KRELL FPB 400 CX

Μηνύματα
1.644
Reaction score
140
Σ'αυτή τη σχέση δεν υπάρχει έρωτας,και οι δύο ψάχνουν για κάτι άλλο!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.700
Reaction score
129.752
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

...Και να ολοκληρωσω την αληθεια.............3500 ευρω ειναι η τιμη που μπορω να τον παρω ...
α, πουλάκι μου, έτσι ε;
σε λίγο θα μας πεις "1500 ρε παιδιά μου το δίνει, να το πάρω;" :142:

στη γυναίκα σου βέβαια το έχεις ήδη πει αλλιώς: "κοίτα, 1.000 ευρώ ήθελε ο κλέφτης, αλλά τον κανόνισα με 450 ευρώ να το πάρω, άσε που θα τον πληρώσω του χρόνου!"

ρε σε μας? ντροπή ρε! :136:

Κοβει η γρια π...τανα το γ...ησι;
όχι βέβαια, είναι θέμα ...συνήθειας! :137:

Και για οσους εχουν κοντη μνημη διαβαστε το λινκ με τα 802 και τα πυκνωτιδια.
Τι εχεις Γιαννη,μ τι'χα παντα.
Ας το παραδεχτουμε.Η στραβος ειναι ο γιαλος η στραβα αρμενιζουμε.
είμαστε για δέσιμο σου λέω, ακούς;:138:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.645
Reaction score
4.233
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

στη γυναίκα σου βέβαια το έχεις ήδη πει αλλιώς: "κοίτα, 1.000 ευρώ ήθελε ο κλέφτης, αλλά τον κανόνισα με 450 ευρώ να το πάρω, άσε που θα τον πληρώσω του χρόνου!"
Eπειδή αυτά πλέον δεν περνάνε 2 λύσεις έχει:
α)Prada οπότε η τιμή του ενισχυτή πάει στα 4.500
β)''Ντινούλα μου ο παλιός ενισχυτής είναι απλά τον πήγα για service και επί της ευκαιρίας αλλάξα την πρόσοψη και έβαλα του νέου μοντέλου.100ε πλήρωσα μόνο.''
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

φιλαράκ άμα είχες pagos power και έχεις ιδίαν άποψη επι του θέματος τα υπόλοιπα περιτεύουν.

Οι εντυπώσεις σου για τα ice είναι αντίστοιχες με αυτά που άκουσα κι εγώ στο δικό μου σύστεμ, οπότε δόξα τον γιαραμπή, δεν είμαι (τελείως) κουφός!

Σίγουρα με τα ice παίρνεις πολύ ήχο για τα λεφτά που δίνεις, αλλά το αν μπορείς να ζήσεις με αυτά είναι άλλο καπέλο.

Χτύπα κρελιά και μη μασάς, εμείς θα είμαστε νοερά μαζί σου. Παρόλο που τελευταία είμαι και greenpeacάς και δε γουστάρω για να ακούω μουσική να καίω κιλοβάττια, μου φαίνεται π@π@ρι@ το θέμα.

Είναι σα τη γκόμενα που τη βλέπεις και σπαρταράς, ξέρεις ότι θα σου τα φάει τα φράγκα και μπορεί να σε αφήσει μπουκάλα στο τέλος αλλά δε κάνεις πίσω...

Έτσι και με τα γ@μημένα τα μηχανάκια, δε μπορείς να διαλέξεις με τη λογική αλλά με αυτό που λέει η καρδιά σου.

Και αυτή η ρουφιάνα (η καρδιά) πάντα ξέρει καλύτερα.

Aρχηγος ο Στελλαρας και ειλικρινης χωρις φοβο αλλα με παθος!!!!!!

Ευγε νεε μου τρελλο Σαλλονικοιτικο αγορι!!!!!!!!!:138::138:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

β)''Ντινούλα μου ο παλιός ενισχυτής είναι απλά τον πήγα για service και επί της ευκαιρίας αλλάξα την πρόσοψη και έβαλα του νέου μοντέλου.100ε πλήρωσα μόνο.''

Καλα βρε σκυλε μαυρε τι ειπες....η καλλιτερη δικαιολογια ever Γιωργαρα!!!!!

Μεχρι και δικαιωματα πρεπει να ζητας επι πληρωμης απο τους απανταχου ψευτες χαιενταδες....εεεεε εμας δηλαδη!!!!!!!

Φιλια στην κοριτσαρα σου!!!!!
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Σ' έχω δώσει στεγνά στη Βλάσαινα, θα σε κάνει την πλάτη ριγέ απ' τις βουρδουλιές. :116:

...
 

