KRELL FPB 400 CX


Μηνύματα
27.867
Reaction score
26.226
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Βλάσση μην βιαστείς , δως του χρόνο , και κυρίως κάνε την δοκιμή με το vol στο και 15 .
Επίσης δοκίμασε και με άλλον προ αφου εχεις την δυνατότητα.
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.739
Reaction score
7.534
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Βρε λεβεντες......οκ ..μπορει να στενοχωρηθηκα κομματακι αλλα δεν γ@μιεται κιολας....μην τρελλαθουμε λεω εγω κιολας για τις μηχανες!!!!!!!!!!!!!!!!

Ενταξει ατυχησαμεν ,δεν ματσαραμεν την ευαισθησια εισοδου μου μεσα.......οκ παμε γιαλλα και το αλλο Σαββατο διακοπες με τους Τσαρουχαδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλλωστε δεν ειχα μονο την Κρελλ στο μυαλο μου σαν ονειρο!!!!!!!!
Υπαρχουν και οι PASS :139::139::139::139:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Βρε λεβεντες......οκ ..μπορει να στενοχωρηθηκα κομματακι αλλα δεν γ@μιεται κιολας....μην τρελλαθουμε λεω εγω κιολας για τις μηχανες!!!!!!!!!!!!!!!!

Ενταξει ατυχησαμεν ,δεν ματσαραμεν την ευαισθησια εισοδου μου μεσα.......οκ παμε γιαλλα και το αλλο Σαββατο διακοπες με τους Τσαρουχαδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλλωστε δεν ειχα μονο την Κρελλ στο μυαλο μου σαν ονειρο!!!!!!!!
Υπαρχουν και οι PASS :139::139::139::139:
μιλησα με τον γιατρο και μου ειπε για το bold, δεν ξερω αν μιλησες εσυ
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.739
Reaction score
7.534
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

μιλησα με τον γιατρο και μου ειπε για το bold, δεν ξερω αν μιλησες εσυ

Oχι ακομα Αργυρακο....φτιαχνω δοντια φιλε απο το πρωι........θα τα πουμε παντως....σε ευχαριστω φιλαρακι!!!!!
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

να εισαι καλα
τηλεφωνο σηκωνει μετα τις 615 τα απογευματα.Πρωι κανονικα
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

μου αρεσουν οι audio magic σου.Με λιγη τυχη (ή και πολλη) παω για το ρακ της.(hepta)
Και θα στειλω το μεγαλο της exelixis
 

Μηνύματα
4.012
Reaction score
3.860
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Καλό μήνα υπέροχε τεχνήτα!!

Το πρόβλημα είναι σαφές κ με πιστημονική εξήγησισ:

ΜΑΤΙ αγόρι μου..
σε γλώσσοφάγαμε όλοι δώ μέσα!!:138:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.982
Reaction score
55.243
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Καλό μήνα υπέροχε τεχνήτα!!
Το πρόβλημα είναι σαφές κ με πιστημονική εξήγησισ:
ΜΑΤΙ αγόρι μου..
σε γλώσσοφάγαμε όλοι δώ μέσα!!:138:
ΑΥΤΙ κι ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΗ ΟΥΣΙΑ θα έλεγα...Οτιδήποτε δεν ελέγχουμε κακώς το καταλογίζουμε στην επίδραση ΄΄βασκανίας΄΄...:612:
Καλό μας μήνα κατά τ'άλλα...
 

Μηνύματα
2.477
Reaction score
1.755
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Βλάση μη βιάζεσαι.

Αν είχε καιρό να παίξει ο ενισχυτής θέλει να μείνει στο ρεύμα για 2-3 μέρες.

Στα μεσουψηλά σου ακούγεται οκ?

Καθάρισε και σφίξε καλά τα καλώδια. Άστο να παίζει και φύγε.

Το έχω πάθει κι εγώ με τα Chario και τον Coda model 11.
Όταν είχαν να παίξουν μήνες έκαναν 2-3 μέρες για να έρθουν στα ίσα.


Χαλαράάάάάάάάάάάάάάάάάάά.....
 

Μηνύματα
1.877
Reaction score
10
Re: Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Βλάση μη βιάζεσαι.

Αν είχε καιρό να παίξει ο ενισχυτής θέλει να μείνει στο ρεύμα για 2-3 μέρες.

Στα μεσουψηλά σου ακούγεται οκ?

Καθάρισε και σφίξε καλά τα καλώδια. Άστο να παίζει και φύγε.

