Τι είδαμε, τι θα δούμε


Μηνύματα
20.635
Reaction score
15.743
Έμεινες εμβρόντητος με την amazing Amy ( δεν χαρακτηρίζω τίποτα για να μην χαλάσω την έκπληξη σ εκείνους που δεν την εχουν δει ) και πριν κοιμηθείς κοιτάξες κατω απ το προσκέφαλο .....τς τς τς...:p


Ο ρόλος του δικηγόρου και οι συμβουλές του μετα(λαμπα)διαζουν ενα ελπιδοφόρο μήνυμα : stay cool!:D
 

Μηνύματα
76
Reaction score
87
Fury 6/10 πολύ καλό πολεμικό...ωραία φωτογραφία....πολλά κλισέ...ηρωισμός...ανθρώπινη πλευρά των σκληρών φαντάρων κτλ...κτλ...το σενάριο έχει αδυναμίες γιατί δεν κλιμακώνει ωραία όπως ας πούμε στον Private Ryan....
Γενικά αν η παραγωγή διαθέτει τα φράγκα και πάρεις και μια συνηθισμένη και ακίνδυνη ιστορία φτιάχνεις ένα πολύ καλό ταινιάκι....και αν είσαι και ο Brad Pit ξεφεύγεις και από το γκομενικό στυλάκι να ανόιξεις νέους δρόμους...ίσως οσκαρικούς...
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.308
Reaction score
5.371
Fantastic 4 (2005) 6.5/10

http://www.imdb.com/title/tt0120667/

Παλια ταινια αλλα αυτο που μ ενθουσιασε ειναι τα χαμηλα της..και τα εφε της αρκετα κατευθυντικα. Την ειδα απο περιεργεια γυρνώντας παλι στο 2005 με σημερινο συστημα βεβαια. Μια καινουργια ταινια για μενα! :) (32" vs 138" - 2.1 vs 7.2).

Δειτε τη ξανα και θα εκπλαγειτε! ;)

Ακολουθει το Rise of the silver surfer.....:geek:


 

Μηνύματα
76
Reaction score
87
Μα πως,μα πως θα μπορούσε αυτή η πανέμορφη κοπέλα και εξαιρετική ηθοποιός να μην κάνει καλή ταινία!
8/10

Deux jours, une nuit

Υπόθεση:Η Σάντρα έχει ένα δύσκολο δρόμο μπροστά της και μία πολύ στενή διορία. Έχει μόλις ένα σαββατοκύριακο για να συναντήσει τους συνάδελφους της και να τους ζητήσει να απαρνηθούν τον μπόνους μισθό τους, ώστε αυτή να μείνει στη δουλειά. Μόνη βοήθεια, ο σύζυγος της.

Συμφωνώ απόλυτα! Σίγουρα 7+/10... Ωραίο θέμα....επίκαιρο....
 

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.711
Reaction score
75.962
Εμένα μου φάνηκε σαχλαμάρα, ποιός λογικός εργοδότης θα βάλει σ' αυτό το δίλημμα τους υπαλλήλους του; o_O
Άσε που συνέχεια ήθελε να αυτοκτονήσει οπότε πάλι δεν κάνει. :p
 

