'' ΕΝΑ ARTVOICE ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ VISATON MONITOR 890 MKII''

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
το πάτωμά σου είναι μάρμαρο ή κάτι τέτοιο, τέλος πάντων δεν είναι ξύλινο, άρα κάτω από την καμπίνα των γούφερ θα πρότεινα να βάλεις 3 κώνους για μεταφορά των κραδασμών της καμπίνας προς το δάπεδο, να εφαρμόσεις δηλαδή μηχανική γείωση.

Τέλος, μεταξύ της μπασοκαμπίνας και του μιντ, χρειάζεται να βάλεις κάτι σαν σορμποθάνη, για μηχανική απομόνωση, ώστε να μη μεταδίδονται οι κραδασμοί της μπασοκαμπίνας προς την κόρνα μεσαίων.

Με γειές!
Σε ευχαριστώ πολύ Κώστα!

Πολύ σωστή η παρατήρησή σου για τα αντικραδασμικά. Αν πρόσεξες μεταξύ των γούφερ και της κόρνας, έχω βάλει απο τρία ARIA AKTYNA που είχα, τα οποία κάνουν πολύ καλή δουλειά. Το ίδιο θέλω να κάνω και στα κάτω και ήδη έχω ζητήσει ένα δεύτερο ζευγάρι απο ένα φίλο.
Αλλά μια και κόπιασες, πες μας και εσύ την γνώμη σου για την οδήγηση, τα ύψη και τα πλάτη γιατί εδώ με έχουν τρελάνει οι λαμπάκηδες...
 



Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Ναι αλλα ο γιατρος........................ δεν ειπε αυτό ακριβως.
Για πείτε μου γιατί με ενδιαφέρει...είναι διαφορετικό από αυτό που έχω κάνει?
Νομίζω ότι και αυτά είναι πολύ καλά στην απομόνωση των κραδασμών.
Αν έχω κάνει λάθος θα το διορθώσω..
 


Μηνύματα
27.785
Reaction score
26.125
επειδη το λες εσυ δηλαδη ειναι προτιμοτερο Γιαννη?
εχει βγει πορισμα δηλαδη και φτασαμε στο τερμα της αληθειας?
και φυσικα την ανακαλυψατε εσεις...........
τυχερακιδες..........

Oχι επειδή το λεω εγω Βλάσση , αλλά επειδή είναι η γνώμη μου.
Όπως και εσύ έχεις τη δική σου και δεν σε έκραξε κανείς. Δικαίωμά σου να έχεις την άποψή σου και να την γράφεις. Δικαίωμά μου επίσης το ίδιο.
Τώρα οσο αφορά στο ποιος ανακάλυψε τι , και ποιοι είναι οι μεν ποιοι η δε , δεν νομίζω ότι χρήζει περισσότερης συζήτησης.Με κάλυψαν οι προλαλλήσαντες.
 



Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Για πείτε μου γιατί με ενδιαφέρει...είναι διαφορετικό από αυτό που έχω κάνει?
Νομίζω ότι και αυτά είναι πολύ καλά στην απομόνωση των κραδασμών.
Αν έχω κάνει λάθος θα το διορθώσω..
Ο Κώστας σου είπε να κάνεις μηχανική γείωση στις χαμηλές.
Τις 3 ακίδες της ARIA AKTYNA, θα πρέπει να τις τοποθετήσεις μεταξύ καμπίνας και πατώματος.
Το βέβαιο είναι ότι θες 4 τεμάχια στο καθένα - είναι πολύ μεγάλο και αν μπατάρει με καμία πτώση του μικρού πάνω του, θα έχεις άλλα θέματα...

Τη μεσόκορνα θα τη στηρίξεις με τους 3 ξύλινους αποστάτες που είχε στη συσκευασία, βάζοντας επάνω τους τα αυτοκόλλητα σορμποθάνης...
(είναι αυτά που σου είπα να καθαρίσεις από τις παλιές κόλλες για να τα βάλεις εκ νέου επάνω)

 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Ο Κώστας σου είπε να κάνεις μηχανική γείωση στις χαμηλές.
Τις 3 ακίδες της ARIA AKTYNA, θα πρέπει να τις τοποθετήσεις μεταξύ καμπίνας και πατώματος.
Το βέβαιο είναι ότι θες 4 τεμάχια στο καθένα - είναι πολύ μεγάλο και αν μπατάρει με καμία πτώση του μικρού πάνω του, θα έχεις άλλα θέματα...

Τη μεσόκορνα θα τη στηρίξεις με τους 3 ξύλινους αποστάτες που είχε στη συσκευασία, βάζοντας επάνω τους τα αυτοκόλλητα σορμποθάνης...
(είναι αυτά που σου είπα να καθαρίσεις από τις παλιές κόλλες για να τα βάλεις εκ νέου επάνω)

Αυτά ήταν μόνο τρία και τα έδωσα στον Τάκη μήπως τα χρησιμοποιήσει πουθενά.
Γιατί άμα βάλω παντού ARIS AKTYNA θα έχω θέμα?
Είναι και πιό όμρφα παναθεμά τα...
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Μηχανικη γειωση στο πατωμα και μηχανικη απομονωση αναμεσα στις μοναδες
 


Μηνύματα
1.115
Reaction score
677
Σε παρόμοια διάταξη,τα έχω έτσι ακριβώς:
Ακίδες κάτω,και επάνω μεταξύ του γούφερ και των μεσουψηλών ατσάλινη βάση τεσσάρων σημείων,με σορμποθάνη και ελαστικές ροδέλες επάνω και κάτω στα σημεία επαφής.
 









Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.119
Μηνύματα
2.889.267
Members
37.991
Νεότερο μέλος
Kostas M
Top