Το έχω πάθει κι εγώ με τα Chario και τον Coda model 11.
Όταν είχαν να παίξουν μήνες έκαναν 2-3 μέρες για να έρθουν στα ίσα.


Χαλαράάάάάάάάάάάάάάάάάάά.....
Πολύ σωστό αυτό!!! Πόσο καιρό είχε να παίξει μπάλα?
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.982
Reaction score
55.243
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Και τωρα ΤΕΡΜΑ Η ΠΛΑΚΑ
Ας ποσταρουν οσοι εχουν κατι να πουν για το mismatch.
Παρακαλουνται οι "συνηθεις υποπτοι"να βοηθησουν η να εξηγησουν γιατι συμβαινει οτι συμβαινει.
Παρα πολυ κοσμος εδω μεσα αβανταρισε την αγορα αλλα κανεις δεν εθεσε ττην πιθανοτητα της μη συνεργασιας.Δηλαδη μονο στον Βλασση εκατσε η στραβη?Οπουδηποτε αλλου ο ενισχυτης παιζει αερα?Η απλα το ονομα και μονο ειναι συνωνυμο της πχιοτητας και των απεραντων ΒΑΤ και ΑΜΠΕΡ.
Για να μαθαινουμε και οι νεωτεροι δηλαδη
Θα μπορούσε κάποιος να το δει όπως η κίνηση Σάλλα με την εξαγορά των τραπεζών...Σε τιμή ευκαιρίας αναμένεται ν'αποκτήσεις ένα ΄΄πακέτο΄΄ που συνεπάγεται αυξημένο ΄΄όγκο΄΄ εργασιών,περιέχει σίγουρα ΄΄φιλέτα΄΄,αλλά θα πρέπει να επωμιστείς και ορισμένα ΄΄σακατηλίκια΄΄...Είσαι σίγουρος ότι όγκος των ακουστικών ειδώλων θα είναι το ίδιο εκτεταμένος και ΄΄φευγάτος΄΄ στο δικό σου χώρο γιά τον οποίο αναφέρεις ότι είναι περισσότερο φροντισμένος ακουστικά;Πόσο διαφέρουν μεταξύ τους οι δύο χώροι ως προς τις πλάγιες ανακλάσεις;
Εφόσον τα χρήματα δεν πρόκειται να σου ΄΄λείψουν΄΄ από κάποιον άλλο τομέα,αξίζει να γευτείς την ενοχική απόλαυση του να τροφοδοτείς με υψηλά βατ και ρεύματα τα B&W.Να είσαι πάντα προετοιμασμένος βέβαια γιά την περίπτωση να ΄΄ψήνεσαι΄΄ ξανά εντός ενός χρόνου από τη στιγμή που θα κάνεις την κίνηση...
Δεν θεωρώ ότι στοιχειοθετείται ουδεμία απαίτηση ή παράκληση εξήγησης του τελικού πορίσματος...
Από τη στιγμή που διακυβεύονται τα χρήματα σε συνδυασμό με την ακουστική αντίληψη ενός άλλου,γιά ποιό λόγο κάποιος να τον αποτρέψει ανοιχτά από τη δοκιμή μιάς συσκευής χαρακτηριζόμενος στη συνείδηση των υπολοίπων ως ΄΄ζηλόφθονος΄΄ εκ του μη όντος;
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

αστο να παιξη το μηχανακι δυο τρεις μερες βλαση.

αν ειναι θεμα χαμηλης εξοδου του προ καπου πανω απο τη μεση του volume η

παραπανω πρεπη να ξυπναη το τερας.
 

Μηνύματα
1.597
Reaction score
6
Ποια ειναι η αντισταση εξοδου του προενισχυτη? και ποια η αντισταση εισοδου του τελικου?


η 2,7 volts ευαισθησια εισοδου του τελικου ειναι λιγο μεγαλη...αναισθητη για τον προ.
Τι ευαισθησια και αντισταση εχει ο προτεινομενος τελικος της ιδιας εταιρειας?

Ολα τα γνωστα και σοβαρα μηχανηματα σημερα ειναι καλα. Απλα γινονται κακοι συνδυασμοι καλων μηχανηματων που δεν περιμενουμε οτι δε θα παιζουν. Αλλα αυτο συμβαινει τις περισσοτερες φορες...δυστυχως και στεναχωρει πολυ τους ιδιοκτητες τους οπως το φιλο μας τον Βλασσαρα.:122: που εκανε οτι καλυτερο μπορουσε για να καταφερει να εχει ακομα καλυτερο ηχο. Απλα δεν του ''εκατσε''.

