Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Ταυτοχρονα, δεν ειναι σιγουρο οτι θα ακουστουν καλυτερα σε αλλα υπαρχοντα setup η χωρους.
Αν τα set up είναι με βαριά άποψη θα ακουστούν διαφορετικά.
Αν τα συνοδά είναι μέτρια θα ακουστούν πολύ πιό ευκρινώς τα λάθη τους.
Κατά την γνώμη μου πάντοτε
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

να σας πω......θα το ξενυχτησουμε και σημερα για να παραγγειλλω κανα σουβλακι η οχι?
πως το βλεπετε το θεμα?
 

Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Στον ιδιο χωρο με το ιδιο χωρο εγινε η συγκριση και εκει το ακουσα.

Σαφως θα μπορουσαν και να φταινε.
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Στον ιδιο χωρο με το ιδιο χωρο εγινε η συγκριση και εκει το ακουσα.

Σαφως θα μπορουσαν και να φταινε.
Με την τελευταια προταση με καλυψες νεε μου..........:sneaky:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

σε κομματια που υπηρχε βαθυυυ χαμηλο, ακουστηκε να μην κατεβαινει τοσο πολυ - σε γνωστα κομματια και αφου η συγκριση των δυο ενισχυτικων το επιβεβαιωσε.
Το οποίο βαθύ χαμηλό όφειλε να το αναπαράξει ένα 8ιντσο σε 38 λιτρα καμπίνα.
Και η ουρά που αφήνει ο άλλος ενισχυτής θεωρείται καλή απόδοση .
Τώρα με την εμπειρία σου επιτρέπονται τέτοιες επιπόλαιες κρίσεις ;
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Βγάζει οτι είναι κακόβουλη σελίδα πάλι
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Απλά πράματα... δράση αντίδραση..........!!!!!!!!αστο τοτε....επιτρεψε μου να μην πω κατι αλλο...............
Βλασσάρα μου καλώς δε θα αναφερθείς σε μια διαφωνία που έγινε μεταξύ εμένα και του Μάνου, που ούτως ή άλλως δεν υπάρχει πρόβλημα ανάμεσά μας.

Ο Μάνος ίσως με τον υπέρμετρο ενθουσιασμό του, ξέφυγε λίγο παραπάνω αναφερόμενος περιέργως σε μένα.
Θεωρώ φυσιολογική εξέλιξη μια απάντηση από μέρους μου, καθώς απεχθάνομαι την παθητική στάση αποδοχής απόψεων.
Οι κουβέντες σε μια συζήτηση μπορούν να ξεφύγουν μεταξύ φίλων. Γκόμενες δεν είμαστε..

Ας συνεχίσουμε λοιπόν χαλαρά και ώριμα να εκφέρουμε τις απόψεις μας.
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Χαλαρά σίγουρα.........:party:

για την ωριμότητα μας αμφιβάλλω πολύ
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Έχεις δίκιο ρε Μάνο!
Αφού έχουμε όλοι μας καταλήξει να συνδέουμε το στερεοφ"ο"νικό μας, με την προέκταση που προεξέχει στα αριστερά του καβάλου μας!:tongue:
 


Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Το οποίο βαθύ χαμηλό όφειλε να το αναπαράξει ένα 8ιντσο σε 38 λιτρα καμπίνα.
Και η ουρά που αφήνει ο άλλος ενισχυτής θεωρείται καλή απόδοση .
...επιτρέπονται τέτοιες επιπόλαιες κρίσεις ;
Βρε Μανο, δεν ειναι κριση, ειναι παρατηρηση, την οποια και ανεφερα.

Ασφαλως δεν περιμενω να ακουσω βαθυ χαμηλο απο ενα 8ιντζο (μεχρι εκει που φτανει ομως πρεπει να κατεβει), αναρωτιεμαι ομως...για την τοσο μεγαλη αποσβεση..

Αν βγαζει τοσο μεγαλες ουρες ο δικος σου, τοτε τι να πω............ξερω εναν καδο !!!
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.468
Reaction score
27.203
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Είπαμε ο΄καλύτερος πελάτης των κάδων είναι ο delamostre.:biggrin:
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Έχω στήσει καρτέρι στον κάδο σου, αλλά εσύ βρε κιαρατά δεν πετάς τίποτα από τις .."αρχαιολογίες σου"!:lolsign:

Την καλημέρα μου σε όλους!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.694
Reaction score
133.037
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Θα ηθελα λιγο να συζητησουμε αυτο που εμενα στο συστημα που το ακουσα μου φανηκε ως αδυναμια.

... σε κομματια που υπηρχε βαθυυυ χαμηλο, ακουστηκε να μην κατεβαινει τοσο πολυ - σε γνωστα κομματια και αφου η συγκριση των δυο ενισχυτικων το επιβεβαιωσε.
αντικειμενικά "κατεβαίνει" τραγικά πολύ, πιο πολύ από το πολύ, και λίγο παραπάνω (ανέτως).
αντικειμενικά, οκ?

το αν "ακούστηκε" να μη κατεβαίνει "τόσο πολύ", έχει πολλές ερμηνείες, μπορείς απλά να κάτσεις και να το σκεφτείς.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.694
Reaction score
133.037
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Οσες και να ειναι οι αρετες αυτων των τεχνολογιων, δεν νομιζω οτι ξαφνικα ολοι θα σταματησουν να κατασκευαζουν συμβατικα μηχανακια, ουτε ολοι θα σταματησουν να τα αγοραζουν.
εννοείται.

