Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1,Duo


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.613
Reaction score
95.028
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Βρε τους φάγατε τους ανθρώπους!:142:
Σα να πήραν μπρος μoυ φαίνεται τελικά!Κάντε λίγο υπομονή ακόμη!:)
Πόση ακόμα ρε Λεώ? Πάντως έτσι και μου ζητηθεί να συμπληρώσω την ελληνική μετάφραση στα μενού των Dune, θα πάρουν... καταλαβαίνετε τι! Αν δεν φτιάξουν τους υπότιτλους, μενού δεν βλέπουν που να χτυπάνε τον κWλο τους.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.613
Reaction score
95.028
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Τι δι@ολο, με μία μπύρα και βλέπω διπλά τα μηνύματα του Γιάννη; :119:
Αν έχεις πιεί κρασί πριν, το αλκοόλ δρα αθροιστικά. :136:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Πόση ακόμα ρε Λεώ? Πάντως έτσι και μου ζητηθεί να συμπληρώσω την ελληνική μετάφραση στα μενού των Dune, θα πάρουν... καταλαβαίνετε τι! Αν δεν φτιάξουν τους υπότιτλους, μενού δεν βλέπουν που να χτυπάνε τον κWλο τους.
Σκασε και μετάφραζε!:116:

Γιατί αλλιώς θα το κάνω…εγώ!:142:
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Σα να πήραν μπρος μoυ φαίνεται τελικά!Κάντε λίγο υπομονή ακόμη!:)
Τωρα πηραν μπρος μετα απο σχεδον δυο χρονια;

 
Last edited by a moderator:

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.613
Reaction score
95.028
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Σκασε και μετάφραζε!:116:

Γιατί αλλιώς θα το κάνω…εγώ!:142:
Καλό κουράγιο! Και ό,τι χρειαστείς......μην πάρεις τηλέφωνο. :136:
 


L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Δεν κανετε και καμια μεταφραση τα Ρωσικα στα Ελληνικα η εστω στα Αγγλικα;

Σου δινει την αισθηση το νεο Firmware οτι δεν το εχουν φτιαξει ανθρωποι μεσα στην HDi αλλα Ρωσοι.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.613
Reaction score
95.028
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Προφανώς η ρωσική αγορά είναι αυτή που απασχολεί σχεδόν αποκλειστικά την hdi. Όσο για τους υπόλοιπους, ας πάμε για κούρεμα...
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Έγραφα μια ώρα και χάθηκαν..
Το resume..
A300 μαζι με το dune φτιάχνουν ένα πολυ καλο mp..οτι δεν παιζει το a300 το παιζει το πιο ωριμο dune...Μονή έλλειψη το AirPlay που ουσιαστικά καταργεί με κομψο και ευχρηστο τροπο όλα τα ηλίθια apps που βάζουν στα mp..

Το πιο βασικό μειονέκτημα, που αναφερει και ο Γιαννης, των dune πάλι δεν το έβαλαν...την ευχρηστια και ευκολία όπως το a300 και το boxee (με το AirPlay) και το αυτοματο κατεβασμα υποτιλων και πληροφοριων για την ταινια μάλλον δεν θα την αποκτήσουν ποτε τα dune..
 

Μηνύματα
1.211
Reaction score
995
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Εβαλα το νεο firmware σε SMART H1...στο YOUTUBE που εβαλαν παω να κανω search με το παρακατω πληκτρολογιο Dune HD Qwerty



....και δεν παίρνει τα γραμματα απο το πληκτρολογιο !!! :104: μονο του εικονικου πληκτρολογιου δουλευουν...

Επισης ο Browser απλα ΔΕΝ μου ανοιγει καθολου...
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Βρηκα τροπο να διχνουν σωστα οι υποτιτλοι στα 3D
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Για δώσε λεπτομέρειες Λευτέρη,θα ενδιαφέρει αρκετό κόσμο!:615:
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Ολα στο πιατο τα θελετε! :105:

Λοιπον υποτιτλους φτιαχνουμε κανονικα με το γνωστο 3D-Subtitler και μπορουμε να φτιαξουμε και διαφορετικους οπως πχ να εχουν βαθος να ειναι εξω και να βαλουμε περισσοτερους απο εναν υποτιτλο σε μια ταινια.

