Nord Acoustics Νέοι ενισχυτές Class D


A

AKARL

Guest
Είναι χωρίς τους φόρους. Όταν πας να κάνεις check out και βάλεις τη χώρα θα σου έρθουν και αυτοί καπέλο....
Καλημέρα Γιώργη! Ήντα μρε κάνεις, καλά'σαι; :hi:

Μην τα λες μρε ετσά και τόνε σκιάξεις τον παντέρμο τον Ραλλυτέχνη.

Δε φτάνει που βλέπει αυτό
και μπορεί να σκέφτεται οτι επακολουθεί και αυτό:

;

Λοιπόν, κουμπάρε, ξάνοιξε να δεις ήντα γίνεται:

Ο Nord One SE MP NC502 500W Stereo Power Amp in Black στο σάϊτ της εταιρείας κοστολογείται £914.00 + ΦΠΑ (20% στο ΗΒ) = £1.097 - ετσά μας κάνει £1.099 στον εκόλπο. Όπως καταλαβαίνεις αν (μεγάλο ΑΝ) πληρώσει τον ελληνικό φιπιέϊ (24%) η δγιαφορά θα είναι μικρή = 36 λιράκια (1.133 τιμή με φιπιέϊ) .

Όταν ψωνίζουμε από τον αμαζόνιο (σε όλα τα σάϊτ του) ή από τον θωμάν τότε εφαρμόζεται αυτό που λες.

Ο εκόλπος κάνει άλλα κόλπα. ;)

Ψώνισα πρόσφατα κάποια καλούδια (με ΟΥ έτσι, όχι με Ω και γίνει πράμα παρεξήγησις) από τον γερμανικό εκόλπο και πλέρωσα ακριβώς τον ίδγιο φιπιέϊ που πλερώνουν και οι κουτόφραγκοι και του την ήφερα του Τσίπρα! :boast::bigboss::newrussian::imtheking:

Άντε να το μαζέψωμε: αν παραγείλλει ο Ραλλυτέχνης το έμορφο και ωραίο ασημί μοντέλο θα του έρθει και 15 λιρόπουλα φτηνότερα και θα έχει και κέϊς μέϊντ ιν Τζαπάν! ;) :drinks:
 
Last edited by a moderator:

A

AKARL

Guest
Σε αυτην την φωτο φαινεται οτι εχει και rca εισοδους.Οποτε ολα οκ.Πληροφοριακα τον προοριζω (αν τελικα αγοραστει) για να συνδεθει με τον rx-a2050 της yami και να οδηγησει τα rf-83 της Klipsch που θελουν τα ρευματακια τους και που ευελπιστω οτι ετσι πιθανοτατα να τα βρουν.
27 συναπτά και ολόκληρα Αμπερόνια λες να σου φτάνουν ή όχι; Ιδού η απορία....:idk::idk::idk:
 

Μηνύματα
250
Reaction score
285
Αρα, αγαπητε AKARL, η διαφορα απο το να μου τον φερει ο καποιος απο το GB απο το να τον παραγγειλω απο τον εκόλπο ειναι μονο τα μεταφορικα, αν δεν κανω λαθος.Οσο για την διαφορα λογω χρωματος κέις ειναι ελαχιστη για να ασχοληθω, αφου μονο σε μαυρο ετσι κι αλλιως μπορω να παω, για να ταιριαξει και με τα υπολοιπα που εχω.Τωρα για τα σχετικα με τα Αμπερονια που αναφερεις, εσυ πιστευω που σιγουρα ξερεις κατι παραπανω απο μενα και μετα απο την γνωστοποιηση των μηχανηματων μου που εκανα παραπανω, ισως μου πεις ξεκαθαρα την γνωμη σου, απαλλασσοντας με απο ψαξιμο και χασιμο χρονου, την στιγμη που δεν ειμαι και τοσο προχω, πραγμα που θα εκτιμηθει, ετσι κι αλλιως!!!
 