δατς λάιφ.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.694
Reaction score
133.037
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Καλά ...μην είσαι και τόσο υπερβολικός. Φράσεις τέτοιου τύπου, κάνουν τους αναγνώστες να θεωρήσουν ότι θα ακούσουν το μαθουσάλα γκουρού σχεδιαστή, που θα ταπώσει έναν Pass, έναν Levinson ή έναν Krell.
δεν αμφιβάλλω καθόλου και δεν είναι "υπερβολικό". ίσα ίσα, είναι απολύτως βέβαιο πως τα ενκορ ταπώνουν ανέτως ο,τιδήποτε, ανεξαρτήτως κοστολογίου.ταυτόχρονα, ο μπρούνος, όταν μιλάει, οι υπόλοιποι ΟΛΟΙ ήδη στέκονται προσ-χή. δε ξέρω αν το αντιλήφθηκες δηλαδή...
Εγώ φίλε μου Μάνο δεν πείστηκα για την τελειότητά του, καθώς είχε μεμπτά σημεία.
αν χρειάζεται να "πειστείς", ήδη ασχολείσαι με κάτι που δεν είναι για σένα. τα δε "μεμπτά σημεία" που ανακάλυψες με κάποια ακρόαση (προφανώς), κάνε μου τη χάρη να μη μας τα πεις. (σα "χάρη" το ζητάω, οκ?). Αντιθέτως, αν ανακάλυψες "μεμπτά σημεία" σε τεχνικά θέματα που αφορούν τα ενκορ, θα παρακαλούσα θερμά για την ενημέρωσή μας.
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Οι DIY με ncore +SMPS600 εννοείται .Κάποια παιδιά έχουν αγοράσει και διαφορετικά τροφοδοτικά από Ιταλία αλλά δεν έχουν στηθεί ακόμα μηχανάκια .
Το 1200 δεν ξέρω ποσοι το έχουν χρησιμοποιήσει.
Υποθέτω οτι αν χρησιμοποιηθούν διαφορετικές τροφοδοσίες θα υπάρχουν κάποιες διαφορές.
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

....τα δε "μεμπτά σημεία" που ανακάλυψες με κάποια ακρόαση
Κώστα,
για τον απλό ακροατή αυτό έχει σημασία όμως .Αν εν τέλει του αρέσει αυτό που ακούει.
Η υποκειμενική κρίση θα παίξει τον ρόλο της στην πορεία ενός προϊόντος στην αγορά.
Το πως θα προσεγγίσει ο ακροατής μια συσκευή είναι μιά διαδικασία .
Αλλάζοντας σπίτι μου τα καλώδια ηχείων είχαμε σαφή διαφοροποίηση .Με κάποιο interconnect πιθανόν να είχαμε άλλη .Με μονο σχεδίαση και 20 εκ καλώδιο ;
Αρά κάποιος ακροατής πιθανόν να ακούσει κάποιο setup και να μην του αρέσει.Δεν είναι αυτονόητο το που θα αποδώσει ευθύνες για τον "κακό ήχο ".
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.694
Reaction score
133.037
Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Υποθέτω οτι αν χρησιμοποιηθούν διαφορετικές τροφοδοσίες θα υπάρχουν κάποιες διαφορές.
όχι, καμιά διαφορά. ψυχολογικό είναι. εγώ λέω πάρε την πιο φτηνή τροφοδοσία.

Κώστα,
για τον απλό ακροατή αυτό έχει σημασία όμως .Αν εν τέλει του αρέσει αυτό που ακούει.
Η υποκειμενική κρίση θα παίξει τον ρόλο της στην πορεία ενός προϊόντος στην αγορά.
Το πως θα προσεγγίσει ο ακροατής μια συσκευή είναι μιά διαδικασία .
Αλλάζοντας σπίτι μου τα καλώδια ηχείων είχαμε σαφή διαφοροποίηση .Με κάποιο interconnect πιθανόν να είχαμε άλλη .Με μονο σχεδίαση και 20 εκ καλώδιο ;
Αρά κάποιος ακροατής πιθανόν να ακούσει κάποιο setup και να μην του αρέσει.Δεν είναι αυτονόητο το που θα αποδώσει ευθύνες για τον "κακό ήχο ".
Αγάπη μου καλή, αν αυτός που πάει να αγοράσει ενκορ το κάνει στο ψάξιμό του για το τι του "αρέσει" στο αυτί του περισσότερο, έχει ήδη κάνει λάθος επιλογή.

είναι λάθος ο τρόπος σκέψης.

δε πας να αγοράσεις κλέιν χάμελ (όπως θα πήγανε ο μακαρίτης ο RDoherty) επειδή τα άκουσες και σου άρεσε περσσότρο από κάποιο άλλο. Ούτε με τη μέτρικ δεν ισχύει αυτό, και σου πάω και στοίχημα πως ο RDoherty την είχε πάρει τη μέτρικ χωρίς να την ακούσει..

άκουσον άκουσον, "γουρούνι στο σακί"...

(βέβαια, αυτά λέω και γω εδώ και μια 10-ετία...)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.933
Μηνύματα
2.922.994
Members
38.112
Νεότερο μέλος
panos64
Top