Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Μηνύματα
27.791
Reaction score
26.131
Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Επειδή δεν έχουμε όλοι την ίδια κα@λα να ασχολούμαστε και να εμβαθύνουμε στα ίδια αντικείμενα δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να εκφέρουμε άποψη κιόλας, γιατί άποψη εκφέρουμε, δεν ισχυριστήκαμε εμείς - οι μέσοι χομπίστες - ότι λέμε θέσφατα...εκτός από εσάς ίσως...τώρα γιατί τα θέσφατά σας δεν συμπίπτουν με την ακουστική άποψη πολλών, υπάρχουν 2 εκδοχές:
1. μαθαίνουμε να ακούμε μετά το "νηπιαγωγείο"...
2. κάτι δε πάει καλά με το θέσφατο


Αν απευθύνεσαι σε μένα , να σου πω οτι ποτέ κανείς δεν ισχυρίστηκε οτι τα AB ενισχυτικά παίζουν καλύτερα απο τα class d.
Απο οσο θυμάμαι κανείς δεν είπε-έγραψε ποτέ οτι είναι θέσφατο , τα clas αβ, να παίζουν καλύτερα απο τα d.
Για τους μέσους χομπίστες , ο καθένας ακούει όπως τον ευχαριστεί.Αμα σου αρέσουν τα class d μεγειά σου με χαρά σου. Ποιός είμαι εγω που θα σου αλλάξω την άποψη?
Οσο για το πότε μαθαίνουμε να ακούμε , ε, , μερικοί απο μας μπορεί και να έχουμε λίγο ανώτερη παιδία , τι να κάνουμε? ως γνωστόν δεν είμαστε όλοι ίδιοι.
 

Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Εαν μου αρεσε ο ncore ρε παιδια, ολα θα ηταν ομορφα ?

Ενταξει λοιπον, ΠΑΙΖΕΙ ΤΕΛΕΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ...ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΞΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ..

Ειναι καλυτερα τωρα?


Γουστο ειναι γ@μω την τυχη του, δεν ειναι ουτε θεσφατο, ουτε νοοτροπια σκεψης.
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

εισαι τρελος!!!!!!!! 6 ζευγαρια;;;;ξερεις ποσα θες;;;;;; πριτσ!!!! θα παρω εναν CAT!!!!!!
 

Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Re: Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

* ...με pdf reader!:laugh:
:biggrin:

Κοίτα, εγώ θέλω να είμαι ξεκάθαρος...δεν τον έχω ακούσει τον νκορ, έχω ακούσει παλαιότερες υλοποιήσεις του τυπά αυτού. Πιστεύω ότι θα είναι γαμώ τους ενισχυτές!!! Όμως, δεν μπορώ να δεχτώ με τίποτα ότι ντε και καλά ΠΡΕΠΕΙ να αρέσει σε όλους!!! Εκεί είναι που στραβώνω...
 

Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Re: Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Αν απευθύνεσαι σε μένα , να σου πω οτι ποτέ κανείς δεν ισχυρίστηκε οτι τα AB ενισχυτικά παίζουν καλύτερα απο τα class d.
Απο οσο θυμάμαι κανείς δεν είπε-έγραψε ποτέ οτι είναι θέσφατο , τα clas αβ, να παίζουν καλύτερα απο τα d.
Για τους μέσους χομπίστες , ο καθένας ακούει όπως τον ευχαριστεί.Αμα σου αρέσουν τα class d μεγειά σου με χαρά σου. Ποιός είμαι εγω που θα σου αλλάξω την άποψη?
Οσο για το πότε μαθαίνουμε να ακούμε , ε, , μερικοί απο μας μπορεί και να έχουμε λίγο ανώτερη παιδία , τι να κάνουμε? ως γνωστόν δεν είμαστε όλοι ίδιοι.
Δεν απευθύνομαι σε σένα βρε, στον ΚΦ απευθύνομαι... τί έχεις πάθει??? :drinks:
 

Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

εισαι τρελος!!!!!!!! 6 ζευγαρια;;;;ξερεις ποσα θες;;;;;; πριτσ!!!! θα παρω εναν CAT!!!!!!
Τι λες? θα πουλησω τον DNA-2 και θα χω και ρεστα.
Τοση διαφημιση τσαμπα την εκανα νομιζεις? :wink:
 

Μηνύματα
27.791
Reaction score
26.131
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

@ ep4nder, sorry, λάθος κατάλαβα.