A

AKARL

Guest
Αρα, αγαπητε AKARL, η διαφορα απο το να μου τον φερει ο καποιος απο το GB απο το να τον παραγγειλω απο τον εκόλπο ειναι μονο τα μεταφορικα, αν δεν κανω λαθος.Οσο για την διαφορα λογω χρωματος κέις ειναι ελαχιστη για να ασχοληθω, αφου μονο σε μαυρο ετσι κι αλλιως μπορω να παω, για να ταιριαξει και με τα υπολοιπα που εχω.Τωρα για τα σχετικα με τα Αμπερονια που αναφερεις, εσυ πιστευω που σιγουρα ξερεις κατι παραπανω απο μενα και μετα απο την γνωστοποιηση των μηχανηματων μου που εκανα παραπανω, ισως μου πεις ξεκαθαρα την γνωμη σου, απαλλασσοντας με απο ψαξιμο και χασιμο χρονου, την στιγμη που δεν ειμαι και τοσο προχω, πραγμα που θα εκτιμηθει, ετσι κι αλλιως!!!
Γειά και χαρά Ραλλυτέχνη, ήντα κάνεις;
Εγώ εδά εγιάγειρα από Ελούντα Μπήτς (εκειά που επήγαινε ο ΑΓΠ, ο πατέρας του μπουνταλά του ΓΑΠ). :boast::bigboss::newrussian:

Ωραίο μηχανάκι έχεις: μαύρο, βαρύ, με λίγα κουμπάκια και φωτάκια, με ένα σκαζμό εισοεξόδους - μπερεκέτ!



Στο μάνιουάλ σου λέει:
Output Level / Output Impedance
PRE OUT
SUBWOOFER (50 Hz) ......................................... 1.0 V/470 Ω
Except SUBWOOFER (1 kHz) ............................. 1.0 V/470Ω
ZONE OUT ............................................................. 1.0 V/470

Οι Car Gioli Des τση Νορντ δε λένε πράμα για την input sensitivity του εργαλείου τονέ - τηνέ κρατάνε επτασφράγιστο μυστικό .... του Πούτση, όμως, λες να μην ταιργιάζουν; :idk::confused:

Αυτά φαίνονται καλά νούμερα:

0.5W standby operation
1.5KW Main PSU
47K Ohms Input Impedance, low output impedance
THD 0.0018%
S/N Ratio 116dB
26dB Voltage Gain

2 x 350W 8 Ohms
2 x 500W 4 Ohms
2 x 450W 2 Ohms
Fully loaded flat frequency response
92% efficient Weight 3.6Kg

Λένε επίσης:
"The Nord One MP NC500 is a 500W stereo power amplifier and uses Hypex's NCore NC502MP 2 channel module with integrated 1.5KW PSU capable of delivering 27A current. Delivering 85-90% of the SQ of the NC500, dynamics and bass control are retained to give you amazing performance for the price. Compact and efficient with 0.5W standby consumption and auto sensing 100-240V mails input. Offering 85-90% sound quality of the standard NC500 amplifier."

Ξάνοιξε να δεις ήντα θα σου πω εδά: πράμα δεν κατέω καλιά από ΄σένα - στα τεχνικά είμαι εντελώς, παντελώς κι' ολοσδγιόλου άσχιετος! :idk::idk::idk:

Ένα δγυό πράματα για το αγοράζειν τα κατέω όμως. ;)

Πολύ παλιά, όταν ήμουνα μικρό κοπέλι, δγιάβαζα τον Ήχο, ξέρεις τον Κόγια και ΣΙΑ, για να αποφασίσω ήντα ν' αγοράσω. Μετά που μεγάλωσα, δγιάβαζα τον Λαζάρου. Τώρα τον Σταματάκο κλπ., κλπ. :hi::hi::hi:

" η διαφορα απο το να μου τον φερει ο καποιος απο το GB απο το να τον παραγγειλω απο τον εκόλπο ειναι μονο τα μεταφορικα, αν δεν κανω λαθος."

Όχι μόνο τα μεταφορικά, είναι και η εγγύηση καλής αρχικής λειτουργίας. ;)

Αν σου τονέ φέρει ο κουμπάρος, ο σύντεκνος ή ο φιλιότσος σου απο την Αγγλία και αυτός δε δουλεύει ήντα θα κάμεις; Πράμα!

Ο Car Gio Lee "boggit10" δηλώνει "Returns: No returns accepted" ΑΛΛΑ αν πλερώσεις με ΠεηΠάλ σε καλύπτει ο εκόλπος κι' ας σκίζει τις ζαρτγιέρες του ο μπόγκιτ10 και ο κάθε μπόγκιτ10 .... Capisci? :vinsent:

Άλλη γνώμη, με σοβαρή τεκμηρίωση, δεν κατέω να σου πώ.

