'' ΕΝΑ ARTVOICE ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ VISATON MONITOR 890 MKII''




VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
αυτα που λενε περι ..... απλα να ειναι τεχνητης ειναι .............κιες!!

ο αντρας πρεπει να εχει μεγαλη τσεπη , και μεγαλη ................
ποσο την εχεις την ............... ?
 


Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
τεσπα, ας γυρισουμε στο θεμα μας. Δημητρη αντε βρε μετα εδω...

Τάκη είναι μεγάλα του τουίτερ και θα έχω πρόβλημα με την γυναίκα μου...
Πάντως δεν είναι να με πάρει ο ύπνος νωρίς...
Οργιάσατε!!
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
αυτα που λενε περι ..... απλα να ειναι τεχνιτης ειναι .............κιες!!

ο αντρας πρεπει να εχει μεγαλη τσεπη , και μεγαλη ................
...1 ιντζα οπως και να το κανεις ειναι κουτσικη!!
ποσο την εχεις την ............... ?
Η σωστή ερώτηση είναι:
"Την έχεις μεγαλύτερη από του artvoice?":roflmao::laugh:
 


Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
[q"VLASSIS-S, post: 1791415, member: 7417"]ποσο την εχεις την ............... ?[/quote]


Μη μιλας στο σπίτι του κρεμασμένου για σχοινί. Αποθιμενα Βλάση μου. αποθιμενα. Γι αυτό το ερριξα στις κόρνες :p
 

D

deleted user 10898

Guest
Στο μεταξύ κατεφθασε και ο τρελός Σταμάτης που ξαναγύρισε με ένα δισκάκι αναφοράς με κομμάτια του Παπά.
Βάζοντας τις καταπληκτικές εγγραφές, κοιτάζαμε ο ένας τον άλλον απο αυτά που ακούγαμε....
Απίστευτος ήχος, τεράστια εικόνα, τελείως live!!
Βλάση πίστεψέ με, θα τρελαθείς απο αυτές τις μποτιές!!
Πιστεύω ότι το ηχείο θέλει μια τελευταία παρέμβαση για να γίνει τέλειο. Θέλει ένα ζευγάρι αντικραδασμικά κάτω από την κεντρική μονάδα γιατί είχα μόνο για την κόρνα.
Τέλος θέλω να πώ ότ σημαντική συνεισφορά στον καταπληκτικό ήχο που μας χάρισε, είχε η καρέκλα του μασάζ, η βιτρίνα με τις αντίκες, αλλά και η συρόμενη τζαμένια πόρτα που μας πέταξε η γυναίκα μου, αδιαφορόντας για την τρέλα μας.
ωραία περιγραφή, πάντα τέτοιες χαρές να έχουμε στο χόμπυ μας....
να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί σε τέτοιες υλοποιήσεις...(είχα και εγώ κάτι "υβριδικά"...)
αν ακούσεις ένα πιάνο σκέτο να αναιβοκατεβαίνει, ακούγεται η "μετάβαση" απο τα "τέρατα" στην κόρνα?
επίσης, μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει για την χρήση του συγκεκριμένου "οδηγού" στην κόρνα? περίεργο σχήμα δεν έχει?
εξυπηρετεί κάτι?
πάντα τέτοιααααα....
(α και κόρνα χωρις set είναι κρίμα.....)
 



Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
ωραία περιγραφή, πάντα τέτοιες χαρές να έχουμε στο χόμπυ μας....
να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί σε τέτοιες υλοποιήσεις...(είχα και εγώ κάτι "υβριδικά"...)
αν ακούσεις ένα πιάνο σκέτο να αναιβοκατεβαίνει, ακούγεται η "μετάβαση" απο τα "τέρατα" στην κόρνα?
επίσης, μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει για την χρήση του συγκεκριμένου "οδηγού" στην κόρνα? περίεργο σχήμα δεν έχει?
εξυπηρετεί κάτι?
πάντα τέτοιααααα....
(α και κόρνα χωρις set είναι κρίμα.....)
Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!
Η αλήθεια είναι ότι μέχρι στιγμής δεν άκουσα πιάνο να αναιβοκατεβαίνει για να τσεκάρω αυτό που μου λές. Το πιάνο όμως που ακούσαμε σε συνδυασμό με άλλα όργανα, έβγαινε αβίαστα και ήταν τελείως φυσικό. Δεν νομίζω ότι κάνει κοιλιά μεταξύ των πάνω μονάδων και των γούφερ. Νομίζω ότι το ηχείο όπως το στήσαμε στην τελική του μορφή είναι καλοκουδισμένο από την Visaton να ακούγεται εννιαίο.
Όσον αφορά τον οδηγό στην κόρνα, ποιόν εννοείς? Το πάνω είναι η μονάδα του τουίτερ και η ζύλινη κόρνα των 100-120 μοιρών για τα μεσαία.
Το άλλο το τετράγωνο κουτί που βάλαμε αρχικά, ήταν ξένο και αφαιρέθηκε.
Η κατασκευή πάντως της κόρνας αυτής, βοηθάει στην απίστευτη διασπορά.
Για την οδήγηση των set δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν το έχω ακούσει σε σύγκριση. Το άκουσμα πάντως που έχω τώρα με ικανοποιεί και πιστεύω ότι υπερτερεί στην οδήγηση των τεσσάρων δωδεκάιντσων.
 

