Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Μηνύματα
4.219
Reaction score
2.248
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Όταν τα φτιάξω θα στα φέρω μαζί με ένα κουτί χαρτομάντηλα .
Θα τα χρειαστείς οπωσδήποτε .
Σε κουτί από χαρτομάντηλα θα τα βάλεις? :roflmao:
 

Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Παντως Γιωργο, αυτος ο ncore θα ηταν πραγματι ιδανικος για τα ηχεια σου και για τον χωρο σου.
 

Μηνύματα
4.219
Reaction score
2.248
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Το ξέρω Κώστα. Από προχτές που άνοιξε το νήμα το σκέφτομαι.
2 μοντούλια μέσα στα κουτιά για τα γούφερ και ο τελικός ως έχει για τις μεμβράνες.

Οταν τα φτιάξει ο Εμμανουήλ ίσως τα φέρει από εδώ να το δούμε
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.468
Reaction score
27.203
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Ρε Delaποτέτοιε:geek:.......τρία πράγματα συμβαίνουν

1)δεν ακούς καλά και τα έργα που βλέπεις δεν καταλαβαίνεις το νόημα τους

2)έχεις χρόνια Onkyτιδα

3)αρνείσαι οτι η τεχνολογία δεν προχωράει σαν τον κάβουρα(προς τα πίσω)

Τα μηχανάκια που άκουσες είναι έτη φωτός μπροστά από τις σχεδιάσεις του προηγούμενου αιώνα.
Αναπαράγουν αβίαστα μουσική όπως είναι γραμμένη.Δεν προσθέτουν και δεν αφαιρούν τίποτα.Αναδεικνύουν με τον πιό παραστατικό τρόπο τις αδυναμίες του όποιου συστήματος η χώρου.
Μετά έχεις πάμπολλους τρόπους να χαλάσεις τον ήχο σου προσπαθώντας να αναπαράξεις το αληθινό γεγονός .
Δεν είναι φάρμακο,δεν είναι υποχρεωτικά,δεν χαϊδεύουν αυτιά και νοοτροπίες,πολλώ μάλλον απόψεις περί σωστού ήχου .

:drinks:

Ωχ ο Μάνος ξεσπάθωσε.
Καλά λεβέντη μου μην εξάπτεσαι, δεν συντρέχει ιδιαίτερος λόγος.Ούτε ο μπρούνος να ήσουν . Ασε που αυτός θα ήταν πιο πράος.Εντάξει ο delamoτέτοιος (sorry delamostre)εξέφρασε μια άποψη.Μην τον πυροβολάς στο μέτρο.
Οσο για την τεχνολογία στα ενισχυτικά , είμαι πεπεισμένος οτι δεν έχει προχωρήσει και τόσο πολύ.
Υπάρχουν και άλλα μηχνήματα που αναπαράγουν οτι είναι γραμμένο μέσα στο μουσικό κομάτι , ο,τι και αν είναι αυτό. Δεν το κάνουν μόνο τα ncore βέβαια , ούτε μόνο τα ονκυο, η τα krell, ή δεν ξέρω γω τι άλλο. Οσο για τις αδυναμίες του συστήματος πρώτα απο όλους τις αναδικνύει ο χώρος με τα ηχεία.
Μη σου πω μόνο ο χώρος. Τα υπόλοιπα είναι νάχαμε να λέγαμε.
 


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Πες τα ρε Σταμάτη, τα δικά μου ακούν όλοι αυτοί ή άλλα;
Εεεε μα γειά σου ρε Νικόλα!
Κι εγώ αυτό αναρωτιέμαι...:biggrin:


Ρε Delaποτέτοιε:geek:.......τρία πράγματα συμβαίνουν

1)δεν ακούς καλά και τα έργα που βλέπεις δεν καταλαβαίνεις το νόημα τους
Τώρα αυτό το συμπέρασμα το έβγαλες στο χωρίο που μένεις, με τόσα χιλιόμετρα απόσταση που μας χωρίζει?
Θα πρέπει να είσαι πολύ οξυδερκής και διορατικός για να καταλαβαίνεις το νόημα που εγώ δεν μπορώ να καταλάβω κατ' εσέ...

2)έχεις χρόνια Onkyτιδα
Μάλλον ενοχλήσαι που αρκείται κάποιος σε υπαρκτές εταιρίες και όχι σε ντιούηδες ως δείχνεις...
Περί ορέξεως κολοκυθόπις..