Εγώ σκέφτομαι σοβαρότατα να τον αγοράσω πάντως - εκτός κι' αν βρίσκεται άλλη αντίστοιχη υλοποίηση με αρθρώματα του Πούτση σε σημαντικά χαμηλότερη τιμή (ως τώρα δεν έχω εντοπίσει κάτι).

Να κάνω και μια αδιάκριτη και άσχιετη ερώτηξη εδά που γνωριστήκαμε? Να τηνέ κάμω θέλει:

Ήντα μουσική θα γροικάς με τα εργαλεία σου; :)
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.106
Reaction score
2.740
Τα κοκόρια μια φορά θέλουν δυο volt... σίγουρα τα νούμερα του Yamaha είναι αυτά;
 


Μηνύματα
250
Reaction score
285
Γειά και χαρά Ραλλυτέχνη, ήντα κάνεις;
Εγώ εδά εγιάγειρα από Ελούντα Μπήτς (εκειά που επήγαινε ο ΑΓΠ, ο πατέρας του μπουνταλά του ΓΑΠ). :boast::bigboss::newrussian:

Ωραίο μηχανάκι έχεις: μαύρο, βαρύ, με λίγα κουμπάκια και φωτάκια, με ένα σκαζμό εισοεξόδους - μπερεκέτ!



Στο μάνιουάλ σου λέει:
Output Level / Output Impedance
PRE OUT
SUBWOOFER (50 Hz) ......................................... 1.0 V/470 Ω
Except SUBWOOFER (1 kHz) ............................. 1.0 V/470Ω
ZONE OUT ............................................................. 1.0 V/470

Οι Car Gioli Des τση Νορντ δε λένε πράμα για την input sensitivity του εργαλείου τονέ - τηνέ κρατάνε επτασφράγιστο μυστικό .... του Πούτση, όμως, λες να μην ταιργιάζουν; :idk::confused:

Αυτά φαίνονται καλά νούμερα:

0.5W standby operation
1.5KW Main PSU
47K Ohms Input Impedance, low output impedance
THD 0.0018%
S/N Ratio 116dB
26dB Voltage Gain

2 x 350W 8 Ohms
2 x 500W 4 Ohms
2 x 450W 2 Ohms
Fully loaded flat frequency response
92% efficient Weight 3.6Kg

Λένε επίσης:
"The Nord One MP NC500 is a 500W stereo power amplifier and uses Hypex's NCore NC502MP 2 channel module with integrated 1.5KW PSU capable of delivering 27A current. Delivering 85-90% of the SQ of the NC500, dynamics and bass control are retained to give you amazing performance for the price. Compact and efficient with 0.5W standby consumption and auto sensing 100-240V mails input. Offering 85-90% sound quality of the standard NC500 amplifier."

Ξάνοιξε να δεις ήντα θα σου πω εδά: πράμα δεν κατέω καλιά από ΄σένα - στα τεχνικά είμαι εντελώς, παντελώς κι' ολοσδγιόλου άσχιετος! :idk::idk::idk:

Ένα δγυό πράματα για το αγοράζειν τα κατέω όμως. ;)

Πολύ παλιά, όταν ήμουνα μικρό κοπέλι, δγιάβαζα τον Ήχο, ξέρεις τον Κόγια και ΣΙΑ, για να αποφασίσω ήντα ν' αγοράσω. Μετά που μεγάλωσα, δγιάβαζα τον Λαζάρου. Τώρα τον Σταματάκο κλπ., κλπ. :hi::hi::hi:

" η διαφορα απο το να μου τον φερει ο καποιος απο το GB απο το να τον παραγγειλω απο τον εκόλπο ειναι μονο τα μεταφορικα, αν δεν κανω λαθος."

Όχι μόνο τα μεταφορικά, είναι και η εγγύηση καλής αρχικής λειτουργίας. ;)

Αν σου τονέ φέρει ο κουμπάρος, ο σύντεκνος ή ο φιλιότσος σου απο την Αγγλία και αυτός δε δουλεύει ήντα θα κάμεις; Πράμα!

Ο Car Gio Lee "boggit10" δηλώνει "Returns: No returns accepted" ΑΛΛΑ αν πλερώσεις με ΠεηΠάλ σε καλύπτει ο εκόλπος κι' ας σκίζει τις ζαρτγιέρες του ο μπόγκιτ10 και ο κάθε μπόγκιτ10 .... Capisci? :vinsent:

Άλλη γνώμη, με σοβαρή τεκμηρίωση, δεν κατέω να σου πώ.