Αααα γειά σου και γω αυτό λέω τόση ώρα, που η διαφορά μας?
 


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

:biggrin:

Κοίτα, εγώ θέλω να είμαι ξεκάθαρος...δεν τον έχω ακούσει τον νκορ, έχω ακούσει παλαιότερες υλοποιήσεις του τυπά αυτού. Πιστεύω ότι θα είναι γαμώ τους ενισχυτές!!! Όμως, δεν μπορώ να δεχτώ με τίποτα ότι ντε και καλά ΠΡΕΠΕΙ να αρέσει σε όλους!!!Εκεί είναι που στραβώνω...

Μη στραβώνεις βρε συ!
Σαν εσένα το ίδιο σκέφτονται και τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ που διαβάζουν τα καθέκαστα... αλλά δε στραβώνουν.
 

Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Re: Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

δηλαδη αμα σας πω οτι η δικια μου γκομενα εχει καλυτερο df απο την δικια σας τι θα γινει;;;;;; θα λεει ο καθενας ππσο καλυτερα πηδιεται η δικη του;;;;;; χωρις να εχει δοκιμασει ο ενας του αλλου;;;;;
Να οργανωθεί άμεσα blind test!!
 




Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

@ ep4nder, sorry, λάθος κατάλαβα.




Αααα γειά σου και γω αυτό λέω τόση ώρα, που η διαφορά μας?
...ισως ειναι το μοναδικο forum, οπου οι ομοιδεατες διαφωνουν μεταξυ τους....και μετα ψαχνουν να βρουν και διαφορες....για να ξανα-διαφωνησουν....:roflmao:
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Άλεξ ,
καμμιά εκατοστή ποστ πίσω ρώτησα πως ορίζουμε τον σωστό ήχο .Οχι τον αρεστό και μάλιστα τον αρεστό σε μας .
Απάντηση δεν πήρα .
Έχεις φτιάξει πράγματα,καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Οι περισσότεροι εδώ μέσα όντως έχουμε γνώσεις νηπιαγωγείου σχετικά με ηλεκτροακουστική.Και δεν εννοώ να κολλάμε πυκνωτάκια και αντιστασούλες.
Και ούτε οφείλουμε θα προσθέσω.Μπορούμε να εκφέρουμε γνώμη για το αρεστό αλλά για το σωστό καλύτερα να είμαστε σκεπτικοί.
Οταν θεωρούμε το σύστημα που έχουμε στήσει σαν σημείο αναφοράς για τον καλό ήχο είμαστε σε γλιστερά μονοπάτια .Είναι απλά μιά άποψη .
Στο σπίτι μου (έχεις έρθει) αλλάζοντας ένα καλώδιο εσωτερικό των ηχείων ήρθε το πάνω κάτω.Υπάρχει σίγουρα εξήγηση επιστημονική για την διαφορά.Δεν την ξέρω.Είμαι ακόμα στον "παιδικό σταθμό".Αλλά αρνούμαι πεισματικά να μπω στο τριπάκι να βρώ το καλό καλώδιο ακούγοντας διάφορα δεξιά-αριστερά .
Προτιμώ να πληροφορηθώ και να πάρω κάτι που δεν θα κάνει EQ.Και έπειτα πάμε παραπέρα ελπίζοντας να φτάσω σε κάποιο σημείο κάποτε να μπορώ να ακούω όπως ακούγεται ο ήχος μέσα σε ένα studio.Αληθοφανής .
 

