'' ΕΝΑ ARTVOICE ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ VISATON MONITOR 890 MKII''

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Ακριβώς, σωστά τα λέτε!
Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος απο το τωρινό αποτέλεσμα και δεν θα πάω σε τέτοιου είδους αναζητήσεις...
Άλλωστε εγώ το λέω, δεν είμαι χρυσαυτιάς, καταλαβαίνω διαφορά όταν την νοιώσω, αλλοιώς μόνο με στιγμιαίο Α-Β.
Δεν άκουσα σκληράδα σε καμμιά περίπτωση απο τα τωρινά ενισχυτικά. Μπορεί να μην είναι φουσκωμένα, αλλά σίγουρα είναι πιό κοντα στην αλήθεια.
Άλλο τι μας αρέσει και άλλο τι είναι πραγματικό...
Πιστεψε με το πραγματικο ειναι πολυ μακρυα!!! Εμεις ολοι, σε οποια σχολη και αν ανηκουμε, απλα θυμιζουμε τον σκυλο που κυνηγαει την ουρα του!! Καπου εκει γιεννεται και το περι ορεξεως κολοκυθοπιτα !
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
...Εμεις ολοι, σε οποια σχολη και αν ανηκουμε, απλα θυμιζουμε τον σκυλο που κυνηγαει την ουρα του!!
Αντε από δω ρε άσχιετε που ακούς σχολές!

....Καπου εκει γιεννεται και το περι ορεξεως κολοκυθοπιτα !
Τι είναι η κολοκυθόπιτα??:tongue:
 


Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Αντε από δω ρε άσχιετε που ακούς σχολές!


Τι είναι η κολοκυθόπιτα??:tongue:
το κολοθυθι αυτο καθ αυτο ειναι γνωστο οτι ειναι αγευστο.Και ποσο μαλλον οταν δεν ειναι προιον βιολογικης καλλιεργειας Επισης ειναι γνωστο στην οικουμενη οτι νοστιμευει αναλογα τον Σεφ. Ειναι ουδετερο που λεμε στη γλωσσα του hi-fi. Ερχεται λοιπον ο καθε Μαμαλακης [ PASS , MARIANI, BRUNO , DI AGOSTINO , HIRAGA κ.λπ, κ.λπ ] και σου δινουν την δικη τους γευση!! Αναλογα λοιπον με το ποσο σε αγγιζουν διμιουργουνται και οι σχολες!
Δυστυχως καποιοι , και ο γραφων, γυριζουν και ψαχνουν σπορους απο βιολογικη καλιεργεια . Δυσκολο . Τελικα ειναι ωραιο πραγμα οι αντιθεσεις στον κοσμο. Δε λεω το fast food ειναι ευκολια! Εγω ομως προσωπικα δεν τασσομαι υπερ της χαρτινης κοινωνιας!
 


D

deleted user 10898

Guest
Σ
Όσον αφορά τον οδηγό στην κόρνα, ποιόν εννοείς? Το πάνω είναι η μονάδα του τουίτερ και η ζύλινη κόρνα των 100-120 μοιρών για τα μεσαία.
η ξύλινη κόρνα των μεσαίων έχει ενδιαφέρον.
αν ξέρει κανείς τι επιδιώκουν ας γράψει...
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Δημητρη το δικο σου θελει να φυγει εντελως το χρωμα και να κολληθει καπλαμας με καποια αρχοντικη ριζα!!! και εννοειται σε σκουρο χρωμα!!
 


platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.297
Reaction score
1.374
Παιχνιδι ..................μπορει να γινει παρα πολυ, αρκει να θελεις να παιξεις.
Καλοριζικα και καλοακουστα, artvoice, αλλα να ξερεις ότι η μαγεια αρχιζει με λαμπα.
Δεν είναι αργα να "ανακλυψεις" την 300Β.