Εγώ σκέφτομαι σοβαρότατα να τον αγοράσω πάντως - εκτός κι' αν βρίσκεται άλλη αντίστοιχη υλοποίηση με αρθρώματα του Πούτση σε σημαντικά χαμηλότερη τιμή (ως τώρα δεν έχω εντοπίσει κάτι).

Να κάνω και μια αδιάκριτη και άσχιετη ερώτηξη εδά που γνωριστήκαμε? Να τηνέ κάμω θέλει:

Ήντα μουσική θα γροικάς με τα εργαλεία σου; :)
Tωρα το εμπεδωσα.Οχι βεβαια το κομματι με τα νουμερα που χρειαζονται για να ταιριαξουν απολυτα τα παντρολογηματα, αλλα ολα τ αλλα περι ασφαλους αγορας.Κι εγω τις ιδιες οδους με σενα εχω ακολουθησει συντεκνε (μακρινη καταγωγη απ΄την μεγαλονησο πληροφοριακα), οσον αφορα τα του ηχου, αφου ηλικιακα τα εχω τα χρονακια μου και ειναι και αρκετα.Οποτε μενει μονο να βρω τροπο να το κανω απο τον εκολπο, αφου δεν κατεχω πραγμα με παρομοια παρε δωσε με το εξωτερικο.Εκτος κι αν ενδιαφερεται και καποιος αλλος φιλος, ή μπορει να βοηθησει να το "φτιαξουμε" παρεα.Τα σεβη μου!!!!
*Απο ακουσματα, εντεχνο Ελληνικο και ξενο rock και γενικοτερα μουσικη απο την δεκαετια του ΄80.
 


Μηνύματα
250
Reaction score
285
Mε 1 Volt εξοδο δεν παιζει ο Hypex.
Ενα volt λεει γι αυτες τις εξοδους SUBWOOFER (50 Hz) ......................................... 1.0 V/470 Ω
Except SUBWOOFER (1 kHz) ............................. 1.0 V/470Ω
ZONE OUT ............................................................. 1.0 V/470
Για τις κυριως δεν λεει.Για τις main πχ.Λεει καπου στο manual και δεν το εχουμε δει???
 

platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.296
Reaction score
1.370
PRE OUT
SUBWOOFER (50 Hz) ......................................... 1.0 V/470 Ω
Except SUBWOOFER (1 kHz) ............................. 1.0 V/470Ω
ZONE OUT ............................................................. 1.0 V/470

Η δευτερη, " Except SUBWOOFER " .............ειναι ολες οι υπολοιπες εκτος σαμπ.
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Αν μια εταιρεία, με έδρα οποιαδήποτε χώρα της Ε.Ε., έχει πωλήσει εμπορεύματα αξίας πάνω από 35.000 στην Ελλάδα κατά το προηγούμενο οικονομικό έτος, πρέπει να εφαρμόζει τον συντελεστή ΦΠΑ που ισχύει στην Ελλάδα. (χώρα προορισμού). Αν οι πωλήσεις προς την Ελλάδα κατά το προηγούμενο οικονομικό έτος ήταν κάτω από 35.000 πρέπει να εφαρμόζει τον συντελεστή ΦΠΑ που ισχύει στην χώρα που εδρεύει. Τι ίδιο ισχύει αντίστοιχα μεταξύ όλων των χωρών της Ε.Ε. μόνο που κάποιες χώρες έχουν σαν όριο το ποσό των 100.000 ευρώ.

Οδηγία 2006/112/ΕΚ του Συμβουλίου, της 28ης Νοεμβρίου 2006 , σχετικά με το κοινό σύστημα φόρου προστιθέμενης αξίας.
 