Μηνύματα
1.115
Reaction score
677
Πάντως είναι ιδανικό ηχειο για διενίσχυση.
Τάξη Δ κάτω,set επάνω.Έχει φασαρία βέβαια το όλο εγχείρημα αλλά πολλοί κορνάκηδες έτσι παίζουν.
Εκτός κι έχουν 100 ευαισθησία παντού,τοτε αλλάζει.
Πόσων δρόμων είναι;
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Πάντως είναι ιδανικό ηχειο για διενίσχυση.
Τάξη Δ κάτω,set επάνω.Έχει φασαρία βέβαια το όλο εγχείρημα αλλά πολλοί κορνάκηδες έτσι παίζουν.
Εκτός κι έχουν 100 ευαισθησία παντού,τοτε αλλάζει.
Πόσων δρόμων είναι;
Σωκράτη καλημέρα!
Εσύ τι set θα πρότινες για να οδηγηθεί σωστά (ή μάλλον μουσικά) η μεσόκορνα και οι υψηλές?

Θα ήταν ενδιαφέρον να ακούσουμε και την άποψη του Νικόλα (vet)
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
εγω που εχω ακουσει το πιο μεγαλο [ με 15ιντζα] με τις ιδιες κορνες που τα οδηγουσαν set της audio note ηταν μαγεια!! Το χαμηλο df σε συνδιασμο με την σπιρταδα [ξυπνημα ] που εχουν τα set εδιναν στην πρωτη περιπτωση βαθυ χαμηλο με απιστευτο τιμπρο!!
 

Μηνύματα
1.115
Reaction score
677
Σωκράτη καλημέρα!
Εσύ τι set θα πρότινες για να οδηγηθεί σωστά (ή μάλλον μουσικά) η μεσόκορνα και οι υψηλές?

Θα ήταν ενδιαφέρον να ακούσουμε και την άποψη του Νικόλα (vet)
Καλημέρα!
Εξαρτάται από τις ανάγκες του,θέλει διάβασμα και μέτρηση πρώτα.
Αν ο κλάδος των μεσουψηλών είναι εύκολος ως φορτίο,δεν είναι δύσκολο.
Δύσκολο είναι αν έχει καμιά περίεργη εμπέδηση που κατεβαίνει χαμηλά ως αυτόνομος κλάδοςπχ,ή αν οι ευαισθησίες είναι πολύ μακριά ανάμεσα στα χαμηλά και στα μεσουψηλά.(Βεβαίως με ένα ενεργό κρος αυτά έρχονται όλα).
Είναι φασαρία,το είπα αλλά πρέπει να υπάρχει πολύ πληροφορία στο νετ,είναι συνηθισμένο σε τέτοια ηχεια.
 
Last edited:

Μηνύματα
1.115
Reaction score
677
Τώρα που το ξανασκέφτομαι όμως,με την τάση για τράμπες που έχει ο αγαπητός artvoice,τέτοιο σεταπ δεν του κάνει.:roflmao::drinks::drinks:
Θα βρεθεί σε δίλημμα μετά από τόσο κόπο!
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Δε νομίζω ότι θα μπει στο τρυπάκι...
Το ηχείο γεμίζει απίστευτα το χώρο του.

Αν είναι να το αλλάξει για να πάει σε κάτι καλύτερο, τότε θα πρέπει να προχωρήσει με πρόταση ανταλλαγής ...οικοπέδου!:laugh:
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Ακριβώς, σωστά τα λέτε!
Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος απο το τωρινό αποτέλεσμα και δεν θα πάω σε τέτοιου είδους αναζητήσεις...
Άλλωστε εγώ το λέω, δεν είμαι χρυσαυτιάς, καταλαβαίνω διαφορά όταν την νοιώσω, αλλοιώς μόνο με στιγμιαίο Α-Β.
Δεν άκουσα σκληράδα σε καμμιά περίπτωση απο τα τωρινά ενισχυτικά. Μπορεί να μην είναι φουσκωμένα, αλλά σίγουρα είναι πιό κοντα στην αλήθεια.
Άλλο τι μας αρέσει και άλλο τι είναι πραγματικό...
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.119
Μηνύματα
2.889.267
Members
37.991
Νεότερο μέλος
Kostas M
Top