Μπορεις να την γευτείς................. χωρις να μπλεξεις με ενεργο κροσοβερ. (για αρχη τουλαχιστον)
ΑΝ υπαρχουν ξεχωριστες μπορνες (και ιδανικα.............. αν διαχωρίζονται οι κλαδοι στο παθητικο κρος)
για τα χαμηλα και τα μεσουψηλα, εισαι ταμαμ.
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
η ξύλινη κόρνα των μεσαίων έχει ενδιαφέρον.
αν ξέρει κανείς τι επιδιώκουν ας γράψει...
Νικο το σχημα των συγκεκριμενων απο πολλους κορνακιδες θεωρειτε λαθος! Ειναι προφανες οτι ο σχεδιαστης προσπαθει οσο μπορει να απλωσει την διασπορα τους στον οριζοντιο αξονα συνυπολογιζοντας και την φαρδια μπαφλα του ηχειου. Αυτο ομως θελει και λιγο προσοχη στην ρυθμιση . Στον Δημητρη ειπα καποια στιγμη οτι πρεπει λιγο να δοκιμασει να τις κανει να κοιτανε λιγο προς τα πανω γιατι ειχα την εντυπωση οτι θα μπορουσε να βγει λιγο καλλιτερη η εικονα ως προς το υψος. Θελει λεπτες κινησεις για να μη χαθει το δεσιμο με το χαμηλο. Επισης πρεπει να πειραματιστει και με το εμπρος πισω, πανω κατω, του τουιτερ.
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Δημητρη το δικο σου θελει να φυγει εντελως το χρωμα και να κολληθει καπλαμας με καποια αρχοντικη ριζα!!! και εννοειται σε σκουρο χρωμα!!
Ωραία τα όνειρα αλλά κοστίζουν και χρειάζονται και χρόνο..
Πραγματικά θα ήταν πολύ ωραίο. Ίσως κάποτε το κάνω...
 




D

deleted user 10898

Guest
τα έχω δει, ευχαριστω.

The M 300 is a horn made of MDF, manufactured with highest workmanship, designed for spray-painting in any color and therefore especially suited for professional PA and disco applications.

pa and disco???
μας ενδιαφερει η οριζοντια διασπορα σε σχεση με την πανω κορνα και τα γουφερ?
ακουγεται αυτο?
ο τακης εντοπισε την μειωμένη κάθετη διασπορά και προτεινε "λυση"...
μου αρέσουν οι "ηχο οδηγοι", γινονται πολυ της μοδας....
 
Last edited by a moderator:

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Το οτι η καθετη διασπορά είναι μικρή, νομιζω είναι προτέρημα.... για μειωμενες ανακλάσεις σε πατώματα και οροφές....
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
τα έχω δει, ευχαριστω.

The M 300 is a horn made of MDF, manufactured with highest workmanship, designed for spray-painting in any color and therefore especially suited for professional PA and disco applications.

pa and disco???
μας ενδιαφερει η οριζοντια διασπορα σε σχεση με την πανω κορνα και τα γουφερ?
ακουγεται αυτο?
ο τακης εντοπισε την μειωμένη κάθετη διασπορά και πρώτεινε "λυση"...
μου αρέσουν οι "ηχο οδηγοι", γινονται πολυ της μοδας....
Νικο ειπα να γινει προσεκτικη δοκιμη γιατι μπορει να χαθουν αλλα!!
Πανω σε αυτο ειπα οτι πολλοι κορνακηδες θεωρουν λαθος αυτο το σχημα κορνας!
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Το οτι η καθετη διασπορά είναι μικρή, νομιζω είναι προτέρημα.... για μειωμενες ανακλάσεις σε πατώματα και οροφές....
μπορει ομως την Αλεξιου να την κοντινουν και να την κανουν φαρδια!:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::dance2:βαζουν κιλα ρε αδερφακι μου!!:D
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Παιχνιδι ..................μπορει να γινει παρα πολυ, αρκει να θελεις να παιξεις.
Καλοριζικα και καλοακουστα, artvoice, αλλα να ξερεις ότι η μαγεια αρχιζει με λαμπα.
Δεν είναι αργα να "ανακλυψεις" την 300Β.

Μπορεις να την γευτείς................. χωρις να μπλεξεις με ενεργο κροσοβερ. (για αρχη τουλαχιστον)
ΑΝ υπαρχουν ξεχωριστες μπορνες (και ιδανικα.............. αν διαχωρίζονται οι κλαδοι στο παθητικο κρος)
για τα χαμηλα και τα μεσουψηλα, εισαι ταμαμ.
Δεν νομίζω ότι θα μπώ σε αυτή την διαδικασία της διπλοενίσχυσης για πολλούς λόγους. Τώρα αν μου δοθεί η ευκαιρία να ακούσω και κάτι άλλο...ποτέ δεν λέω όχι, αλλά σε καμμιά περίπτωση δίνοντας και άλλα χρήματα...
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Δεν νομίζω ότι θα μπώ σε αυτή την διαδικασία της διπλοενίσχυσης για πολλούς λόγους. Τώρα αν μου δοθεί η ευκαιρία να ακούσω και κάτι άλλο...ποτέ δεν λέω όχι, αλλά σε καμμιά περίπτωση δίνοντας και άλλα χρήματα...
θελω να ακουσω τους otl μεσο υψηλα με τα class d στα γουφερ!!:thumbsup:
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.105
Μηνύματα
2.888.789
Members
37.990
Νεότερο μέλος
vproadie
Top