Roon


Μηνύματα
4.922
Reaction score
4.064
Κι αλλη μια ερωτηση. Παιζουμε μουσικη μεσω του ROON (συνδεμενος με TIDAL). Βαζω στην θυρα του υπολογιστη τον σκληρο δισκο. Πως βλεπω τ αρχεια μεσω του ROON για να επιλεξω καποιο κομματι να παιξει?
 


Μηνύματα
529
Reaction score
293





Μηνύματα
4.922
Reaction score
4.064
Να γραψω λιγα πραγματα γι αρχαριους που εχουν βαλει ROON για το πως θα βαλουν να παιξει αρχεια απο σκληρο δισκο χωρις να ψαχνετε οδηγιες χρησης.

Υποθετουμε οτι εχουμε το ROON σε λαπτοπ η υπολογιστη.

Βαζουμε και τον σκληρο δισκο στην θυρα USB. Ψηλα κι αριστερα στην εφαρμογη του ROON εχει ενα γραναζι (ρυθμισεις) Πατωντας το, βγαζει ενα πινακακι οπου το δευτερο στη σειρα γραφει "storage".
To επιλεγουμε και μας βγαζει ψηλα "FOLDERS" και διπλα του στα δεξια "+ ad folder".
Το επιλεγουμε και μας πηγαινει στον σκληρο δισκο και στ αρχεια που εχουμε εντος αυτου. Επιλεγουμε τον φακελο που μας ενδιαφερει κι ενδεχομενως εχει τα μουσικα αλμπουμ παταμε "select this folder" και τελος.

Για ν ακουσουμε στη συνεχεια καποιο αλμπουμ του σκληρου, παμε στον ROON εκει αριστερα που εχει την μπαρα και διαφορες επιλογες οπως Home, Genres, Tidal κλπ και λιγο χαμηλα κι αριστερα γραφει "folders" Εκει εχει τους φακελους που δημιουργησαμε κι ακουμε οτι εχουμε βαλει απ τον σκληρο δισκο.
 



symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.353
Reaction score
7.546
Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό;
Αρχικά χωρίς να έχω δει το βίντεο, αυτό που λέει στον τίτλο ("FREE") δεν ισχύει καθώς απαιτεί Plex Pass.

Δεύτερον ναι, το έχω δοκιμάσει. Χωρίς να μπορώ να θυμηθώ ακριβώς τι ήταν αυτό που δεν μου άρεσε (γιατί πάει καιρός), το σίγουρο είναι ότι δεν με κράτησε.
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
3.335
Reaction score
9.676
Αρχικά χωρίς να έχω δει το βίντεο, αυτό που λέει στον τίτλο ("FREE") δεν ισχύει καθώς απαιτεί Plex Pass.
Negative. Έχει και free version πλέον. Δες το site.
 

Μηνύματα
211
Reaction score
125
Αρχικά χωρίς να έχω δει το βίντεο, αυτό που λέει στον τίτλο ("FREE") δεν ισχύει καθώς απαιτεί Plex Pass.

Δεύτερον ναι, το έχω δοκιμάσει. Χωρίς να μπορώ να θυμηθώ ακριβώς τι ήταν αυτό που δεν μου άρεσε (γιατί πάει καιρός), το σίγουρο είναι ότι δεν με κράτησε.
Ta plex pass χρειαζονται για καποιες λειτουργιες αν θες. Μπορει να δουλεψει σαν media server free. To καλο που ειχε ειναι οτι επαιζε tidal. Τωρα αυτο κοπηκε. Επισης ηταν αρκετα "βαρυ". Αυτο που λεει roon alternative καμμια σχεση, δεν παιζει.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.790
Μηνύματα
2.917.634
Members
38.097
Νεότερο μέλος
George Balsamas
Top