RIP Μίμη Πλέσσα







Μηνύματα
15.292
Reaction score
17.388
Μεγάλος ο Πλέσσας. :( Όλοι τον εκτιμούσαν και όλοι τον τιμούσαν.

 

Μηνύματα
7.060
Reaction score
1.068
Στον Θεό πιστεύετε; «Ούτε η επιστημονική μου γνώση ούτε η καλλιτεχνική μου ιδιοσυγκρασία μού επιτρέπουν να πάρω θέση, από φόβο ότι μπορώ να επηρεάσω είτε αυτούς που θέλουν να πιστέψουν και πιστεύοντας πετυχαίνουν είτε αυτούς που δεν πιστεύουν και μη πιστεύοντας πετυχαίνουν».

Πιστεύω και στη κόλαση, όχι τη δική σου ,την άλλη με τα καζάνια που βράζουν γεμάτα με πίσσα.
Ούτε το δαχτυλάκι μου δεν θα μπορώ να ακουμπήσω όταν έρθει η ώρα μου.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
13.352
Reaction score
33.375
Πιστεύω και στη κόλαση, όχι τη δική σου ,την άλλη με τα καζάνια που βράζουν γεμάτα με πίσσα.
Ούτε το δαχτυλάκι μου δεν θα μπορώ να ακουμπήσω όταν έρθει η ώρα μου.
Ο καθενας μπορει να πιστευει οτι θελει, αλλα πως θα παει στον παραδεισο ενας αγνωστικιστης που δεν πιστευει?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.871
Reaction score
133.500
Μεγάλος συνθέτης και μουσικός, και μαθηματικός και φυσικός όπως βλέπω (ομολογουμένως δε το γνώριζα).

Πάτησε τα 100 ο άτιμος, ωραίος! Στρογγυλό νούμερο ο μαθηματικός!

Άξιος άνθρωπος. Απίστευτη ποσότητα δουλειάς μας άφησε, για την οποία, τουλάχιστον εμείς οι μιας α ηλικίας, θα τον αγαπάμε και θα τον θυμόμαστε.

Rip.
 

gid

Μηνύματα
8.055
Reaction score
9.275
Ήταν διδάκτωρ χημικός, όχι φυσικός. Και μάλιστα το διδακτορικό από το Κορνέλ.

Σίγουρα ένας ιδιαίτερα χαρισματικός άνθρωπος.

RIP
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.357
Reaction score
11.871
Καλό Ταξίδι στον συνάδελφο Μίμη Πλέσσα (PhD in chemistry Cornell University NYC).
Εδώ από την Τελετή λήξης του ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΕΤΟΥΣ ΧΗΜΕΙΑΣ 2011

IMG_0938.jpeg
 

Μηνύματα
7.060
Reaction score
1.068
Ο καθενας μπορει να πιστευει οτι θελει, αλλα πως θα παει στον παραδεισο ενας αγνωστικιστης που δεν πιστευει?
Άσχετη η συζήτηση για τον παράδεισο και την κόλαση σε αύτό εδώ το νήμα.
Κακώς σου απάντησα . Λίγο σεβασμός δεν βλάπτει , ειδικά από moderator.
 


Μηνύματα
60
Reaction score
19
Δυστυχώς οι νέοι στην Ελλάδα δεν τον γνώρισαν ποτέ, ρωτήστε τα δικά σας παιδιά για του λόγου το αληθές. Το πιο πιθανό είναι να σας απαντήσουν ότι ηταν ήρωας της επανάστασης του 1821.
... κατά των Γερμανών.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.029
Μηνύματα
2.925.957
Members
38.125
Νεότερο μέλος
YANNIS1960
Top