Ενεργά ηχεία

Μηνύματα
9.438
Reaction score
12.942
Μα, μα είναι ενεργά χωρίς λάμπες. :p
εδω ξεφευγει η κατασταση..μητσο μου:D:D... οση ωρα τα ακουγα..περνουσαν διαφορα απο το μυαλο μου..κατι φορτηγακια με οπισθεν βραδυ..και να τα φορτωσω..και κατι τετοια περιεργα..:D:D:D
 





Μηνύματα
9.438
Reaction score
12.942
Το 5 δεν έχει καμία σχέση με το άλλο το τέρας..
το μονο συγουρο...δεν το συγκρινω με αυτο..γενικα σαν ηχος..τερας δεν θα το ελεγα...σαν μεγεθος το φανταζομουν ποιο τεραστιο απο κοντα μια χαρα ηταν...
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.996
Reaction score
127.673
Να μην το λες τέρας >:(. Κουκλί είναι.
Κουκλί είναι μόνο ηχητικά. ;)

Κατά την άποψή μου, από πλευράς εμφάνισης, είναι μια άθλια κακάσχημη γκουμούτσα με γυφτικες νίκελ πινελιές που μου θυμίζουν τα νίκελ σε μερτσέντες του '70.
Όπως και τα υπόλοιπα ηχεία της μπανγενολουφσεν, από μαύρα υπόθετα έως όρθιες κουραδες, η αισθητική τους δεν μου είναι απλώς αδιάφορη, αλλά απωθητική.
Ακόμα και οι τετράγωνες γκουμούτσες της γκειθαιν, πιο "συμπαθητικές" μου φαίνονται.
Το hi-end, αν μη τι άλλο, έχει δώσει μαθήματα αισθητικής στο χώρο. ;)
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.329
Reaction score
7.899
Κουκλί είναι μόνο ηχητικά. ;)

Κατά την άποψή μου, από πλευράς εμφάνισης, είναι μια άθλια κακάσχημη γκουμούτσα με γυφτικες νίκελ πινελιές που μου θυμίζουν τα νίκελ σε μερτσέντες του '70.
Όπως και τα υπόλοιπα ηχεία της μπανγενολουφσεν, από μαύρα υπόθετα έως όρθιες κουραδες, η αισθητική τους δεν μου είναι απλώς αδιάφορη, αλλά απωθητική.
Ακόμα και οι τετράγωνες γκουμούτσες της γκειθαιν, πιο "συμπαθητικές" μου φαίνονται.
Το hi-end, αν μη τι άλλο, έχει δώσει μαθήματα αισθητικής στο χώρο. ;)
Ιιιιιιιιι, τι ξεστομισε παλι ο παραβανουχος...?
Βρε, χαζεψε λιγο αυτο μπας και ξαναερθει στα ισα της η αισθητικη σου, γιατι εχει φαρδυνει απο τους νταμπλαδες που βλεπεις καθε μερα:
penta3.jpg


-Ποιο νικελ χρυση μου?
Μασιφ ραβδος αλουμινιου!
Πα πα πα, με συγχισε τοσο που μου ισιωσε η περμαναντ!


ΥΓ. Αληθεια τωρα δε σ'αρεσει? Ενταξει ειναι εκκεντρικο αλλα πολυ μοντερνο και βρηκαν εναν πολυ κομψο τροπο για να κρυψουν αυτο που εχει απο μεσα. Αμα το δεις απο κοντα πιστευω θα αλλαξεις γνωμη.
 


Μηνύματα
1.675
Reaction score
1.516
Τα φαντάζομαι με τηλεόραση αναμεσα και τα φώτα σβηστα. Ή ακόμα καλυτερα με καμια philips με ambilight. Και ακόμα καλυτερα με προβολέα.
 



I

iason

Guest
Για το 1988 ήταν υπέροχα, τώρα μου αρέσουν τα φαντομ! Χαχαχα
Επιστήμονα τα Beolab 20 αυτά που εχουν γηινο μπατζετ και είναι σα γιαγιά που κατουραει ορθια τα εχεις ακουσει να μας πεις πως παιζουνε ????
1435154325_beolab-20-black-1.jpg
 

Μηνύματα
893
Reaction score
896
Επιστήμονα τα Beolab 20 αυτά που εχουν γηινο μπατζετ και είναι σα γιαγιά που κατουραει ορθια τα εχεις ακουσει να μας πεις πως παιζουνε ???? View attachment 67225
Η σωστή ερώτηση είναι: Έχεις διαβάσει pdf με τις επίσημες προδιαγραφές τους και site με αναλυτικές μετρήσεις τους, για να μας πεις πως παίζουνε;
:) :) :)
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.996
Reaction score
127.673
Επιστήμονα τα Beolab 20 αυτά που εχουν γηινο μπατζετ και είναι σα γιαγιά που κατουραει ορθια τα εχεις ακουσει να μας πεις πως παιζουνε ????
Σα καλόγρια που κατουράει ή σα μυτερο σκατό ελέφαντα.
Δεν χρειάζεται να τα ακούσω, έχουν ένα παθητικό ακτινοβολητη στο τουιτερ για να κάνει σαματα και πίσω από το ηχείο (όχι ευχαριστώ δε θα πάρω) και απορρίπτονται με συνοπτικές διαδικασίες.
Μπόλικη ισχύ έχουν σίγουρα, καθώς τα ice δικα τους ειναι, θα τα μοιράζουν απλόχερα, άρα σωστή οδήγηση.
Τα καλουδια του τέρατος για το χώρο δε τα έχουν, οπότε δεν μου προσφέρουν κάτι άλλο πέραν της διασποράς των πριμων που δε με συγκινεί.
Είναι κι έτσι όπως είναι, σκιαζεσαι που τα βλέπεις..
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.733
Reaction score
10.556
Επιστήμονα τα Beolab 20 αυτά που εχουν γηινο μπατζετ και είναι σα γιαγιά που κατουραει ορθια τα εχεις ακουσει να μας πεις πως παιζουνε ???? View attachment 67225
Να σηκωθείς το βράδυ για πιπί , άμα τα δεις αυτά ανακοπή θα πάθεις :lazy::hunter::headbang:
 


dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.885
Reaction score
11.205
Τώρα εγώ πως να το πω, ερρρ, μμμμμ, να μωρέ, τα φάντομ τα άκουσα, ε, και δεν είναι αυτό που περίμενα...Σα να έδωσαν οι τρελο-Γάλλοι όλη τους προσοχή στο πως θα βγει πολύ μπάσο από το αυγό και να ξέχασαν όλο το άλλο φάσμα. Να το είπα!

Θα μου πεις τώρα τα αντίστοιχα lifestyle μηχανήματα π.χ. naim muso παίζουν καλύτερα; Όχι, αλλά από το φάντομ περίμενα κάτι περισσότερο.

Και όταν έλεγα τα παραπάνω στον dimifoot, εκείνος με αποστόμωσε με μία φοβερή ατάκα που δε τολμάω να την επαναλάβω εδώ στο φόρουμ ;-)
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.119
Μηνύματα
2.889.256
Members
37.991
Νεότερο μέλος
Kostas M
Top