Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.


m1ts0s

News poster
Editor
Μηνύματα
2.332
Reaction score
3.636
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Τα άτομα που δεν τους άρεσαν τα ncore πόσο σίγουρα είναι ότι έχουν τέλειο ακουστικά χώρο ώστε να φτάσουν με pinpoint ακρίβεια στο συμπέρασμα ότι το πρόβλημα είναι του ενισχυτή? (το ότι άλλος ενισχυτής παίζει καλύτερα από τον ncore στον ίδιο μη ιδανικό χώρο είναι ανάξιο αναφοράς IMO)
 

Μηνύματα
1.221
Reaction score
1.750
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Καταρχην να ζητησω συγνωμη γιατι σιγουρα με παρεξηγησατε. Ειδικοτερα στον Κωστα ο οποιος αναστατωθηκε χωρις να εχω τετοια προθεση.
Λοιπον για να καταλαβω... Σου αρεσουν τα απολυτα στουντιακα μονιτορ, που δεν φτιασιδωνουν τιποτα, αλλα ομως δεν σου αρεσουν οι απολυτοι τελικοι για να τα οδηγησουν.
Δηλαδη ανοστιζει η συνταγη και συνεχιζουμε κατα τα γνωστα μας, να ταιριαζουμε χρωματα, γευσεις, ξυγκια, ζουμια, κτλ. Κοιταξε... κι εγω παλευω με οτι ξερω, ομως θα πρεπει να κρατησουμε και μια αμφιβολια ... Μηπως ευθυνεται κατι αλλο στην αλυσιδα για καποια πραγματα που ακουσες. Αν σκεφτεις οτι το εστησες οχι με γνωμωνα να αναλυει τις εγγραφες, αλλα για να φερνει "την εικονα" (η οτιδηποτε αλλο) εκει που θελεις να ακουστει, τοτε ειναι πιθανο ο ncore να απορριπτει καποιο απο τα συνοδα. Με την εννοια οτι δεν τον αφηνει να εκφραστει.
Θα σε παρακαλεσω δε, την επομενη φορα, να μη βγαλεις το θηριο που κρυβεις μεσα σου μεσω pm . Δεν ειμαι υποχρεωμενος να ανεχομαι προσωπικες απειλες για την ακεραιατητα μου επειδη δεν εχεις μυαλο να καταλαβεις τι γραφω!
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

εγω βρε δεν τον εχω ακουσει!!!!!;;;;;;;;;;
Τάκη εγώ πάντως με τόση "μουσική" πείνασα!
Λέω να φάω κάτι...





...και να πιω μια μπυρίτσα που γουστάρω!:biggrin:

 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Τι ορίζει ένα σύστημα ως αδιαμφισβήτητο ;
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
895
Re: Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

(βεβαια μετρησεις δεν εχουμε δει πουθενα - αλλα δεν εχει σημασια)
Τι εννοείς; Έψαξες και δεν βρήκες ή απλά δε σου τις στείλανε σπίτι;
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.475
Reaction score
96.873
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Βεβαια υπαρχουν κι αυτοι που δεν το εχουν ακουσει αλλα σκιζουν τις καλτσες τους οτι ΔΕΝ παιζει...
...καποιοι ειπαν πως παιζει, χωρις να την ακουσουν.
Είναι τρελοί αυτοί οι hiendάδες! :headbang:
 

Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

(το ότι άλλος ενισχυτής παίζει καλύτερα από τον ncore στον ίδιο μη ιδανικό χώρο είναι ανάξιο αναφοράς IMO)
Αληθεια?
Εσυ θα αγοραζες κατι που παιζει χειροτερα, στον χωρο σου, ιδανικο η μη ?
 

Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Re: Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Τι εννοείς; Έψαξες και δεν βρήκες ή απλά δε σου τις στείλανε σπίτι;
Ναι δεν βρηκα, εχεις να μου στειλεις καποιες που μεσω αυτων και μονο παιζει καλυτερα απο οτιδηποτε αλλο?

