To σύστημά μου (Μάρκου)


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.394
Reaction score
99.481
Απάντηση: To σύστημά μου.

To ποιό ηχείο θα προτιμήσουν οι φίλοι μας μικρή σημασία έχει.
Εγώ πιστεύω και ένα οποιοδήποτε Wharfedale, θα παίζει καλύτερα! :biggrin:
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.489
Reaction score
27.225
Απάντηση: To σύστημά μου.

Εγώ πιστεύω και ένα οποιοδήποτε Wharfedale, θα παίζει καλύτερα! :biggrin:
Εσένα δεν σου ξεριζώνω τ¨αυτιά , γιατί δεν έχεις μαλλί να τα καλύψεις.:biggrin:
 


JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.489
Reaction score
27.225
Απάντηση: To σύστημά μου.

Εσένα δεν σου ξεριζώνω τ¨αυτιά , γιατί δεν έχεις μαλλί να τα καλύψεις.:biggrin:
Τώρα που το σκέφτομαι , και που τάχεις άχρηστα είναι . Κουφός είσαι.....:cool:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.394
Reaction score
99.481
Απάντηση: To σύστημά μου.

Κανόνισε να κάνω δημοσκόπηση για τα ηχεία σου...:laugh:

Κι αν είναι και μυστική, την πάτησες! :mad:
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.489
Reaction score
27.225
Απάντηση: To σύστημά μου.

Τα ηχεία μου Γιώργη Υπάρχουν Γιατί τα φιάξαμε Ο Αντώνης και Εγω. Υπάρχουν για να αρέσουν σε εμένα και στον Αντώνη. Οι υπόλοιποι δεν έχουν ληφθεί υπ"όψην . Ομως σε ενα τέτοιο ηχείο δεν θα έπαιζε ρόλο η γνώμη και η άποψη του κάθε γνωστού μας. Ξέρουμε οτι είναι , ο,τι καλύτερο εχει φιαχτεί ποτέ , τουλάχιστον απο εμάς , και δεν το συζητάμε περαιτέρω. Ενα Martin logan , ενα JBL δεν το συζητάς. Γιατί λοιπόν συζητάς τους αυλούς? επειδή δεν έχουν το όνομα?
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: To σύστημά μου.

γιαννη ξανα μεγεια,αλλα .1 τα ηχεια σου μπορει στα αυτια σου ναναι τελεια (λεμε τωρα) , αλλα τον χωρο σου δεν τον γεμιζουν........ειναι σαν να βαλεις το καλυτερο βασης σε 40 τμ ...απλα τοχασες.2 Αν φερει ηχεια ο αρβ ειμαι μεσα.....θαρθω για αλλο λογο , αρκει να βρω καποιον να με κουβαλησει ......(ανεργος βλεπεις)......
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: To σύστημά μου.

τι να πεις ? οτι δεν εχεις δυναμικα ? γνωστο .......Με αλλα λογια παρε μια μποτα δυο πιατα (χεριων) και μια κιθαρα, και ρειξε μια πενια.Μετα κανε το ιδιο με τα ηχεια σου , εχεις ιδια δυναμικα ? (ναι αν καθεσαι μπροστα στο ηχειο)(οχι εκει που καθεσαι).......οπως ειπες κανενα σχολιο.....Να μιλησουμε για ποιοτητα ή αλλα πραματα Οκ , αλλα κλωτσομπουνιδα στην αποσταση που καθεσαι δεν τρως, εκτος βεβαια αν σου αρεσουν τα χαδια...οποτε .....ουδεν σχολιο ....Γιαννη...ουδεν......
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: To σύστημά μου.

εννοηται !! στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλαμε για δυναμικα :thumbsup: πες αλλο ...αλλο πες ....
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.355
Reaction score
11.863
Απάντηση: To σύστημά μου.

