Ηλεκτρονικό τσιγάρο



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.089
Reaction score
98.512
Κοίτα που απαντάει κιόλας ο νέος! :D
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.089
Reaction score
98.512
Να σας πω τί μου είπε εκλεκτό μέλος στο τηλέφωνο χθες, "καταλαβαίνεις βέβαια ότι εγώ θέλω το πιό hi-end ηλεκτρονικό". :D
Σπάω το κεφάλι μου τόσες ώρες!

Τελικά κατέληξα σε δύο μέλη. Ο Βασίλης Μη και ο Γκόνης.

49% ο Μη και 51% ο Γκόνης.

Του Μη του έδωσα σχετικά μεγάλο ποσοστό, γιατί ξέρω ότι θέλει να μπει κι αυτός στο κλαμπ.

Δεν είναι όμως τόσο hi-endάς.

Άρα καταλήγω στο Γκόνη. :whistling:

Έπεσα μέσα; :smile:
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Σπάω το κεφάλι μου τόσες ώρες!

Τελικά κατέληξα σε δύο μέλη. Ο Βασίλης Μη και ο Γκόνης. 49% ο Μη και 51% ο Γκόνης.

Του Μη του έδωσα σχετικά μεγάλο ποσοστό, γιατί ξέρω ότι θέλει να μπει κι αυτός στο κλαμπ.

Δεν είναι όμως τόσο hi-endάς.

Άρα καταλήγω στο Γκόνη. :whistling: Έπεσα μέσα; :smile:
Σωστός... από την άλλη θα σου πω ότι δεν είμαι εγώ....;)
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.019
Reaction score
96.592
Κοίτα που απαντάει κιόλας ο νέος! :D
O νέος απαντάει, αλλά την έπαθε, αφού πήγε με τον άλλο νέο (Ζιζίκο) να πάρει ατμοποιητή. >:(

Ο δεύτερος που πήρα δεν έχει τις τρύπες εξαερισμού στο πλάι, αλλά στη βάση. Και να φανταστείς ότι ακριβώς αυτό είχε πάθει κι ο Μήτσος, και ένας από τους λόγους που πήγαμε στο μαγαζί ήταν για να τον αλλάξει... Το δις εξαμαρτείν...
:roflmao:

Όσο για το εναλλακτικό υγρό που δοκίμασα, ενώ η αρχική γεύση μου άρεσε πολύ, μετά από 10 λεπτά με χτύπησε στο λαιμό. Οπότε μένουμε στην πρώτη και ασφαλή λύση.
 

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.656
Reaction score
75.765
Αλήθεια; Αφού του είπαμε το θέμα με τα Προβάρια...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.019
Reaction score
96.592
Και όμως... Το περίεργο είναι ότι στο γυαλί δεν γράφει Vivi Nova, όπως το πρώτο.
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839


Το περίεργο είναι ότι στο γυαλί δεν γράφει Vivi Nova, όπως το πρώτο.
Στο Σχιστό είναι το μαγαζί που πήγατε ;
Ανοίγει κι άλλες μέρες εκτός από Σάββατο ;:rolleyes:
 

Μηνύματα
300
Reaction score
617
Εχουν βγαλει και αλλα εργοστασια τους Vivi nova,με διαφορες οχι μονο στις τρυπες,αλλα και σε διαφορες στο υψος της αντιστασης και βαζοντας ενα ελατηριο στον πολο,(για να μην πιεζει τον πολο των μπαταριων,που εχει ομως διαροες).Ο γνησιος ,που προτιμω,εχει τις τρυπες στον πολο λεπτα γραμματα και σταθερο πολο.
 


Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.248
Reaction score
7.491
Κανά ICE δεν έχει βγεί να βγεί ο Ear με τον Κόγιας να γράψουν 2 αράδες; Και μετά να μας πεί κι' ο Βλασάκος πώς "χτυπάει" σε σχέση με τα "αναλογικά";;; :fuckyou:
 

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.656
Reaction score
75.765
Βρε Αντώνη, είναι "ενισχυτής" χωρίς ταυτότητα. Αν σ' αρέσει χωρίς πάρ' τον, αν θέλεις _ _ _ _ _ _ πάρε απ' τ' άλλα.
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Πάντως οι πνευμονολόγοι δεν παραδέχοντε τη λύση του ηλεκτρονικού τσιγάρου...
Rose δεν κάνεις ένα ρώτημα που είσαι και στα κόλπα?

Η γυναίκα μου που εργάζεται (ακόμα) μαζί τους, μετά από καθημερινές συζητήσεις επί του θέματος, εξακολουθούν να είναι αρνητικοί..:whistling:
 

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.656
Reaction score
75.765
Θα χάσουν τα πελατάκια οι κόρακες.
Είναι αστείο και να το συζητάμε, η επιλογή δεν είναι άκαπνος με ηλεκτρονικό αλλά καπνιστής.

Διάβαζα προχθές ένα άρθρο για το θέμα που φυσικά είχε μπόλικο sensationalism. Όταν άνοιξα το link του πανεπιστημίου στον Καναδά, το μόνο που έγραφαν οι άνθρωποι ήταν ότι θα κάνουν μελέτες με δείγματα για να δουν αν υπάρχει θέμα.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.089
Reaction score
98.512
Εγώ μιας και έχω ένα μικρό προβληματάκι και μάλιστα έπρεπε να παίρνω καθημερινά spiriva,

είχα ρωτήσει πνευμονολόγο και μου είχε δώσει το ok να ξεκινήσω το ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Μου είχε πει βέβαια ότι είναι νέο προϊόν και δεν υπάρχουν μακροχρόνιες μελέτες,

αλλά μου είχε πει ότι θα γλιτώσω τις χιλιάδες ουσίες που έχει το κανονικό τσιγάρο.
 


Μηνύματα
1.900
Reaction score
6.609
Πάντως οι πνευμονολόγοι δεν παραδέχοντε τη λύση του ηλεκτρονικού τσιγάρου...
Σώτο. Οι πνευμονολόγοι δεν ξέρουν τίποτε, πίστεψέ με. Το μόνο που έχει γίνει είναι μια μικρής κλίμακας καρδιολογική μελέτη. Έχει γίνει στην Ελλάδα από Έλληνα, με δείγμα 40-45 ατόμων και έδειξε πως η αρτηριακή πίεση δεν αυξάνεται με το ηλεκτρονικό σε αντίθεση με το κανονικό. Όπερ σημαίνει πως -καρδιολογικά- είναι σαν να μην καπνίζεις.

Τα έχουμε πει αυτά, όταν βάλουν "φόρο καπνού" στα υγρά (ΚΑΙ ΟΧΙ "ΛΑΔΙΑ") θα γίνουν κι αυτά υγιεινά όπως τα τσιγάρα με τις ευλογίες της κυβέρνησης.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.590
Μηνύματα
2.910.381
Members
38.070
Νεότερο μέλος
foadumf
Top