Μηνύματα
76
Reaction score
87
Εμένα μου φάνηκε σαχλαμάρα, ποιός λογικός εργοδότης θα βάλει σ' αυτό το δίλημμα τους υπαλλήλους του; o_O
Άσε που συνέχεια ήθελε να αυτοκτονήσει οπότε πάλι δεν κάνει. :p
Καλά το πιο πιθανό άμα έμενε θα ήταν να φύγει κάποια άλλη στιγμή στο μέλλον. Αλλά σε αυτές τις χώρες έχουν κανονικά συνδικάτα, που όσο σκληρό και αν είναι αποφασίζουν μόνα τους. Εδώ τα συνδικάτα είναι για άλλες δουλειές...4 χρόνια βαριά κρίση και συνδικαλιστικά ζητήματα δεν έχουν τεθεί εδώ....
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Και ομως μικροί και μικρομεσαίοι εργοδότες,πάνω στην απελπισία τους σκέφτονται και τέτοιες λύσεις!
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.348
Reaction score
88.837
Εμένα μου φάνηκε σαχλαμάρα, ποιός λογικός εργοδότης θα βάλει σ' αυτό το δίλημμα τους υπαλλήλους του; o_O
Άσε που συνέχεια ήθελε να αυτοκτονήσει οπότε πάλι δεν κάνει. :p
Κι έπρεπε να τη δεις; Ταινία με θυμάρια που ασχολείται με εργοδοσία... τρέχα γύρευε.
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.330
Reaction score
99.229
Έπρεπε κι εσύ να της βάλεις αμέσως μετά το ''Τron'' για να μάθει! :D
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.216
Reaction score
97.271
Lucy (2014)



Με υπόθεση βασισμένη σε ένα μύθο η γαλλική αυτή παραγωγή δίνει μία pop ατμόσφαιρα με μία πολύ καλή Scarlett Johansson.
O Luc Besson εφάρμοσε αρκετές υπερβάσεις και πρωτοτυπίες για το στυλ του, με ένα αποτέλεσμα ολίγον τι αχταρμά. Όχι ότι δεν μου άρεσε η ταινία. Απλά κινείται σε τομείς που τα στάνταρ έχουν μπει από τους Αμερικανούς και αναγκαστικά κάνεις τη σύγκριση. Πάντως πέρασα ωραία κι αυτό μετράει.

6.5/10
Ωραία ταινία, με πολύ καλή όντως την Scarlett Johansson. Στο τέλος όμως μου άφησε την αίσθηση του βιαστικού(?)/ ανολοκλήρωτου(?)... Σαν να έλειπε ένα κλικ που θα έκανε το φιλμ να ξεχωρίσει.

8-/10
 
Last edited by a moderator:

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.216
Reaction score
97.271
Κάθαρση: Αναρχία (2014)
"The Purge: Anarchy" (original title)


καλη ταινια με πρωτοτυπο σεναριο 7/10



http://www.imdb.com/title/tt2975578/
Κάτι πρέπει να μου συμβαίνει... Φαίνεται πως με έχει μπολιάσει ο xfader. :D
Από τη στιγμή που σε μια κλασική περιπέτεια/θρίλερ μπαίνουν τα ηθικοπλαστικά περί κακών πλούσιων και καλών φτωχών και καταπιεσμένων, με έχασε.
6/10

Άντε να βγει και σε bluray το A Walk Among the Tombstones, μπας και επανέλθουμε στις καλές περιπέτειες.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.348
Reaction score
88.837
Στις κωμωδίες γουστάρω γκάφες και ατάκες. Στο "The Interview", στο πρώτο τέταρτο και μέχρι να μπω στη λογική του, ήμουν διστακτικός. Μετά όμως το συμπάθησα και τελικά μου άρεσε.

6/10
 

Μηνύματα
388
Reaction score
107
Έμεινες εμβρόντητος με την amazing Amy ( δεν χαρακτηρίζω τίποτα για να μην χαλάσω την έκπληξη σ εκείνους που δεν την εχουν δει ) και πριν κοιμηθείς κοιτάξες κατω απ το προσκέφαλο .....τς τς τς...:p


Ο ρόλος του δικηγόρου και οι συμβουλές του μετα(λαμπα)διαζουν ενα ελπιδοφόρο μήνυμα : stay cool!:D
ποια ταινια ειναι, ο ακριβης τιτλος?
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
14.036
Reaction score
35.249
Τηe Captive

πολυυ καλη, σουπερ σκηνοθεσια, περιμενα καλυτερο τελος, αλλα ταινια μ ενδιαφερον!

με κρατησε ξυπνιο...!

7/10
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.898
Μηνύματα
2.922.019
Members
38.109
Νεότερο μέλος
vichygeo1
Top