3)αρνείσαι οτι η τεχνολογία δεν προχωράει σαν τον κάβουρα(προς τα πίσω)
Δεν αρνήθηκα ποτέ κάτι νέο... Απλά εγώ βλέπω τη μουσικη και άλλοι βλέπουν την τεχνολογία.
Εσύ ακούς τεχνολογία ή μουσική με τις τρεις κεφαλές του πικάπ σου?:biggrin:

Τα μηχανάκια που άκουσες είναι έτη φωτός μπροστά από τις σχεδιάσεις του προηγούμενου αιώνα.
Καλά ...μην είσαι και τόσο υπερβολικός.
Φράσεις τέτοιου τύπου, κάνουν τους αναγνώστες να θεωρήσουν ότι θα ακούσουν το μαθουσάλα γκουρού σχεδιαστή, που θα ταπώσει έναν Pass, έναν Levinson ή έναν Krell.
Χαλάρωσε λίγο.. η απόλαυση έρχεται με το άκουσμα όχι με τα λόγια.
Εγώ φίλε μου Μάνο δεν πείστηκα για την τελειότητά του, καθώς είχε μεμπτά σημεία.

Σίγουρα όμως απ' αυτό που έχεις, το νέο είναι κλάσεις καλύτερο.
Απλά μέχρι σήμερα άκουγες μάλλον κάτι εκτός πραγματικότητας και βλέπεις πλέον τις διαφορές.
 


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Ξέρω κι εγώ?
Δεν μπορώ να κατανοήσω γιατί τσιτώνουν ορισμένοι εδώ μέσα...
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Σε κουτί από χαρτομάντηλα θα τα βάλεις? :roflmao:
Γιωργη τα χαρτομαντηλα θα τα κρατησεις εσυ.......καιρος να δοκιμασεις κατι αλλο στο συστημα σου........εχει δικιο και ο Κωστας γιαυτα που σου γραφει!!!!!
κατι θα ξερει για να στο γραφει!!!!!!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Ωχ ο Μάνος ξεσπάθωσε.
Καλά λεβέντη μου μην εξάπτεσαι, δεν συντρέχει ιδιαίτερος λόγος.Ούτε ο μπρούνος να ήσουν . Ασε που αυτός θα ήταν πιο πράος.Εντάξει ο delamoτέτοιος (sorry delamostre)εξέφρασε μια άποψη.Μην τον πυροβολάς στο μέτρο.
Οσο για την τεχνολογία στα ενισχυτικά , είμαι πεπεισμένος οτι δεν έχει προχωρήσει και τόσο πολύ.
Υπάρχουν και άλλα μηχνήματα που αναπαράγουν οτι είναι γραμμένο μέσα στο μουσικό κομάτι , ο,τι και αν είναι αυτό. Δεν το κάνουν μόνο τα ncore βέβαια , ούτε μόνο τα ονκυο, η τα krell, ή δεν ξέρω γω τι άλλο. Οσο για τις αδυναμίες του συστήματος πρώτα απο όλους τις αναδικνύει ο χώρος με τα ηχεία.
Μη σου πω μόνο ο χώρος. Τα υπόλοιπα είναι νάχαμε να λέγαμε.
τα Sansui δεν εβαλλες και ανησυχω.....βρε!!!!!!
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.468
Reaction score
27.203
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Αστα μάναμ αυτά είναι εκτός συναγωνισμού.
Εξ άλλου δεν έχουν sansui οι δυο τύποι που συζητάνε , και άρα δεν τα αφορά το θέμα.
Αλλά αμα θες όταν θα έρθει το εργαλείο , πολύ ευχαρίστως να τα δοκιμάσουμε.:biggrin:
 

Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

τα Sansui δεν εβαλλες και ανησυχω.....βρε!!!!!!
Ειναι μεσα στο "δεν ξέρω γω τι άλλο" :laugh:

Το θεμα μας ειναι οτι στο Μανο, ακουστηκαν καλυτερα απο τον δικο του, σε συγκεκριμενο χωρο με συγκεκριμενα συνοδα.

Τουτο, κατ' αρχην σημαινει οτι ο Μανος θα ακουσει καλυτερα με τα ncore.
Ταυτοχρονα, δεν ειναι σιγουρο οτι θα ακουστουν καλυτερα σε αλλα υπαρχοντα setup η χωρους. Εκει χρειαζεται δοκιμη.

Η λεξη καλυτερα, εχει να κανει οχι με τις μετρησεις, αλλα με αυτο που ο ακροατης θα αιστανθει οτι ευχαριστιεται.

Οσες και να ειναι οι αρετες αυτων των τεχνολογιων, δεν νομιζω οτι ξαφνικα ολοι θα σταματησουν να κατασκευαζουν συμβατικα μηχανακια, ουτε ολοι θα σταματησουν να τα αγοραζουν.
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Σταματη.....γιατι ρε φιλε τετοιο γυρισμα και σταυρωμα απεναντι στον Μανωλη?

Με τι βρε συ παρεξηγηθηκες τοσο που του την βγαινεις ετσι επιθετικα θα ελεγα?

Ρε σεις .....δεν χαλαρωνουμε λεω εγω λιγο?
τι ζορια ειναι αυτα?τιποτα ξενακια ειμαστε μεταξυ μας και την ψαχνουμε για τσαμπουκαδες και μαγκιες?

και τελος παντων αφηστε να γραφτει και τιποτα διαφορετικο απο τα τετριμμενα που μας εχουν πλασσαρει τοσα χρονια και τα ειχαμε εικονισμα......ημαρτον ρε παιδες!!!!!!!!