τι να πεις ? οτι δεν εχεις δυναμικα ? γνωστο .......Με αλλα λογια παρε μια μποτα δυο πιατα (χεριων) και μια κιθαρα, και ρειξε μια πενια.Μετα κανε το ιδιο με τα ηχεια σου , εχεις ιδια δυναμικα ? (ναι αν καθεσαι μπροστα στο ηχειο)(οχι εκει που καθεσαι).......οπως ειπες κανενα σχολιο.....Να μιλησουμε για ποιοτητα ή αλλα πραματα Οκ , αλλα κλωτσομπουνιδα στην αποσταση που καθεσαι δεν τρως, εκτος βεβαια αν σου αρεσουν τα χαδια...οποτε .....ουδεν σχολιο ....Γιαννη...ουδεν......
Εχω παει σε πολλες καθολικες εκκλησιες ακουγοντας εκκλησιαστικο οργανο,αρκετες φορες στο Μεγαρο Μουσικης σε μεγαλα συμφωνικα,σε musical παραστασεις με πολυπληθεις ορχηστρες σε μικροτερους χωρους με μικροτερα σχηματα(GAZARTE) αλλα με οργανα που αναφερεις, αλλα ποτε δεν εχω νοιωσει αυτο το κλωτσομπουνιδι.
Δεν εχω ακουσει το συστημα του Γιαννη αλλα αυτο που περιγραφεις και μαλλον θεωρεις σωστο ακουσμα ειναι εντυπωσιακο ισως αλλα λαθος.
Και οταν τελος παντων πετυχεις την κλωτσια στο στομαχι με το υπολοιπο συχνοτικο φασμα τι γινεται;
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: To σύστημά μου.

Εχω παει σε πολλες καθολικες εκκλησιες ακουγοντας εκκλησιαστικο οργανο,αρκετες φορες στο Μεγαρο Μουσικης σε μεγαλα συμφωνικα,σε musical παραστασεις με πολυπληθεις ορχηστρες σε μικροτερους χωρους με μικροτερα σχηματα(GAZARTE) αλλα με οργανα που αναφερεις, αλλα ποτε δεν εχω νοιωσει αυτο το κλωτσομπουνιδι.για οικιακο 2καναλο δεν μιλαμε ? τι σχεση εχουν τα παραπανω, ? ξερεις γιατι γιατι αν πας μπροστα μπροστα κατι τρως...αλλα με μετρο
Δεν εχω ακουσει το συστημα του Γιαννη αλλα αυτο που περιγραφεις και μαλλον θεωρεις σωστο ακουσμα ειναι εντυπωσιακο ισως αλλα λαθος.Τα δυναμικα ή τα χεις ή δεν ταχεις, ολα τα αλλα κουβεντιαζονται, εχεις παει στο συστημα του μπουλαμπατση ? το πανω ? να ακουσεις μποτια και να δακρυσεις ? του κοτσωνη σου τρυπα τα συκωτια στα 7 μετρα ? Και μιλαμε για ενα συστημα που ο <χρηστης> ιδρωκοπα μην περασει καποια βατ (βλεπεις στα ματια του το φοβο , οπως ειπε εγκριτο μελος) μην παρει κανα driver στο χερι μετα απο κανα κρεσεντο μισολεπτου (δεν αντεχει παραπανω ) ρευματικους τσαμπουκαδες.Ολα τα αλλα βαθος υψος ποιοτητα ειναι κολοκιθοπιτα, αλλα τα δυναμικα η τα εχεις στην θεση ακροασης ή δεν.......
Και οταν τλος παντων πετυχεις την κλωτσια στο στομαχι με το υπολοιπο συχνοτικο φασμα τι γινεται;
δυναμικα λεμε....βαθη υψη κοκους ηχους ματ, εστιασμους εχει να κανει με το πως το αντιλαμβανεται το αυτι του καθενος, αλλα δυναμικα με την εννοια φατην ......δεν......Ειναι οπως λενε αρπα ξερεις ? Οχι ? αρπα την
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.489
Reaction score
27.225
Απάντηση: To σύστημά μου.

Χρήστο δεν εχει ακούσει τίποτα , απλά κάποτε παρευρέθει σε μια ακροάση-θέαση του τότε συστήματος , άστητου, και θεωρεί οτι το έχει ακούσει. Οκ , No problem. Απο τον οκτώβρη του 08 πολλά έχουν αλλάξει και ακόμη περισότερα έχουν στηθεί , αντικατασταθεί. Δεν θα το συζητήσω τώρα , αυτό .
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.489
Reaction score
27.225
Απάντηση: To σύστημά μου.

δυναμικα λεμε....βαθη υψη κοκους ηχους ματ, εστιασμους εχει να κανει με το πως το αντιλαμβανεται το αυτι του καθενος, αλλα δυναμικα με την εννοια φατην ......δεν......Ειναι οπως λενε αρπα ξερεις ? Οχι ? αρπα την

Δώσε ρε , ΔΩΣΕΕΕΕΕ , ΔΕΝ ΕΧΕΙς ΑΛΛΟΟΟΟ?
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: To σύστημά μου.