Μηνύματα
250
Reaction score
285
Mε 1 Volt εξοδο δεν παιζει ο Hypex.
Εστω κι ειναι ετσι.Η εναλλακτικη ποια ειναι???Καποιος τεραστιος και πανακριβος κλασικος ΑΒ, 30 + κιλα, ρευματοβορος κλπ κλπ για να παρει κανεις τα αναλογα απο τις υλοποιησεις της hypex ή πρεπει να μπει κατι ενδιαμεσα για να μπορεσει να δωσει οτι υποσχεται, στην δικη μου περιπτωση???Μπηκα σε αυτην την ενοτητα με την αισθηση οτι θα βρω μια απαντηση σε μια υποτιθεμενη απλη ερωτηση και εχουν μπερδευτει τα παντα στο μυαλο μου.Απο τα κοστολογια της αποκτησης του εν λογω μηχανηματος, το ταιριασμα με τα υπολοιπα που εχω και δεν ξερω τι αλλο θα προκυψει.Και οπως ανεφερε ο αγαπητος μας AKARL παραπανω, υποδειξτε μας κατι αντιστοιχο σε αυτην την τιμη να το δουμε.Και παλι ευχαριστω.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.946
Reaction score
127.540
Μπηκα σε αυτην την ενοτητα με την αισθηση οτι θα βρω μια απαντηση σε μια υποτιθεμενη απλη ερωτηση και εχουν μπερδευτει τα παντα στο μυαλο μου.
Στην υποτιθέμενη απλή ερώτηση, βρήκες απάντηση, πολύ αναλυτική κιόλας.
Αν μπερδεύεσαι με την απάντηση στην απλή ερώτηση, πες τι δε καταλαβαίνεις, μήπως κάποιος σε ξεμπερδεψει.

Απο τα κοστολογια της αποκτησης του εν λογω μηχανηματος,
Έχεις ακόμα απορία για τα κοστολογια της αποκτησης του εν λογω μηχανηματος; Αλήθεια;
Μετά από τόσες απαντήσεις;
Μέχρι και ενημέρωση για το ΦΠΑ στις συναλλαγές εντός ευρωζώνης έχεις, τι άλλο ζητάς;

το ταιριασμα με τα υπολοιπα που εχω και δεν ξερω τι αλλο θα προκυψει.
Έχεις ακόμα απορία για το ταίριασμα; Αλήθεια;

Το πρώτο και βεβαιωμένο κι από σένα λάθος ταίριασμα, ήταν το ηχείο σου με τον ενισχυτή σου, αυτό που κοιτάς τώρα να διορθώσεις, αλλιώς δε θα έψαχνες κάτι..

Για το επόμενο λάθος ταίριασμα, σε ενημέρωσαν ήδη, κι όχι μόνο ένα μέλος. Δεν έχεις παρά να δοκιμάσεις για να το διαπιστώσεις και μόνος σου, αν αυτό τελικά επιθυμείς.

Τώρα, αν έχεις απορίες για δε ξέρεις τι άλλο θα προκύψει, αυτό δεν λύνεται μέχρι να προκύψει, ώστε να το ρωτήσεις. Δε θα λύσει κανείς απορίες σου, πριν τις αποκτήσεις και τις εκφράσεις. Σωστά;

υποδειξτε μας κατι αντιστοιχο σε αυτην την τιμη να το δουμε
Δεν υπάρχουν "αντίστοιχα". Είναι μοναδικά τα εν λόγω εξαιρετικά ενισχυτικά στάδια της χυπεξ.

Για τάξης "ντε", οι γνωστές οικονομικές προτάσεις των μελών, εμπεριέχουν ice modules, nad, crown & Behringer. Αν διαθέσεις λίγο χρόνο για ψάξιμο στα θρεντ του φόρουμ, θα τα δεις αυτά, έχουν γραφτεί κατ'επαναληψιν.

Όσο για τα προβλήματα οδήγησης, έχουν γραφτεί τόσα πολλά σε αυτό το φόρουμ, που λίγο άμα ασχοληθείς, θα γλυτώσεις από τις επόμενες λάθος επιλογές σου, είτε μαθαίνοντας να υπολογίζεις μόνος σου τις απαιτήσεις ισχύος για κάθε ηχείο, είτε επιλέγοντας ενεργά ηχεία, ώστε να μην υφίσταται η έννοια της ανεπαρκούς οδήγησης.

Και ολίγον από Αρκά:

17362552_1020359818100180_2080612234296504216_n.jpg



ΥΓ: για τα ηχειάκια σου, θα πρότεινα έναν πολύ οικονομικό κραουν. Και πολύ τους είναι. ;)
Διαθέτει RCA είσοδο, και με μισό βολτ θα ξεριζώσει τους κώνους των γουφερ από τα σασί των μεγαφώνων. :D
 
Last edited:

A

AKARL

Guest
Αν μια εταιρεία, με έδρα οποιαδήποτε χώρα της Ε.Ε., έχει πωλήσει εμπορεύματα αξίας πάνω από 35.000 στην Ελλάδα κατά το προηγούμενο οικονομικό έτος, πρέπει να εφαρμόζει τον συντελεστή ΦΠΑ που ισχύει στην Ελλάδα. (χώρα προορισμού). Αν οι πωλήσεις προς την Ελλάδα κατά το προηγούμενο οικονομικό έτος ήταν κάτω από 35.000 πρέπει να εφαρμόζει τον συντελεστή ΦΠΑ που ισχύει στην χώρα που εδρεύει. Τι ίδιο ισχύει αντίστοιχα μεταξύ όλων των χωρών της Ε.Ε. μόνο που κάποιες χώρες έχουν σαν όριο το ποσό των 100.000 ευρώ.