Μηνύματα
1.597
Reaction score
6
ΤΗΣ εχει παρει βουρδουλα με κρυογεννημενους αγωγους ασημιου και χαλκου. ειναι τερματισμενoi με wbt next gen....για να πονανε πολυ... επειδη κανουν καλυτερη επαφη:131::138:
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
777
Λοιπόν Βλασση.Μιας και το πήρες επόμενο βήμα είναι η αλλαγή των ασφαλειών που έχει μέσα με furutech.Επίσης θα τσιμπήσεις ένα επιπλάκι της finite elemente που είναι μόνο για ενισχυτή.

Περίπου 60% καλύτερος ήχος.Καλύτερη συνέργεια, ταχύτητα, φεύγει ο κόκος, οι φωνές εξαφανίζονται κ.τ.λ.
..................................................
Αφού θα σου το δώσει να το ακούσεις όλα καλά!!!Αν και σου πα...δοκιμασμένα πράγματα αυτά...
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Λίγες μέρες έχω έρθει στο χωριό σας το "Audio, Hi-Fi" κι έχω αρχίσει να σκέφτομαι για DAC, άλλου τελικούς, λάμπες, ψηφιακούς, ηλεκτρονικά crossover αλλά μέχρι και πικαπ το κεράτο μου μέσα.


Τι'στε σεις ρε σας διαβάζω και νομίζω ότι ακούω απο Creative Labs ή Logitech κι ας έχω 800D με νέμο και Bryston 14BSST.

Ρε που μπλέξαμε@(!)(@*$)(@#$^!@98~!
 

Μηνύματα
1.597
Reaction score
6
κυρα Βλασαινα ο Βλασης σου που παει....

τον KRELL ΠΑΡΑΜΑΣΧΑΛΑ να αγορασει παει...

και ο κοινος λογαριασμος σας να φαγωθει παει ....

αλλα το παλληκαρι να τον ακουσει παει...

και το συστημα στον ουρανο θελει να το παει...

Ομως ο Τσαρουχας ο Νικος ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ ΤΟΝ ΠΑΕΙ....
και τα πολυ ακριβα τα βατ επισης δεν τα παει.

καλα κανει και το συζυγο δεν τον εμψυχώνει
και το χερι στην τσεπη (για την ωρα..) δεν το χώνει...:137:


(Ποιητικη αδεία...ολα αυτα).
 

Μηνύματα
4.013
Reaction score
3.864
Απάντηση: Re: KRELL FPB 400 CX

Τι'στε σεις ρε σας διαβάζω και νομίζω ότι ακούω απο Creative Labs ή Logitech κι ας έχω 800D με νέμο και Bryston 14BSST.

Ρε που μπλέξαμε@(!)(@*$)(@#$^!@98~!
[/QUOTE]

Ε, καλά είν αυτά ρε φιλαράκι για το γραφείο!
Στο καθιστικό δε θα βάλεις κάτι τις?:135:
 

Μηνύματα
1.597
Reaction score
6
Λοιπόν Βλασση.Μιας και το πήρες επόμενο βήμα είναι η αλλαγή των ασφαλειών που έχει μέσα με furutech.Επίσης θα τσιμπήσεις ένα επιπλάκι της finite elemente που είναι μόνο για ενισχυτή.

Περίπου 60% καλύτερος ήχος.Καλύτερη συνέργεια, ταχύτητα, φεύγει ο κόκος, οι φωνές εξαφανίζονται κ.τ.λ.
..................................................
Αφού θα σου το δώσει να το ακούσεις όλα καλά!!!Αν και σου πα...δοκιμασμένα πράγματα αυτά...

στο ειχα πει για τη στηριξη Βλασιε σε προηγουμενο ποστ.
πανε οι φωνες και ο κοκος:126:.................
 

Μηνύματα
1.597
Reaction score
6
Λίγες μέρες έχω έρθει στο χωριό σας το "Audio, Hi-Fi" κι έχω αρχίσει να σκέφτομαι για DAC, άλλου τελικούς, λάμπες, ψηφιακούς, ηλεκτρονικά crossover αλλά μέχρι και πικαπ το κεράτο μου μέσα.


Τι'στε σεις ρε σας διαβάζω και νομίζω ότι ακούω απο Creative Labs ή Logitech κι ας έχω 800D με νέμο και Bryston 14BSST.

Ρε που μπλέξαμε@(!)(@*$)(@#$^!@98~!
πως και συνδυασες νεμο με bryston?
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
πως και συνδυασες νεμο με bryston?

