Tesla

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.175
Reaction score
29.930
Στην Φλόριντα περιμένουν μεγάλη καταστροφή από τον τυφώνα όπως λένε.

Σε κάποιες περιοχές οι αρχές έχουν ενημερώσει τους ιδιοκτήτες ηλεκτρικών οχημάτων να τα πάνε σε ανοιχτούς χώρους πάρκινγκ των περιοχών τους. Αν τα αφήσουν μέσα στα ιδιωτικά γκαράζ να έχουν τις πόρτες ανοιχτές, καθώς έχουν παρατηρηθεί φωτιές σε πλημμυρισμένα γκαράζ λόγω του θαλασσινού νερού.

Από τη άλλη η Tesla έχει ενημερώσει πως μετά το πέρασμα του τυφώνα θα έχει φορητούς ταχυφορτιστές σε διάφορα σημεία εκτός πόλεων ώστε να μπορούν να επιστρέψουν οι ιδιοκτήτες Tesla στις περιοχές τους. Η μέγιστη ταχύτητα φόρτισης έχει οριστεί στα 120kW. Τα σχετικά φορτηγά έχουν χρησιμοποιηθεί και σε άλλες περιπτώσεις.

Screenshot_20241008_201554_Facebook.jpg


Όσο για τα βενζινάδικα, έχουν στεγνώσει πάνω από 1500 σε διάφορα σημεία, πριν καν φτάσει ο τυφώνας. Ένα ποσοστό σχεδόν 20% του συνόλου.
 
Last edited:


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.175
Reaction score
29.930


TGD

Μηνύματα
8.388
Reaction score
8.398
Αν εξαιρέσεις τα ταξί (που κι εκεί τελευταία υβριδικά Corolla Station βλέπω) σίγουρα έχουν γίνει περισσότερα τα 3.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.914
Reaction score
133.684
Μπαίνω (δωρεάν - ως EV) στο πάρκινγκ στην πλατεία Ελευθερίας (δημοτικό) κάθε φορά που κατεβαίνω κέντρο.
Συνήθως είμαι το δεύτερο EV εκεί μέσα (το άλλο είναι της γυναίκας μου 😜😁🤭), άντε το τρίτο (ένα Τέσλα ακόμα).

Χθες που πήγα, είχε 9 Τέσλα εκεί μέσα, και το δικό μου, γίναμε 10, παίζουμε και μπάσκετ άμα λάχει, φυσικά και το iD.3 της γυναίκας μου.

Βλέπω όπως πάει το πράμα σε λίγο καιρό να είναι μόνο Τέσλα το πάρκινγκ. Α, κι ένα iD.3. 😜😁🤭
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.175
Reaction score
29.930
Tesla Cybertaxi

- Δύο θέσεων
- Κάτω από $30.000
- Ασύρματη φόρτιση
- Παραγωγή πριν το 2027 (λέμε τώρα)
- Καμία αναφορά αν θα βγει και με τιμόνι

cybercab_sawyer_merrit.jpg

tesla-cybercab-3-1-1024x768.jpg

tesla-cybercab.jpg

tesla-cybercab-robotaxi.jpg

tesla-cybercab-robotaxi (1).jpg


Καμία αναφορά για Model 2. Το Cybertaxi με τιμόνι ίσως να είναι το Model 2. Εντάξει, έδειξε και ένα Cybervan που αν το δείτε πριν το 2030 να μου γράψετε. Και τους Optimus που έφτιαχναν ποτά στο bar και έκαναν Hi-five.
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.914
Reaction score
133.684
1000013071.jpg


Ωραίο είναι.
Λογικά αυτό θα είναι το μοντελ 2, και θα γίνει χαμός.


ΥΓ. Unsupervised FSD εντός του 2025, σε Καλιφόρνια και Τέξας, με τα υπάρχοντα μοντέλα της Τέσλα.
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.175
Reaction score
29.930
Σιγά το χαμό που θα γίνει. $30.000 για διθέσιο.

Γάλλοι και Κινέζοι γλεντάνε Tesla. Αυτό γράφει το κοντέρ μέχρι σήμερα.
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.396
Reaction score
7.652
Αυτά τα renders/specs που ποστάρατε είναι κάτι επίσημο;

Θέλω να πιστεύω πως ούτε ο Έλον δεν είναι τόσο καμένος για να βγάλει όχημα που προορίζεται για ταξί (και στο οποίο θα πρέπει να μπαινοβγαίνουν γιαγιάδες, παππούδες κλπ.) με butterfly doors.

Για να μην πω για το διθέσιο! Ειδικά αν προορίζεται και για model 2.
 

Μηνύματα
466
Reaction score
108
Σιγά το χαμό που θα γίνει. $30.000 για διθέσιο.
Το πιο λογικό είναι το Model 2 να είναι πεντάπορτη/πενταθέσια παραλλαγή του robotaxi. Στο robotaxi το πορτ μπαγκάζ είναι τεράστιο, κάλλιστα μπορεί να μειωθεί για να μπουν πίσω θέσεις/πόρτες.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.914
Reaction score
133.684
Μην κολλάτε σε λεπτομέρειες.

Έχει πατέντα για καθίσματα που περιμένουμε να εμφανιστεί στο model 2 / robotaxi.

Πατέντα που αν και έχει καναδυό χρόνια κατατεθεί, δεν την είδαμε ακόμα στα 3/Υ.

Εκπληκτικά πράγματα.
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.792
Reaction score
10.643
Το πρόβλημα της Tesla δεν είναι τα αυτοκίνητά της.

Το πρόβλημα είναι ότι τα καινούργια της μοντέλα έχουν σταματήσει να παράγουν FanBoys με τον ρυθμό που παρήγαγε.

Πάντα βασιζόταν στο hype παρά στα προϊόντα της.

Υγ : Το όνομα του Saloon στην δεύτερη φωτογραφία είναι S3XY .
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.175
Reaction score
29.930
Αυτά τα renders/specs που ποστάρατε είναι κάτι επίσημο;
Οι τρεις πρώτες φωτογραφίες που ανέβασα είναι από το event. Δεν είναι renders. Οι άλλες δύο δεν ξέρω. Ότι έγραψα το είπε ο Musk.
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.058
Μηνύματα
2.926.651
Members
38.125
Νεότερο μέλος
YANNIS1960
Top