Τι ορίζει ένα σύστημα ως αδιαμφισβήτητο ;
Το οτι απαρτιζεται απο μηχανηματα τουλαχιστον υψηλου και καταξιωμενου επιπεδου, σε εναν χωρο που εχουν γινει και μετρησεις.
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Μια παρατήρηση

Εκ της θέσεως τους καταλαβαίνω οι συντονιστές να σερφάρουν off line .
Επίσης κάποια μέλη όταν απλά διαβάζουν και δεν θέλουν να αναμειχθούν σε κάποιο ποστ.
Αλλά να απαντάς σε φαντάσματα το βρίσκω τουλάχιστον αγενές προς τους υπόλοιπους που συμμετέχουν.
Σκεφτείτε να υπάρχουν 3 ονόματα και να απαντάνε στα ποστ 30 .
Σκιαμαχία κανονική.
Όσοι έχουν το θάρρος της γνώμης τους ας φανερωθούν η ας σιωπήσουν σαν ελάχιστο δείγμα καλής συμπεριφοράς.
 


Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Καταρχην να ζητησω συγνωμη γιατι σιγουρα με παρεξηγησατε. Ειδικοτερα στον Κωστα ο οποιος αναστατωθηκε χωρις να εχω τετοια προθεση.
Λοιπον για να καταλαβω... Σου αρεσουν τα απολυτα στουντιακα μονιτορ, που δεν φτιασιδωνουν τιποτα, αλλα ομως δεν σου αρεσουν οι απολυτοι τελικοι για να τα οδηγησουν.
Παλι φαουλ εισαι.
1) Δεν ειπα οτι μου αρεσουν τα απολυτα στουντιακα μονιτορ.
2) Ποιος σου ειπε οτι ο τελικος που εχω δεν τα οδηγει απολυτα?

Τα συμπερασματα λοιπον ειναι παντελως λανθασμενα, και ο εκνευρισμος μου θα τολμησω να πω δικαιολογημενος.
Αν πιστευεις οτι παρεννοησα, δεν εχεις παρα να γραφεις με μεγαλυτερη σαφηνεια πραγματα που ισχυουν και οχι αυτα που νομιζεις οτι ισχυουν.
 

D

Deleted member 8307

Guest
Re: Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

μαθαμε και κατι σημερα ο dna2 dna2 καλυτερος και απο τον ncore και ncore τον krell και απο τον Pass.

παω να βρω κανενα στο ebay:biggrin:
... από το στόμα μου το πήρες :roflmao:
 

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Παλι φαουλ εισαι.
1) Δεν ειπα οτι μου αρεσουν τα απολυτα στουντιακα μονιτορ.
2) Ποιος σου ειπε οτι ο τελικος που εχω δεν τα οδηγει απολυτα?

Τα συμπερασματα λοιπον ειναι παντελως λανθασμενα, και ο εκνευρισμος μου θα τολμησω να πω δικαιολογημενος.
Αν πιστευεις οτι παρεννοησα, δεν εχεις παρα να γραφεις με μεγαλυτερη σαφηνεια πραγματα που ισχυουν και οχι αυτα που νομιζεις οτι ισχυουν.

Θα σε παρακαλεσω δε, την επομενη φορα, να μη βγαλεις το θηριο που κρυβεις μεσα σου μεσω pm . Δεν ειμαι υποχρεωμενος να ανεχομαι προσωπικες απειλες για την ακεραιατητα μου επειδη δεν εχεις μυαλο να καταλαβεις τι γραφω!
Καλα, σε αυτο no comments?
 

Μηνύματα
27.817
Reaction score
26.147
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Μια παρατήρηση

Εκ της θέσεως τους καταλαβαίνω οι συντονιστές να σερφάρουν off line .
Επίσης κάποια μέλη όταν απλά διαβάζουν και δεν θέλουν να αναμειχθούν σε κάποιο ποστ.
Αλλά να απαντάς σε φαντάσματα το βρίσκω τουλάχιστον αγενές προς τους υπόλοιπους που συμμετέχουν.
Σκεφτείτε να υπάρχουν 3 ονόματα και να απαντάνε στα ποστ 30 .
Σκιαμαχία κανονική.
Όσοι έχουν το θάρρος της γνώμης τους ας φανερωθούν η ας σιωπήσουν σαν ελάχιστο δείγμα καλής συμπεριφοράς.