E βασικά οι Nemo παίζουν τα L&R και ο Bryston το κεντρικό HTM1D αλλά μπορεί να οδηγήσει και τα 800D αν χρειαστεί. Ο Bryston αγοράστηκε αργότερα και σαν "καβάντζα" σε περίπτωση που κάτι πάθει κανένας NEMO ώστε να μην έχω downtime.

To σωστό θα ήταν όλη η μπροστινή τριάδα να έχει τους ίδιους αλλά δεν είναι επί της παρούσης και δεν έχω αποφασίσει αν θα πήγαινα σε τρίτο NEMO ή άλλους δυο Bryston monoblocks ή έναν Bryston ακόμα μιας και αυτός που έχω είναι δικάναλος (14BSST) και δυντός.

Όταν έρθει η ώρα να ασχοληθώ ξανα με τελικους ($$$$$) θα το κοιτάξω προς το παρόν αυτά έχω και δεν σκάω!
 

Μηνύματα
1.597
Reaction score
6
ΠΟΛΥ καλοι οι ΝΕΜΟ με τα 800! απο τους πολυ καλους και μουσικους συνδυασμους. Πολυ καλο συστημα!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Re: KRELL FPB 400 CX

Σ' έχω δώσει στεγνά στη Βλάσαινα, θα σε κάνει την πλάτη ριγέ απ' τις βουρδουλιές. :116:

...
Oυ να μου χαθεις Πηλιε Γουση-Αρτεμη Ματσα........
7 Αυγουστου μωρη ρομπερτα λαουρα ερχομαι στην Ασπροβαλτα ....ε ρε τι εχω να σου φτιαξω μωρη μπετουγια τσιγγινη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:143::143:


Ααααα ξεχασα.....θα φερω και τον Krell μπας και κανουμε τα εξωφυλα σου να παιξουν μουσικη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Re: KRELL FPB 400 CX

κυρα Βλασαινα ο Βλασης σου που παει....

τον KRELL ΠΑΡΑΜΑΣΧΑΛΑ να αγορασει παει...

και ο κοινος λογαριασμος σας να φαγωθει παει ....

αλλα το παλληκαρι να τον ακουσει παει...

και το συστημα στον ουρανο θελει να το παει...

Ομως ο Τσαρουχας ο Νικος ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ ΤΟΝ ΠΑΕΙ....
και τα πολυ ακριβα τα βατ επισης δεν τα παει.

καλα κανει και το συζυγο δεν τον εμψυχώνει
και το χερι στην τσεπη (για την ωρα..) δεν το χώνει...


(Ποιητικη αδεία...ολα αυτα).

Τι ειπες τωρα βρε ποιηταρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πως τα κατεβασες βρε κρυφο ταλεντο αυτα??????

Μηπως να αφησεις τα σκατοχαιεντια και να το ριξεις στις ποιητικες συνθεσεις?????
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Re: KRELL FPB 400 CX

Λίγες μέρες έχω έρθει στο χωριό σας το "Audio, Hi-Fi" κι έχω αρχίσει να σκέφτομαι για DAC, άλλου τελικούς, λάμπες, ψηφιακούς, ηλεκτρονικά crossover αλλά μέχρι και πικαπ το κεράτο μου μέσα.


Τι'στε σεις ρε σας διαβάζω και νομίζω ότι ακούω απο Creative Labs ή Logitech κι ας έχω 800D με νέμο και Bryston 14BSST.

Ρε που μπλέξαμε@(!)(@*$)(@#$^!@98~!
Ειδες τι παθαινεις αμα σε τρωει το μνακιςςςςςς !!!!!!!!

Δεν εχεις Dac??
Δεν εχεις πικαπι?
δεν εχεις ηλεκτρονικο κροςς?
Δεν εχεις λαμπες??

Και τι κανεις δω μεσα αγορι μου....εδω περα ειναι μονο για αντρες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:143::143:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.997
Reaction score
35.028
Παρτον ρε Βλασση παρτον τον Krell κι ασε τα ψηφιακα να λυσσομανανε!!!!
Ειχα εναν 300 καποτε , ωραιο πραμα, τα ξεσκιζε κατι mAgnepan που ειχα τοτε...






Να πω καλοριζικο η οχι ακομα????
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Re: KRELL FPB 400 CX

Ε, καλά είν αυτά ρε φιλαράκι για το γραφείο!
Στο καθιστικό δε θα βάλεις κάτι τις?:135:[/quote]

πω πω πω...τι του ειπες τωρα βρε στρατηγε μου?????
Ποτε προλαβε κιολας και εβαλλε τους Νεμο αγγελια???????:142::142:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.458
Μηνύματα
2.904.885
Members
38.047
Νεότερο μέλος
vcbl
Top