'' ΕΝΑ ARTVOICE ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ VISATON MONITOR 890 MKII''


Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
. Στον Δημητρη ειπα καποια στιγμη οτι πρεπει λιγο να δοκιμασει να τις κανει να κοιτανε λιγο προς τα πανω γιατι ειχα την εντυπωση οτι θα μπορουσε να βγει λιγο καλλιτερη η εικονα ως προς το υψος. Θελει λεπτες κινησεις για να μη χαθει το δεσιμο με το χαμηλο. Επισης πρεπει να πειραματιστει και με το εμπρος πισω, πανω κατω, του τουιτερ.
Μπορεί να με πείτε ξεροκέφαλο, αλλα σαν το ξαναδηλώνω...Δεν είμαι χρυσαυτιάς και δεν άκουσα καμμιά διαφορά στο ύψος και ούτε που θα ακούσω, πόσο μάλλον να πειραματιστώ με την κόρνα σε λάθος θέση απο αυτή του κατασκευαστή.
Αμάν πχιά έχετε κολήσει με αυτό το ύψος.....Το έχω ξαναπεί, δεν είμαι χοντρός, κοντός είμαι....
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
περαν της πλακας το συστημα ειναι σουπερ. Ο Δημητρης πρεπει να κανει τις δοκιμες του και να ρυθμισει εκει που ακριβως θελει τον ηχο του. Βεβαια εννοειται οτι αν και ο χωρος ηταν φροντισμενος θα περναμε και πολλα περισσοτερα!!
 



Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
περαν της πλακας το συστημα ειναι σουπερ. Ο Δημητρης πρεπει να κανει τις δοκιμες του και να ρυθμισει εκει που ακριβως θελει τον ηχο του. Βεβαια εννοειται οτι αν και ο χωρος ηταν φροντισμενος θα περναμε και πολλα περισσοτερα!!
Είσαι μεγάλη κουφάλα εσύ....Ρίχνεις τις μπηχτές σου προς Νέα Σμύρνη και σφυρίζεις μετά αδιάφορα....
 




Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Πλάκα, πλάκα, η νέα μου Αγγελία θα είναι:

Ζητείται τρίοδος σε ανταλλαγή με έργο τέχνης...

Βέβαια την προηγούμενη φορά που ζητούσα sacd, με κράξανε οι διαχειριστές γιατί νόμιζαν ότι έχω γκαλερί και την ανέβαζα σιγά-σιγά.
Πάντως όσοι φιλότεχνοι προσέλθετε...δέχομαι προσφορές με π.μ...
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Πλάκα, πλάκα, η νέα μου Αγγελία θα είναι:

Ζητείται τρίοδος σε ανταλλαγή με έργο τέχνης...

Βέβαια την προηγούμενη φορά που ζητούσα sacd, με κράξανε οι διαχειριστές γιατί νόμιζαν ότι έχω γκαλερί και την ανέβαζα σιγά-σιγά.
Πάντως όσοι φιλότεχνοι προσέλθετε...δέχομαι προσφορές με π.μ...
ανταλλασω την φωτο του γαμου μου με το πικαπ σου.:roflmao:
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.248
Reaction score
7.491
Πλάκα, πλάκα, η νέα μου Αγγελία θα είναι:

Ζητείται τρίοδος σε ανταλλαγή με έργο τέχνης...

Βέβαια την προηγούμενη φορά που ζητούσα sacd, με κράξανε οι διαχειριστές γιατί νόμιζαν ότι έχω γκαλερί και την ανέβαζα σιγά-σιγά.

Εγώ νόμιζα ότι τα' χες χαϊμένα! :laugh:
 




Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Και για να ξέρετε, η τρέλα για το hi-fi μου ξαναγύρισε το 2010, όταν αντάλλαξα 15 έργα τέχνης με ένα ολόκληρο σύστημα Meridian DSP !!
 



Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
τεσπα , σταματαω να γραφω στο θρεντ σου για να μπουν να γραψουν και αλλοι. Μη στο χαλασω.

φιλια!
Κάτσε ρε Τάκη, που πάς?
Σηκώνεις την δημοτικότητα!! (με αυτή την γκόμενα που έχεις καβάλα στην λάμπα!)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.996
Reaction score
127.673
Πιστεύω ότι το ηχείο θέλει μια τελευταία παρέμβαση για να γίνει τέλειο. Θέλει ένα ζευγάρι αντικραδασμικά κάτω από την κεντρική μονάδα γιατί είχα μόνο για την κόρνα.
το πάτωμά σου είναι μάρμαρο ή κάτι τέτοιο, τέλος πάντων δεν είναι ξύλινο, άρα κάτω από την καμπίνα των γούφερ θα πρότεινα να βάλεις 3 κώνους για μεταφορά των κραδασμών της καμπίνας προς το δάπεδο, να εφαρμόσεις δηλαδή μηχανική γείωση.

Τέλος, μεταξύ της μπασοκαμπίνας και του μιντ, χρειάζεται να βάλεις κάτι σαν σορμποθάνη, για μηχανική απομόνωση, ώστε να μη μεταδίδονται οι κραδασμοί της μπασοκαμπίνας προς την κόρνα μεσαίων.

Με γειές!
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.119
Μηνύματα
2.889.267
Members
37.991
Νεότερο μέλος
Kostas M
Top