Ξεκινησε το θεμα με την Metric και πολλοι λυσσαξατε,τωρα με τα Ncore αρχιζουμε μια απο τα ιδια......δηλαδη τι ρε σεις δεν παιζει τιποτα καινουριο ?τα vintage και οι παρελθοντικες σχεδιασεις ειναι το pure audio για σας και τα υπολοιπα ειναι μουφες?
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Είδες να μιλήσω πουθενά για vintage??
Είδες να εκφέρω άποψη γι αυτό που άκουσα χθες?

[FONT=&amp]Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς Βλάσση ειλικρινά..
Ο Μάνος έκανε μια κατά μέτωπο νύξη και του απάντησα.[/FONT]
Απλά πράματα... δράση αντίδραση.:rolleyes:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Λιγο πιο χαλαρα δεν γινεται??????
Χαλαρά είμαστε .
Την κρίση του Σταμάτη την χρησιμοποίησα σαν αφορμή για να δείξω (κατά την γνώμη μου) μια νοοτροπία η ακουστική συνήθεια.
Έχουμε μεγαλώσει με τους μύθους των Krell,McCormack,Mark Levinson ,Pass,κλπ κλπ κλπ .
Μηχανές μεγαλόπρεπες,πάνβαρες και πανάκριβες .
Δεν ακούμε με τα αυτιά μας αλλά και με τα μάτια μας και με τις πεποιθήσεις μας.Όποιος το αρνείται αυτό απλά εθελοτυφλεί.
Το συγκεκριμμένο κλαστήρι αν ήταν σε μεγάλο κουτί με 48 κιλά βάρος και είχε υπογραφή Pass θα έπαιζε-ακουγότανε διαφορετικά.
Δεν χρειάζεται κουρτίνα γι αυτό που λέω.Κολοσσοί όπως η Harman το έχουν κάνει .Τα ίδια μηχανήματα όταν αποκαλύφθηκε η ταυτότητα τους διπλασίασαν το σκορ τους.
Ελεύθερη αγορά είμαστε,κανένα δεν κλέβουμε,τα σκορπάμε όπως γουστάρουμε.
Ζητώ δημόσια συγγνώμη απο τον φίλο μου Delamostre (Σταμάτη) για το καυστικό του ποσταρίσματος μου.Δεν είχα κατ'ουδένα τρόπο σκοπό να τον στοχοποιήσω η να τον προσβάλλω.Απλά είμαι ενθουσιασμένος με αυτά τα μηχανάκια και το παράκανα .
Δεν αναιρώ όμως τίποτα από την άποψη μου για τα μηχανήματα αυτά.
 

Μηνύματα
4.018
Reaction score
3.888
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

xρειάζεται λίγη προσοχή παραπάνω...να θυμάστε τον Παντελή όταν γράφετε και ΔΕΝ επιθυμείτε να την πείτε σε κάποιον:sneaky:, μικρά μου γουρουνάκια..άηντε φιλιά κ πάρτε κάνα τηλέφωνο μεταξύ σας!
 

Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Θα ηθελα λιγο να συζητησουμε αυτο που εμενα στο συστημα που το ακουσα μου φανηκε ως αδυναμια.

Η παρατηρηση μου ειναι οτι ενω στα κτυπηματα των τυμπανω και γενικα σε ρυθμικα κομματια το ακουσμα ηταν καταπληκτικο, σε κομματια που υπηρχε βαθυυυ χαμηλο, ακουστηκε να μην κατεβαινει τοσο πολυ - σε γνωστα κομματια και αφου η συγκριση των δυο ενισχυτικων το επιβεβαιωσε.
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Είδες να μιλήσω πουθενά για vintage??
Είδες να άποψη γι αυτό που άκουσα χθες?

[FONT=&amp]Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς Βλάσση ειλικρινά..
Ο Μάνος έκανε μια κατά μέτωπο νύξη και του απάντησα.[/FONT]
Απλά πράματα... δράση αντίδραση.
Απλά πράματα... δράση αντίδραση..........!!!!!!!!αστο τοτε....επιτρεψε μου να μην πω κατι αλλο...............
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Θα ηθελα λιγο να συζητησουμε αυτο που εμενα στο συστημα που το ακουσα μου φανηκε ως αδυναμια.

Η παρατηρηση μου ειναι οτι ενω στα κτυπηματα των τυμπανω και γενικα σε ρυθμικα κομματια το ακουσμα ηταν καταπληκτικο, σε κομματια που υπηρχε βαθυυυ χαμηλο, ακουστηκε να μην κατεβαινει τοσο πολυ - σε γνωστα κομματια και αφου η συγκριση των δυο ενισχυτικων το επιβεβαιωσε.
Ο ενισχυτης η μηπως το ηχειο η μηπως ακομα και ο χωρος σε καποιες συχνοτητες να φταιει?
 


Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.933
Μηνύματα
2.922.994
Members
38.112
Νεότερο μέλος
panos64
Top