Sonos






billpeppas

A/V Επαγγελματίας
Μηνύματα
2.626
Reaction score
5.960
Καλησπέρα από την πανέμορφη Ορεινή Κορινθία.
Ακούω Sonos Ace στο μπαλκονάκι του σαλέ μου εν συνοδεία κόκκινου κρασιού και μπριζολίτσας black angus :D

Just kidding! Στο παραθύρι του σπιτιού μου τα έβγαλα βόλτα :D

Σε λίγο κάνω unboxing :)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.958
Reaction score
127.560
συνοδεία κόκκινου κρασιού και μπριζολίτσας black angus
Κι εγώ με το γιο μου, ομοίως συνοδεία κόκκινου κρασιού, με 2 μοσχαρίσχιες μπριζολάρες, και παντσετες και σουτζουκάκια, συν τα ακουστικά της σονος.

Just kidding, δεν έχουμε ακουστικά της σονος. 🤪🤣
 



Μηνύματα
6.749
Reaction score
5.282
Το σοκ και δέος από την πρώτη ακρόαση των Sonos Ace ? @flash

View attachment 333295

ή μήπως όχι; :D

No spoilers

Ναι, ξέρεις, είχα έναν καημό αν παίζουν τέλεια ή όχι.
Το TV audio swap με Arc να πετυχαίνουν απρόσκοπτα κι ευχαριστημένος θα είμαι.
Για να φοράω τα Sony ΧΜ3 και 4 μόνο όταν κόβω το γκαζόν.
 

billpeppas

A/V Επαγγελματίας
Μηνύματα
2.626
Reaction score
5.960
Δηλαδή αν παίζουν στον γάμο του καραγκιόζη, θα τα έπαιρνες πάλι, αν απλώς έκαναν το TV swap ? (δεν λέω ότι παίζουν χάλια, μην παρεξηγηθούμε)
 

Μηνύματα
6.749
Reaction score
5.282
Sonos και χάλια δεν γίνεται, οπότε, ναι, και μόνο για το tv swap με την ARC αξίζει να τα πάρω, αδιαφορώντας αν είναι ένα ή δύο κλικ καλύτερα ή χειρότερα του ανταγωνισμού.
 

Μηνύματα
4.144
Reaction score
3.778
Εμάς που δεν μας ενδιαφέρει η συνεργασία με την arc θα μας πεις τελικά πως παίζουν; 😁
 


billpeppas

A/V Επαγγελματίας
Μηνύματα
2.626
Reaction score
5.960
Εμάς που δεν μας ενδιαφέρει η συνεργασία με την arc θα μας πεις τελικά πως παίζουν; 😁
Γράφω το review αυτή τη στιγμή γιατί πρέπει να είναι έτοιμο το πρωί.
Μετά θα απαντήσω σε ότι θέλετε
 


billpeppas

A/V Επαγγελματίας
Μηνύματα
2.626
Reaction score
5.960
Να τα λέμε και αυτά....


@billpeppas review link please ?
Είναι για το τεύχος του περιοδικού που θα βγει σε λίγες ημέρες.
Αν δεν είσαι συνδρομητής, αυτό θα βγει κάποια στιγμή και στο site for free, αλλά σίγουρα όχι σύντομα.
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.151
Reaction score
7.117
Να τα λέμε και αυτά....
Ίσως ακόμα πιο σημαντικά για εμάς εδώ στην ΕΕ (που όσο να'ναι προστατευόμαστε κάπως από τέτοιες πρακτικές λόγω GDPR) να είναι αυτά:

"Sonos customers [...] have become increasingly unhappy with the company in recent months. Back in May, Sonos rolled out a new app design that has been widely criticized for missing a long list of features like editing a song queue, managing playlists, shuffling a music library, and more."

Δεν ήθελε η Sonos να κάνεις edit το queue, τι ζόρι τραβάτε τώρα εσείς; Να μάθετε να ζείτε χωρίς αυτό (ή να περιμένετε αν/πότε ο ελεήμων πατήρ θα το επαναφέρει).

disclaimer: Δεν γνωρίζω σε βάθος τις αλλαγές που αναφέρονται, τι αφαιρέθηκε ακριβώς και πόσο χρήσιμο ήταν, αλλά δεν είναι αυτό το point. Το point είναι ότι στο κλειστό "οικοσύστημα" αποφασίζει άλλος για σένα τι χρειάζεσαι και τι όχι.
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.890
Reaction score
4.697
Παιδιά τόσο από tidal όσο και από Spotify μπορεί κάποιος να παίξει απευθείας στην Αρκ.

Δι σκαϊ ιζ νοτ φολινγκ...
 

Μηνύματα
99
Reaction score
127
Δεν ήθελε η Sonos να κάνεις edit το queue, τι ζόρι τραβάτε τώρα εσείς; Να μάθετε να ζείτε χωρίς αυτό (ή να περιμένετε αν/πότε ο ελεήμων πατήρ θα το επαναφέρει).

disclaimer: Δεν γνωρίζω σε βάθος τις αλλαγές που αναφέρονται, τι αφαιρέθηκε ακριβώς και πόσο χρήσιμο ήταν, αλλά δεν είναι αυτό το point. Το point είναι ότι στο κλειστό "οικοσύστημα" αποφασίζει άλλος για σένα τι χρειάζεσαι και τι όχι.
Και στο ανοιχτό κάποιος άλλος αποφασίζει. Επειδή χρησιμοποιώ Home Assistant, κάθε φορά που κάνω update τρέμω μήπως κάποιος έχει κάνει κάτι που θα μου κρεμάσει κάποια λειτουργία. Ναι, οκ, μπορείς να πεις πως μπορείς να καθίσεις να το ψάξεις και να το προγραμματίσεις αλλά το 99% δεν έχει τέτοιες δυνατότητες.

Α, και η Sonos δεν είναι τόσο κλειστό σύστημα. Έχει ένα ανοιχτό API και υπάρχουν 3rd party εφαρμογές που λειτουργούν καλύτερα από τη μαμίσια τώρα που αυτή έχει προβλήματα
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.093
Μηνύματα
2.888.165
Members
37.984
Νεότερο μέλος
fchristos
Top