Οδηγία 2006/112/ΕΚ του Συμβουλίου, της 28ης Νοεμβρίου 2006 , σχετικά με το κοινό σύστημα φόρου προστιθέμενης αξίας.
Όχι Μόνο Αγάπη αλλά και .... Γνώσεις κ. Επίτροπε! :hi::)

Αφιερωμένο εξαιρετικά εις υμάς:

 

A

AKARL

Guest
Mε 1 Volt εξοδο δεν παιζει ο Hypex.
Πλάτωνα έέέέ.... Πλάτωνα .... που χάθηκες εσύ;;;

Από τότε που εξήλθες του Σπηλαίου μας ξέχασες εμάς εδώ στα σκοτεινά βάθη του.

Τώρα ακούω ότι τριγυρνάς στην Πολιτεία, και δη στην Αγορά και επιδίδεσαι σε Διαλόγους με τους καταστηματάρχες ενώ τα βράδια γυρνάς από Συμπόσιο σε Συμπόσιο (ελπίζω τον οίνο να μην τον ευφραίνεσαι άκρατον)...

Πες μας γιατί δεν παίζει ο χιππιέξ με 1 Volt εξοδο και μη μας ταλαιπωρείς....:)
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.651
Reaction score
80.735
Ενα volt λεει γι αυτες τις εξοδους SUBWOOFER (50 Hz) ......................................... 1.0 V/470 Ω
Except SUBWOOFER (1 kHz) ............................. 1.0 V/470Ω
ZONE OUT ............................................................. 1.0 V/470
Για τις κυριως δεν λεει.Για τις main πχ.Λεει καπου στο manual και δεν το εχουμε δει???
1V. ειναι για τις RCA εξόδους στον Yamaha 5100

Για τις XLR ειναι όσο χρειάζεται και παραπάνω.

IMG_0884.jpg


Δεν υπηρχε περίπτωση η Yamaha να έφτιαχνε μηχάνημα με 1V στις Balanced εξόδους.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.520
Reaction score
75.209
Τα 4V max στις RCA δεν είναι αρκετά; :rolleyes:
 

A

AKARL

Guest
ή πρεπει να μπει κατι ενδιαμεσα για να μπορεσει να δωσει οτι υποσχεται, στην δικη μου περιπτωση???
Ραλλυτέχνη, καλημέρα.

Τυχερός είσαι ... βρήκα ακριβώς το μαραφέτι που χρειάζεσαι και δεν είναι και ακριβό! ;)

Ονομάζεται επαυξητής τάσης και συνδέεται εν σειρά (προσοχή όχι παράλληλα!) στην έξοδο προενίσχυσης του εργαλείου σου.

Η έξοδος προενίσχυσης του εργαλείου σου δινει 1 Volt οπότε χρειάζεσαι τουλάχιστον άλλο ένα. Εγώ προτείνω 1,5 Volt για να έχεις και 0,5 Volt για χέντρουμ.

Υπάρχει μεγάλη ποικιλία επαυξητών τάσης εδώ.

Πλάτωνα, ΒασίληΝΤ ήντα λέτε .... θα δουλέψει η πατέντα;:idk::idk::idk::confused::confused::confused::confused:
 

Μηνύματα
557
Reaction score
523
3 στερεοφωνικοί ή 6 μονομπλόκια (τρια πίσω από κάθε ηχείο?)
Το σημαντικό είναι η μείωση του μήκους καλωδίων? Άρα πάω σε μονομπλόκια?
Έχει κανεις από το φόρουμ για να ακούσω?
Σε κάτι ξένα σαιτ διαβάζω περί πλαστικών ψηλών συχνοτήτων....παίζει ή ειναι αντιστοιχίες γρεζιού?
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.090
Μηνύματα
2.888.022
Members
37.984
Νεότερο μέλος
fchristos
Top