Barista Corner







Μηνύματα
1.429
Reaction score
1.193
να σε πω, εγώ το πρωί πλέον τον κάνω ονδεροκς ναουμ, χωρίς χτύπημα.
Μαρεσει εμφανισιακά όταν τον χτυπαω. Δε μαρεσει όμως όταν έχει αρκετό αφρό.
Ζάχαρη δε βάζεις καθόλου;
 


Μηνύματα
2.132
Reaction score
5.598
αντιιιιιιιιχρηστεεεεε !!! φρουραααααααααααά! κόγιααααααααα! άαααααλεεεεεξ! αντώνηηηηηηηηηη !!!!
Εμενα γιατι δεν με φωναξες; :biggrin:
Δυστηχως οι περισσοτεροι καφεδες εξω δεν πινονται σκετοι.........
να σε πω, εγώ το πρωί πλέον τον κάνω ονδεροκς ναουμ, χωρίς χτύπημα.
Δοκιμασε να βαλεις το ποτηρι με τον στην μηχανη να γινει η εκχειληση,εχει διαφορα στην γευση.
 





xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.640
Reaction score
86.432
Οποιος μπορει να παει γιατι ειναι εμπειρια,δυστηχως δεν προλαβαινω, https://www.worldofcoffee.org
Έχω πάει στο παρελθόν και σε γενικές γραμμές ...ξενέρωσα. :biggrin:

Πολύς κόσμος, από αυτόν που αποφεύγω όπου κυκλοφορώ, περπάτημα και ορθοστασία.
Κι όλα αυτά για να δω από κοντά στα γρήγορα αυτούς που βλέπω με την ησυχία μου τις καθημερινές στις έδρες τους.
Αν θέλει κάποιος να ασχοληθεί με όλα τα έξτρα της έκθεσης πρέπει να κάτσει αρκετές ώρες. Αν βαριέται στο μισάωρο την πάτησε... :whistling:
 

Μηνύματα
2.132
Reaction score
5.598
Λοιπον,δεν πηγα ,κριμα ομως γιατι δεν ειχα καταλαβει τι ηταν αυτο που εγινε στην χωρα μας.Το συγκεκριμενο event ειναι παγκοσμια εκθεση με οτι συμπεριλαμβανει το coffe industry ,απο φαρμες ,εξοπλισμο, απο ολες τις χωρες του κοσμου το οποιο καταλάμβανε ολο τον χωρο του εκθεσιακου στο αεροδρομιο,συν τα παγκοσμια πρωταθληματα του καφε,τα οποια εγιναν εκει.Κανονικα θελεις τρεις ημερες για να δεις τα παντα αλλα ουτε ο ιφιλος αντεξε κατι τετοιο.Κατι σαν την high end εκθεση που γινεται στην γερμανια ενα πραγμα. Μια απο τις εταιρίες που κατασκευαζουν μηχανες ψησιματος ειχε στημενο ενα 60 κιλων το οποιο δουλευε κανονικα!!!!!!.Δοκιμαστικαν καφεδες οχι απο γνωστες χωρες με παραδοση στην παραγωγη καφε και εμεινε με το στομα ανοικτο(χιλη ,βιετναμ και καποιες ακομη που δεν τις θυμαμαι). Κριμα γμτ κριμα(και ο αλλος ειπε ,μπορω και δεν παω ,νεος mod να σου πετυχει :biggrin:).
 

Μηνύματα
1.429
Reaction score
1.193
Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει αυτά τα δύο. Δεν έχω βρει κάτι του γούστου μου. Υπέροχο άρωμα κατά την άλεση αλλά ως εκεί...
 

Attachments







ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.319
Μηνύματα
2.897.423
Members
38.026
Νεότερο μέλος
d tv
Top