Βλαση μη στεναχωριεσαι ρε φιλε. Αυτα συμβαινουν και στα καλυτερα σπιτια. Δεν εισαι ο μονος.ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ''εκατσε'' η συνταγη.
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Προς Bhutia
Δεν ειχα δει το ποσταρισμα σου αλλα οτι εγραψα εχει να κανει με την ασυμβατοτητα στις ευαισθησιες εισοδου-εξοδου προ και τελικου.Το πως ακουγεται το μηχανημα σε διαφορετικους χωρους με διαφορετικα συνοδα μηχανηματα απολυτα κατανοητο και αποδεκτο.
Προς Back
Του λειπει περιπου αλλη τοση ταση εξοδου απο τον προ.Αυτο ειναι δυνατον να διορθωθει (η καλυτερα να καλυφθει) με φουλ εξοδο του προ?Δηλαδη σε χαμηλοτερες σταθμες δεν θα χανει κατι?
Και επισης την λογικη αστο να παιξει 2-3 ημερες πρωτα και μετα κρινεις που κολλαει?
Το μηχανημα εχει παιξει τις ωρες του.Δεν το ξεπαρθενεψε ο Βλασσης
Μην το κανουμε σαν το γνωστο ανεκδοτο.."α ρε κουστουμια ο σακατης.."
 


Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Οι προενισχυτες της KRELL εχουν αντισταση εξοδου απο 6 - 12 Ohm.
Αντιθετα οι λαμπατοι εχουν συνηθως 600 και πολλες φορες παραπανω.

Ο Perreaux εχει στην εισοδο του τελεστικο, απο την αλλη ο KRELL θελει ρευματακι στην εισοδο του...

Οι διαφορες ειναι μεγαλες....
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.240
Reaction score
20.986
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Υφάρχει πουθενά το σχεδιάκι αυτουνού του modwright?
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Προς Bhutia
Δεν ειχα δει το ποσταρισμα σου αλλα οτι εγραψα εχει να κανει με την ασυμβατοτητα στις ευαισθησιες εισοδου-εξοδου προ και τελικου.Το πως ακουγεται το μηχανημα σε διαφορετικους χωρους με διαφορετικα συνοδα μηχανηματα απολυτα κατανοητο και αποδεκτο.
Προς Back
Του λειπει περιπου αλλη τοση ταση εξοδου απο τον προ.Αυτο ειναι δυνατον να διορθωθει (η καλυτερα να καλυφθει) με φουλ εξοδο του προ?Δηλαδη σε χαμηλοτερες σταθμες δεν θα χανει κατι?
Και επισης την λογικη αστο να παιξει 2-3 ημερες πρωτα και μετα κρινεις που κολλαει?
Το μηχανημα εχει παιξει τις ωρες του.Δεν το ξεπαρθενεψε ο Βλασσης
Μην το κανουμε σαν το γνωστο ανεκδοτο.."α ρε κουστουμια ο σακατης.."
μανο οχι δεν ειναι δυνατον να διορθωθη αλλα μπορει να βγει μια ακρη.

οσο για τις δυο τρεις μερες νομιζω οτι ο ενισχυτης ειναι καινουργιος αλλα και να μην ειναι αν καθεται καιρο οι ηλεκτρολυτικοι θελουν λιγο να δουλεψουν.

η αληθεια παντως ειναι οτι δεν περιμενω να αλλαξουν πολλα

με τις δυο τρεις μερες.

μονο με αλλο προ.

βλαση η πηγη σου δεν εχει volume να δοκιμασεις κατευθειαν;
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.739
Reaction score
7.534
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

O τελικος ειναι ανοιχτος απο χθες και εχει παιξει αρκετες ωρες.

Εκανα δοκιμη με αλλον προ και τα ρεστα και τα γνωστα ρευματα του Κρελλ βγηκαν στον αερα........αφηστε το παιδες....ειναι καθαρα θεμα ματσινγκ....

Αν ειναι να ξοδεψω χρηματα για να παρω καινουριο τελικο και να αλλαξω και τον προ που εχω...δεν παιζει!!!!!

Οταν δυναμωνω απο το 1-10 και το βαζω στο 7 ακουγεται καθαρα οτι το θεριο ξυπναει ,σε φυσιολογικη ομως ενταση δηλαδη γυρω στο 3-4 μενει σε ληθαργο....

Παιδακια ολα οκ........
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.237
Μηνύματα
2.893.129
Members
38.009
Νεότερο μέλος
Efthymios
Top