Μετα ολα αυτα μαζι με την ταινια τα βαζουμε στο tsMuxeR και φτιαχνουμε blu-ray disk

Στο MAX παιζει μια χαρα χωρις να χανει διαλογους οπως χανει αν το κανεις με το Mkvmerge

Μοναδικο προβλημα (ναι υπαρχουν και προβληματα παντα ειπαμε ειμαστε beta tester) ειναι οτι αν η ταινια δεν εχει καδρο 16:9 και εχει μπαρες πανω κατω σβηνει τις μπαρες και την ξεχειλωνει.

Ισως η λυση ειναι στις ρυθμισεις του tsMuxeR γιατι στους υποτιτλους εχει την επιλογη size as primary video και αλλες επιλογες οπως 1920Χ1080 και εγω το ειχα βαλει as primary video τωρα κανω τεστ 1920Χ1080
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Λευτέρη ευχαριστούμε,χρήσιμο το post για όσους έχουν 3D tv ή προβολέα!
Εγώ δεν έχω,οπότε δεν μπορώ να εκφράσω άποψη επί του θέματος!:203:
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Υποψιν μας φτιαχνει δυο φακελους τον BDMV & CERTIFICATE αυτους θα πρεπει να τους βαλουμε σε εναν φακελο με το ονομα της ταινιας και οχι χυμα μεσα στον σκληρο μας μαζι με αλλες ταινιες!

Το CERTIFICATE εγω δεν το εβαλα και δεν ειχε προβλημα η τιανια επεξε κανονικα.

Λεωνιδα και εγω που εχω την 50GT30 δεν εχω παρει γυαλια ακομα και βλεπω να αργω να παρω λογω οικονομικου.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Και πως βλέπεις τα 3D με τους υπότιτλους τότε?
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Αν βαλεις 3D ταινια η μαλλον sbs η τηλεοραση σου γραφει οτι βρεθηκε σημα 3D και να πατησεις το 3D στο κοντρολ για να σου ενωσει τα δυο καδρα. Αν εχεις srt και δεν ενωσεις τα καδρα διαβαζεις κανονικα τι γραφει αλλα οταν τα ενωσεις σπανε στις ακρες τα γραμματα σαν να χωριςζεις την προταση στην μεση ενω τωρα μια χαρα.

Μου ειχε φερει φιλος τα δικα του γυαλια και καναμε δοκιμες με τον τροπο του 3D-Subtitler και μετα ενωση με το mkvmerge.

Ξεχασα να γραψω ποιο πανω οτι με το 3D-Subtitler φτιαχνουμε sup (blu-ray) και οχι idx/sub
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Οχι εβαλα και 1920Χ1080 και παλι εχει προβλημα στις ταινιες που δεν εχουν κανονικο καδρο 1:78 και εχουν μπαρες πανω κατω.

Ισως η μονη λυση ειναι με καποιο προγραμμα στο αρχικο βιντεο πριν βαλουμε υποτιτλους μεσα να προσθεσουμε μπαρες μαυρες για να γινει σωστη η αναλογια.
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Εχει μια επιλογη στο tsMuxeR στην καρτελα Blu-ray την Add blank playlist for cropped video και ειναι τσεκαρισμενη λετε αυτο να κανει την ζημια και να ξεχειλωνει την εικονα και εκει που κανονικα εχει μπαρες πανω κατω η ταινια αυτο τις βγαζει και χαλαει το ratio?

Μια χαρα δεν ημασταν με το 16:9 ποιος βλακας εβγαλε το 21:9 και εχουμε τις μπαρες :122:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.106
Μηνύματα
2.888.799
Members
37.990
Νεότερο μέλος
vproadie
Top