γιαννη οι ακροασεις ηταν 2 (ή δεν θες ή δεν θυμασαι) μια μονος μου , μια με τους αντωνη σωτηρη.Μετα πρεπει να καταλαβεις οτι με σαγμενο σεισεντο μπορει να εισαι ο βασιλιας στα λιμανακια, οταν βγεις αττικη οδο , οτι και να τους εχεις βαλει στα 200 + θα ακους ενα γκουπ γκουπ απο πισω , και ξερεις τι θα ειναι ? ο χαρος θα σου χτυπα να του ανοιξεις.Παρε χαμπαρι οτι οτι συνοδο και να εχεις (απο τον τοιχο μεχρι τις μοναδες του ηχειου σου) ο αδυναμος κρικος ηταν ειναι και θα ειναι οι μοναδες ....Αν αλλαξες μοναδες το κουβενταζουμε....αν νομιζεις με ενα εξαιρετικο σανσουι ΄και καθε σανσουι ελυσες το προβλημα των μοναδων σου μεγεια σου..........Ουδεν σχολιον....................
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: To σύστημά μου.


Δώσε ρε , ΔΩΣΕΕΕΕΕ , ΔΕΝ ΕΧΕΙς ΑΛΛΟΟΟΟ?
ουδεν σχολιον σε επιασε η σαμαροπετρα ? ή η κροισα γη ?
 

Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: To σύστημά μου.

Αργυρακο κανεις λαθος.

Το συστημα του Γιαννη το εχω ακουσει παρα πολλες φορες στην διαρκεια της εξελιξης του - καποιες φορες μαλιστα βοηθησα και σε αυτην.

Δεν εχει καμια σχεση με οτι ειχες ακουσει η με οτι μπορει να θυμασαι, απλα καμια.

Το συστημα και το ηχειο γεμιζει τον χωρο με απιστευτη ευκολια και δυναμικα.


Γιαννο, τα οργανα κουκλα....μπραβο !!!
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: To σύστημά μου.

Αργυρακο κανεις λαθος.u think

Το συστημα του Γιαννη το εχω ακουσει παρα πολλες φορες στην διαρκεια της εξελιξης του - καποιες φορες μαλιστα βοηθησα και σε αυτην.

Δεν εχει καμια σχεση με οτι ειχες ακουσει η με οτι μπορει να θυμασαι, απλα καμια, ----δηλαδη ? πλεον οι μοναδες για την θεση ακροασης δεν αναβουν λαμπακι στα 200 βατ , γιατι για τα δικα μου γουστα οταν αναβε λαμπακια απλα με αγγιζε το ιμπαλς,βεβαια αλλο ολοκληρωνεται σαν οδηγος στα 200 χμα , και αλλος στα 300 κοιμαται....Λοιπον τι εκανε ο γιαννακης για να γεμιζει τον χωρο του ενεργεια , ολα καταληγουν στα ηχεια ? τα εκανε ανθεκτικα ? πως ?

Το συστημα και το ηχειο γεμιζει τον χωρο με απιστευτη ευκολια και δυναμικα.κοιτα και γνωστο μελος (μην ξησω πληγες) εχει χομ σινεμα με ηχεια δαπεδου , και νιωθει οτι δεν χρειαζεται σαμπ στον χωρο του .Τι να κανω ? να του αλλαξω μυαλα ? δεν ειμαι τετοιος , αν εσυ νιωθεις οτι ο χωρος του γεμιζει ζωρις να σε πλακωσουν τα γυψινα στα μπουνιδια, και να σου κοψει το λαρυγγι κανα γυαλι απο τι μπαλκονοπορτες, μεγεια και σε σενα.Αν ομως ποτε μπει ηχειο που σηκωσει σταθμες υψηλες το πρωτο που θα νιωσεις θα ειναι τα κρακ απο τα γυψινα.Και παλι σου λεω αν οι σταθμες του ειναι καλυτερες απο πριν, καμμια σχεση με πριν αυτο δεν τις κανεις ικανες να ξυπνησουν τα δαιμονια του χωρου του ....αν το κανουν περα απο τις ζημιες θα χρειαστει μια βαρβατη ισοσταθμιση.I think και γω ...δεν σημαινει οτι επειδη ειμαι των 3 στοιχειων (δυναμικα ποιοτητα αληθοφανεια) ολοι πρεπει να ακολουθησουν το σκεπτικο μου.καθε γνωμη σεβαστη , αλλα σταθμες ΣΤΑΘΜΕΣ με αυτες τι μοναδες ΔΕΝ.(για μενα παντα) Και εγω τα λεω μπροστα του , οχι να του λεω μπραβο γαννακη εχεις συτηματαρα , και πισω του να λεω οτι εχει κυλινδρικα κλ@στηρια ................
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.979
Μηνύματα
2.924.630
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top