D

Deleted member 8307

Guest
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Νομιζω οτι τα παραλες....θελουμε την γνωση και ξεστραβωσε μας...αλλα αυτο γινεται μονο μεσα απο διαλογο...τι στον κορακα ρολο παιζεις, δεν ειναι καν Νηπιαγωγου.
Γιαννάρα με όλο το σεβασμό, είσαι μόνιμα σε infinity loop όσο αναφορά τα τεχνικά θέματα. Δεν θα βγάλεις ποτέ άκρη μ' αυτό τον τρόπο. Πρέπει να αρχίσεις από τα θεμελιώδη και μετά βήμα βήμα να προχωρήσεις και δεν το γράφω καθόλου ειρωνικά. Άμα δεν έχεις χρόνο τότε φρόντισε να βρεις κάποιον να στο κάνει για σένα... να φτάξει τον χώρο σου εννοώ.

Ο Κώστας και ο καθένας δεν είναι υποχρεωμένοι να σου εξηγούν τα πάντα. Το ξεστράβωμα που γράφεις πρέπει να το κάνει ο καθένας μόνος του, αν το θέλει ή το χρειάζεται.

'Όσο αναφορά το main menu, δυστυχώς γεμίσαμε με σεντόνια-παρλαπίπες ολόκληρες, χειρότερα και απ το κουτόχορτο που κυκλοφορεί σε άλλα μέρη.
Φιλικές συναντήσεις γίνονται αφορμές για να δείξει ο καθένας ότι έχει άποψη, εμπάθεια θα έλεγα για νέα πράγματα.
Και δυστυχώς υπάρχουν μέλη που περιμένουν να διαβάσουν τα όποια ανυπόστατα συμπεράσματα τους.
...
 


Μηνύματα
27.791
Reaction score
26.131
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

...ισως ειναι το μοναδικο forum, οπου οι ομοιδεατες διαφωνουν μεταξυ τους....και μετα ψαχνουν να βρουν και διαφορες....για να ξανα-διαφωνησουν....:roflmao:


Οχι ρε Γιάννη , απλά διαφώνησα σε κάτι που αντελήφθειν λάθος , ως εκ τούτου έπρεπε να πω οτι λάθος διαφωνούσα σε κάτι το οποίο δεν υπήρχε.
Λάθος αντελήφθειν την στάση του ep4nder, οκ ζητώ συγνώμη. Δεν είναι κακό. Και οχι δεν ψάχνω λόγο να διαφωνήσω μαζί του , εκτός απο σένα , που έχεις βάλει το Mille στην ίδια κατηγορία με το sp, μα για όνομα?
 

Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Φιλικές συναντήσεις γίνονται αφορμές για να δείξει ο καθένας ότι έχει άποψη, εμπάθεια θα έλεγα για νέα πράγματα.
Και δυστυχώς υπάρχουν μέλη που περιμένουν να διαβάσουν τα όποια ανυπόστατα συμπεράσματα τους.
Και ποιος απαγορευει σε καποιον να εχει οποιου ειδους εμπαθεια για συγκεκριμενα νεα πραγματα?

Δεν ειναι προσωπικο θεμα του καθενος?
Δεν ειναι ο χωρος του?
Δεν ειναι η τσεπη του?
Ζητησε συμβουλες και υστερα δεν τις ακολουθησε με αποτελεσμα να ζηταει τα ρεστα για τα λαθη του?

Για ποιον λογο πρεπει να "αρπαχτουμε" οταν δεν "ακολουθουμε" καποιες νοοτροπιες?

Πανω και πριν απ' ολα, θα πρεπει καθενας απο "εμας" να ξερει με ποιον τροπο και με ποια κριτηρια εστησε ο καθενας το συστημα του, πριν βγαλει συμπερασματα γι αυτο και το χαρακτηρισει ,,, μη "ιδανικο".
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.132
Μηνύματα
2.889.757
Members
37.993
Νεότερο μέλος
thanosmule
Top