιττό.
Στην τελική, το βάζεις μια αγγελία (όπου μάλλον θα "φύγει" αμέσως!) ή το κρατάς για αξιοποίησή του σε μελλοντική αναβάθμιση του συστήματός σου.
Αν και κάτι μου λέει ότι θα σου αρέσει!
 

D

deleted user 10898

Guest
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: M2Tech Hiface

βρε παιδια εχω μπερδευτει εχω λαπ-τοπ εχω v-dac να παρω το m2tech η oχi?
που μενεις βρε να σε δωσω το δικο μου κανα δυο μερες?
κανε τεστ και αμα σε κανει παρτο (θα στο σεταρω και εγω να μην εχεις προβλημα...)
 

Μηνύματα
4.252
Reaction score
11
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: M2Tech Hiface

που μενεις βρε να σε δωσω το δικο μου κανα δυο μερες?
κανε τεστ και αμα σε κανει παρτο (θα στο σεταρω και εγω να μην εχεις προβλημα...)
Λες να μένετε και οι δύο στην Οξόπετρα;


:142:
 

Μηνύματα
1.649
Reaction score
28
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: M2Tech Hiface

που μενεις βρε να σε δωσω το δικο μου κανα δυο μερες?
κανε τεστ και αμα σε κανει παρτο (θα στο σεταρω και εγω να μην εχεις προβλημα...)
σε'υχαριστω για την προθυμια αλλα δεν πειραζει ουτως η αλλως θα το παρω γ'αυτο ξεκινησα αλλωστε !!!μενω αθηνα!!!και οτι κατσει ,οσον αφορα το σεταρισμα εχω κολλητο κομπιουτερα!!!
 


Μηνύματα
1.649
Reaction score
28
καλως ορισες m2tech!!φιλοι απο χθες ηρθε και καθησε στο συστημα μου το m2tech !!lap-top-hi face-v-dac.εντυπωσεις=

ακουω ακομα και you tube και μου αρεσει !!!!! και εχω και περιθωρια βελτιωσης .
 

D

deleted user 10898

Guest
καλως ορισες m2tech!!φιλοι απο χθες ηρθε και καθησε στο συστημα μου το m2tech !!lap-top-hi face-v-dac.εντυπωσεις=

ακουω ακομα και you tube και μου αρεσει !!!!! και εχω και περιθωρια βελτιωσης .
τι λε ρε φιλε μου, και σε εσενα αρεσει ε?
και μονο 100ευρα?
αντε καλοριζικο και σ'ανωτερα...
 


Μηνύματα
319
Reaction score
9
Απάντηση: M2Tech Hiface

Δεδομενου του bypass kernel streaming, μπορει να αποδωσει εξισου καλα και με XP, η το ξεχναμε και μονο vista η 7;
 

Μηνύματα
40
Reaction score
29
Απάντηση: M2Tech Hiface

Θέλω και εγώ να αγοράσω το Hiface για να ακούω τα flac αρχεία που έχω στο HTPC. Έχω διαβάσει εξαιρετικές κριτικές και πιστεύω ότι θα βελτιώσει σημαντικά τον ήχο σε σχέση με την onboard κάρτα ήχου που χρησιμοποιώ τώρα. Ψάχνοντας όμως πληροφορίες τις τελευταίες ημέρες σχετικά με το Hiface, μιά και θέλω να το αγοράσω άμεσα, είδα αυτό εδώ το thread:
http://www.head-fi.org/forum/thread/503323/hiface-sensitive-information
και πλέον δεν ξέρω αν πρέπει να το αγοράσω άμεσα ή να περιμένω λίγο καιρό. Φαίνεται ότι υπήρξε κάποια παρτίδα Hiface που είχαν κατώτερη ηχητική απόδοση λόγω αντικατάστασης κάποιων υλικών.
Έχει μήπως κάποιος από τους κατόχους παρατηρήσει κάτι σχετικό;
 

Μηνύματα
319
Reaction score
9
Απάντηση: M2Tech Hiface

Θέλω και εγώ να αγοράσω το Hiface για να ακούω τα flac αρχεία που έχω στο HTPC. Έχω διαβάσει εξαιρετικές κριτικές και πιστεύω ότι θα βελτιώσει σημαντικά τον ήχο σε σχέση με την onboard κάρτα ήχου που χρησιμοποιώ τώρα. Ψάχνοντας όμως πληροφορίες τις τελευταίες ημέρες σχετικά με το Hiface, μιά και θέλω να το αγοράσω άμεσα, είδα αυτό εδώ το thread:
http://www.head-fi.org/forum/thread/503323/hiface-sensitive-information
και πλέον δεν ξέρω αν πρέπει να το αγοράσω άμεσα ή να περιμένω λίγο καιρό. Φαίνεται ότι υπήρξε κάποια παρτίδα Hiface που είχαν κατώτερη ηχητική απόδοση λόγω αντικατάστασης κάποιων υλικών.
Έχει μήπως κάποιος από τους κατόχους παρατηρήσει κάτι σχετικό;
Οπως και να εχει, σε ευχαριστουμε paull για την ενημερωση!
 

Μηνύματα
468
Reaction score
60
Απάντηση: M2Tech Hiface

Αγόρασα και εγώ το HiFace πριν περίπου 2 εβδομάδες.
Τελικά πως μπορούμε να μάθουμε εαν έχουμε αυτο με το MEC oscillator ή το άλλο?
 

Μηνύματα
40
Reaction score
29
Απάντηση: M2Tech Hiface

Αγόρασα και εγώ το HiFace πριν περίπου 2 εβδομάδες.
Τελικά πως μπορούμε να μάθουμε εαν έχουμε αυτο με το MEC oscillator ή το άλλο?
Αυτό είναι και δική μου απορία, από όσα διάβασα μάλλον δεν υπάρχει τρόπος να δεις ποιόν oscillator έχει η συσκευή εκτός αν την ανοίξεις οπότε χάνεις την εγγύηση. Προς το παρόν, νομίζω ότι ο μόνος τρόπος να δεις τι συσκευή έχεις είναι να την συγκρίνεις ηχητικά με μιά συσκευή που αγοράστηκε το 2009.
Ο απλούστερος τρόπος θα ήταν να ενημερώσει η M2Tech ποιά serial numbers έχουν τους συγκεκριμένους oscillators που δημιούργησαν το πρόβλημα, με την προϋπόθεση βέβαια ότι έχουν κρατήσει κάποιο σχετικό αρχείο.
Έχω αποφασίσει να αγοράσω το HiFace, αλλά πριν προχωρήσω θα ήθελα να ξεκαθαρίσει το συγκεκριμένο θέμα από την M2Tech. Προς το παρόν χρησιμοποιώ ένα Musiland Monitor 02 US για να συνδέσω τον υπολογιστή με το DAC.
 

Μηνύματα
468
Reaction score
60
Απάντηση: M2Tech Hiface

Ισως θα έπρεπε ο εδώ αντιπρόσωπος (Audiosoul) να ενημερώσει τους κατόχους για ποια έχουν το μικρότερο oscillator (serialNo).
Εαν ενημερώσει και τον Μάρκο (M2Tech) πιστεύω οτι θα λυθεί πολύ εύκολα το "πρόβλημα".
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.981
Μηνύματα
2.924.663
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top