Klipsch Greek club



Μηνύματα
5
Reaction score
2
μπορείς να γίνεις σαφής;
Ευχαριστώ
Η επιλογή σου είναι 4 ή 6 Ω? Ποιος είναι ο AVR?
[DOUBLEPOST=1487022300][/DOUBLEPOST]
Η επιλογή σου είναι 4 ή 6 Ω? Ποιος είναι ο AVR?
Είναι πολύ μικρό εύρος για δικάναλη λειτουργία. Είσαι βέβαιος?
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Η επιλογή σου είναι 4 ή 6 Ω? Ποιος είναι ο AVR?
[DOUBLEPOST=1487022300][/DOUBLEPOST]
Είναι πολύ μικρό εύρος για δικάναλη λειτουργία. Είσαι βέβαιος?

Ενισχυτής είναι ο ονκυο 5007
Η επιλογή σου είναι 4 ή 6 Ω? Ποιος είναι ο AVR?
[DOUBLEPOST=1487022300][/DOUBLEPOST]
Είναι πολύ μικρό εύρος για δικάναλη λειτουργία. Είσαι βέβαιος?
Ενισχυτής είναι ο ονκυο 5007
Στο speaker impedance έχει 6 ή 8ohms
Με το speakers type (FrontB) σε not use
Αν στο speakers type (FrontB) το έχω σε BTL, εμφανίζεται σε γκρι, 8ohms στο speakers impedance.
 

Attachments




Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.332
Ψάχνω για κλιπσ σειρά rb 81II ή rf 62 εάν ξέρετε μήπως έχει ξεμείνει στοκ σε κανένα μαγαζι θα βοηθούσε .
Εκτός εάν θέλει να πάει σε αναβάθμιση κανένας από τους κλιπσακιδες Pm
 


Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.332
Τι να πω που έχω κολλήσει με το rb 81 II
Και το efood 62 II .
Μάλλον θα πάω να ακούσω τα καινούργια κάπου !
 



Μηνύματα
842
Reaction score
714
Σε σχέση με άλλες επιλογές ή με τις προηγούμενες σειρές?
Γενικά. Δεν έχω ακούσει κανένα klipsch και ψάχνω έναν μπούσουλα προκειμένου να έχω μία κατεύθυνση στο τι να ψάξω. Πρόκειται για σαλόνι κουζίνα περίπου 50 τετραγωνικά. Κοιτάζω γενικά εταιρείες και κόστη έως 1300-1500.
 

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.712
Reaction score
75.962
Καλημέρα ψάχνω για μεταχειρισμενο κεντρικό ηχείο klipsch r-25c ή παρόμοιο για αγορά.
Καλώς ήρθες! :)

Άνοιξε θέμα ζήτησης στις αγγελίες.
 



Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Γενικά. Δεν έχω ακούσει κανένα klipsch και ψάχνω έναν μπούσουλα προκειμένου να έχω μία κατεύθυνση στο τι να ψάξω. Πρόκειται για σαλόνι κουζίνα περίπου 50 τετραγωνικά. Κοιτάζω γενικά εταιρείες και κόστη έως 1300-1500.
Η νεα σειρα εχει διαφορετικη κορνα πολυ βελτιωμενη και ο ηχος της ειναι αρκετα διαφορετικος σε σχεση με τις προηγουμενες.
Πλεον εχει μειωθει το Love/Hate μια που χωρις να εχουν χασει τα υπερ τους εχουν μειωσει τον χαρακτηριστικο ηχο της κορνας που σε αλλους αρεσε και σε αλλους οχι. Τωρα πλεον τα Klipsch αρεσουν και σε ακροατες που δεν τους αρεσε πριν ο κλασσικος ηχος της εταιριας.
Για τον χωρο σου ενα ζευγαρι 280F http://www.ebay.com/itm/KLIPSCH-RP-...577922?hash=item41b4771782:g:kqcAAOSwYIxX7jiI
Kαι ενα 15αρι η δυο 12αρια sub και εισαι κομπλε και εντος μπατζετ.
 

Μηνύματα
5
Reaction score
2
Ενισχυτής είναι ο ονκυο 5007


Ενισχυτής είναι ο ονκυο 5007
Στο speaker impedance έχει 6 ή 8ohms
Με το speakers type (FrontB) σε not use
Αν στο speakers type (FrontB) το έχω σε BTL, εμφανίζεται σε γκρι, 8ohms στο speakers impedance.
Η εμπέδηση οποιουδήποτε ηχείου είναι ονομαστική.Τα ηχεία ''κατεβαίνουν'' πολύ χαμηλότερα από την ονομαστική τους εμπέδηση. Πιάνουν...2-3 Ω ή και λιγότερο όταν λειτουργούν. Το ζήτημα είναι αν θα τα ''σηκώσει'' ο ενισχυτής. Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία από ΟΝΚΥΟ. Ίσως κάποιος φίλος με παρόμοιο AVR μπορούσε να σε βοηθήσει. Καλές ακροάσεις (και με προσοχή)
 

Μηνύματα
257
Reaction score
298
Η εμπέδηση οποιουδήποτε ηχείου είναι ονομαστική.Τα ηχεία ''κατεβαίνουν'' πολύ χαμηλότερα από την ονομαστική τους εμπέδηση. Πιάνουν...2-3 Ω ή και λιγότερο όταν λειτουργούν. Το ζήτημα είναι αν θα τα ''σηκώσει'' ο ενισχυτής. Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία από ΟΝΚΥΟ. Ίσως κάποιος φίλος με παρόμοιο AVR μπορούσε να σε βοηθήσει. Καλές ακροάσεις (και με προσοχή)
Ειχα τον ΤΧ-NR 906. Στα manual και τις επιλογες που αφορουσαν τα Ω τα ιδια εβγαζε κι αυτος.4 και 6.Ειχα επανω του δυο Klipsch rf-83.Ποτε δεν παρουσιαστηκε το παραμικρο προβλημα.Βεβαια μιλαμε για αρκετα μεγαλυτερα ηχεια απο αυτα που κοιτας, αλλα δεν νομιζω οτι αυτο αποτελει δεσμευση.
 

Μηνύματα
257
Reaction score
298
ηρθε και το 450c σημερα ασχοληθηκα με τοποθετηση
Καλοακουστο κι απο μενα το κεντρικο, που παρομοιως επεκτησα κι εγω τελευταια.Οντως εξαιρετικο.Απλα θελει τον χωρο του, λογω μεγεθους.Μια απορια μονο.Δεν ειναι μαυρο???
[DOUBLEPOST=1487178619][/DOUBLEPOST]Και το δικο μου!!
 

Attachments


Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Ειχα τον ΤΧ-NR 906. Στα manual και τις επιλογες που αφορουσαν τα Ω τα ιδια εβγαζε κι αυτος.4 και 6.Ειχα επανω του δυο Klipsch rf-83.Ποτε δεν παρουσιαστηκε το παραμικρο προβλημα.Βεβαια μιλαμε για αρκετα μεγαλυτερα ηχεια απο αυτα που κοιτας, αλλα δεν νομιζω οτι αυτο αποτελει δεσμευση.
Να τα αφήσω στα 6ohms ή να το βάλω στ 4ohms..
Διαφορά δεν κατάλαβα πάντως
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.899
Μηνύματα
2.922.039
Members
38.109
Νεότερο μέλος
vichygeo1
Top