Γιατί δλδ , εσυ απαντάς μόνο βάσει των όσων φαίνονται ως ενεργοί χρήστες? ή σε όποια πόστς θεωρείς οτι πρέπει να απαντήσεις? εστω και με quote!
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Ενας -ενας μην ανεβάσετε την τιμή στα ύψη
 

Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Θα σε παρακαλεσω δε, την επομενη φορα, να μη βγαλεις το θηριο που κρυβεις μεσα σου μεσω pm . Δεν ειμαι υποχρεωμενος να ανεχομαι προσωπικες απειλες για την ακεραιατητα μου επειδη δεν εχεις μυαλο να καταλαβεις τι γραφω!
Καλα, σε αυτο no comments?
Παντελως αναξιο σχολιασμου !
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
895
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Ναι δεν βρηκα, εχεις να μου στειλεις καποιες που μεσω αυτων και μονο παιζει καλυτερα απο οτιδηποτε αλλο?
Υπάρχουν αναλυτικές μετρήσεις τόσο από την ίδια τη Hypex όσο και από άλλες πηγές. Όποιος ψάχνει, βρίσκει. Αν δεν είναι ικανός να βρει, ζητάει βοήθεια. Σίγουρα μικρότερη ντροπή από το να διαδίδει ανακρίβειες, σαν να ξέρει για τι μιλάει.

Το τι σημαίνουν οι μετρήσεις είναι άλλου Papa Ευαγγέλιο. Δυστυχώς δεν μπορείς να πας σε ύλη Γυμνασίου αν δεν έχεις βγάλει το Δημοτικό. Για μία κοινότητα, δε, που από γνώσεις βρίσκεται στο Νηπιαγωγείο (παρά το όχι-και-τόσο-νεαρό-της-ηλικίας των μελών και τα χρόνια ενασχόλησής τους με το χόμπυ - χρόνια χαμένα, όπως τα χιλιόμετρα του χάμστερ στον τροχό), αυτά είναι επιστημονική φαντασία.

Anyway, μη σας χαλάω τον (όποιο) ειρμό.
Συνεχίστε την διασκεδαστική (αλλά και απογοητευτική - όταν συνειδητοποιείς το επίπεδο του μέσου χομπίστα) συζήτησή σας.

Άλλωστε με τόσα μαργαριτάρια που έχουν γραφτεί για τα NCore (και όχι μόνο), δε θα ήξερε από που να ξεκινήσει κανείς. Όχι ότι έχει και νόημα δηλαδή. Ούτε να ψαρεύεις συνεχώς για τους άλλους μπορείς, ούτε να τους μάθεις να ψαρεύουν με το ζόρι. Όσοι - λίγοι - νοιώθουν την (εσωτερική) ανάγκη να μάθουν, θα μάθουν μόνοι τους με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Με τους υπόλοιπους δεν υπάρχει καν δυνατότητα επικοινωνίας:

- "Πωπω... Η θερμοκρασία έπεσε στους -10 βαθμούς Κελσίου!"
- "Έγω δεν κρυώνω!"
- "Μα δε σου είπα αν κρυώνεις ή όχι. Είπα απλά ότι έχει πέσει πολύ η θερμοκρασία, εφόσον έχει -10..."
- "Δεν κρυώνω, άρα *δεν* κάνει κρύο! Αδιαφορώ για το θερμόμετρο..."
- "Εχμμ.. Καλά. Επειδή έχει -10, είμαστε έξω, χωρίς μπουφάν και δεν είμαστε τίποτα Εσκιμώοι, μήπως να ψάξεις γιατί δεν κρυώνεις;"
- "Γιατί απλά *δεν* κρυώνω! Γιατί να έχω πρόβλημα, ντε και καλά ρε φίλε; Επειδή το λέει το θερμόμετρό σου;! Μπορεί το -10 να μην είναι και τόσο χαμηλή θερμοκρασία τελικά... Μύθος!"
- "Παιδιά έχεις; Ψηφίζεις;"
- "Γιατί αλλάζεις κουβέντα; Έκανα τρία παιδιά με την κυρά και ψηφίζω πάντα."
- "Όπως το φοβόμουν..."

Απ'όσο φαίνεται - οι εγκέφαλοι λειτουργούν (όσο λειτουργούν) διαφορετικά....

Οπότε: Χαβαλές. Σε αυτό είμαστε όλοι καλοί.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.149
Μηνύματα
2.890.498
Members
37.994
Νεότερο μέλος
JimmyVas1978
Top